آیا کنسول Nintendo NX قادر به اجرای بازی های Wii و GameCube خواهد بود؟

0

آیا کنسول Nintendo NX قادر به اجرای بازی های Wii و GameCube خواهد بود؟ با نکست فور گیم همراه شوید تا پاسخ به این سوال را دریافت کنید.

حبر های کنسول نینتندو NX این هفته همه جا را فرا گرفته است و برخی از منابع اشاره به دستگاهی موبایلی داشته اند که با یک داک بازی به تلویزیون شما وصل می گردد. در واقع، کنسول نینتندو NX بر پایه ی فناوری موبایل انویدیا تگرا بنا شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با نکست فور گیم همراه باشید.تغییر راه نینتندو به پردازنده ی تگرای انویدیا، به این معنی می تواند باشد که پشتیبانی از نسل قبل احتمالا اتفاق نخواهد افتاد. استفاده از واحد پردازشی جداگانه برای پشتیبانی از نسل قبل (همانند آنچه در مدل های اولیه ی PS3 شاهدش بودیم و برای پشتیبانی از بازی های PS2، یک سخت افزار جدا طراحی شده بود) به دلیل هزینه ی تمام شده ی بالا، بسیار کم خواهد بود. پس بنابراین خبری بدی برای دارندگان عناوین نینتندو در راه است و آن ها قادر به اجرای بازی های قدیمی خود نیستند، اما باز هم راه امیدی وجود دارد. آزمایشاتی که انجام شده خبر از آن دارند که پردازنده ی تگرا آنقدری توان دارد تا بتواند با استفاده از نسل جدید تکنولوژی شبیه سازی کنسول خود، بازی های بسیاری را به این کنسول بیاورد.

آیا کنسول Nintendo NX قادر به اجرای بازی های Wii و GameCube خواهد بود؟

موثرا، شبیه سازی خالص تنها راه حل موثر و مداوم است . در حالی که کنسول NX از پردازنده ی تگرا ایکس ۱ و یا مدل های جدید استفاده خواهد نمود (احتمال استفاده از مدل پایه پاسکال ایکس ۲ هم وجود دارد) این قدرت وجود خواهد داشت تا این کنسول بتواند دستگاه های قدیمی را شبیه سازی نماید. می توان این حرف را همین الان با شبیه ساز Dolphin ثابت کرد که بال استفاده از آن می توان بر روی کنسول Shield انویدیا، نسخه ای از اندروید را اجرا نمود. ما بهترین عناوین نینتندو را در کنسول های گیم کیوب و Wii تجربه کرده ایم و توانسته ایم با ااستفاده از شبیه ساز، این عناوین را چندین بار تجربه کنیم. البته این مورد در کنسول NX فعلا در حد آزمایش است و چیز ها بسیار پیچیده تر هستند.

 آیا کنسول NX با استفاده از فناوری تگرا می تواند بازی های گیم کیوب و Wii را اجرا کند؟ برخی ها به تحقیق درباره ی این موضوع پرداخته اند و در نظریه می توان گفته که بلی می توان شبیه سازی را انجام داد. همانند آن کاری که شبیه ساز دلفین، اندروید را به کنسول شیلد می آورد.
استفاده از چیپ تگرا یک اتفاق جالب در تاریخ نینتندو است و باعث شده است تا این شرکت از پردازنده های PowerPC شرکت IBM فاصله بگیرد، چون این پردازنده ها در سه دستگاه نسل قبل و امروز، در حال استفاده هستند. حال استفاده از چیپ تگرا این سوال را به وجود می آورد که چگونه بازی های قدیمی نینتندو با این کنسول جدید ساززگار خواهند بود؟ تا الان نینتندو سابقه ای طولانی از آوردن بازی های قدیمی خود به پلتفرم های جدیدش دارد. اولین این کار هم در کنسول Wii بود که توانسته بود با شبیه سازی، بازی های کسنول های NES، SNES و N64 و همچنین GameCube را به این کنسول نسل  هفتمی خود بیاورد. قابلیت استفاده از بازی های نسل قبل، در هر کنسول به یک امر روزمره در تکنولوژی امروز تبدیل شده است و این کار حتی در کنسول نسل هشتمی Wii U نیز ادامه داشت. دلیل این کار هم استفاده از معماری پردازنده ی Power PC بود که فقط در هر نسل سرعت پردازنده افزایش می یافت و فقط در کسنول Wii U، پردازنده به چند هسته بودن ارتقا داده شده بود.

آیا کنسول Nintendo NX قادر به اجرای بازی های Wii و GameCube خواهد بود؟ حال باید تا زمان عرضه کنسول منتظر بمانیم تا ببینیم نینتندو آیا توانسته کاری را در مورد شبیه سازی انجام دهد یا نه؟

آیا کنسول Nintendo NX قادر به اجرای بازی های Wii و GameCube خواهد بود؟ نظر شما درباره ی این کنسول نینتندو چیست؟

منبع: EuroGamer

اشتراک گذاری
خبرنامه

یک نظر دهید