نگاهی اجمالی به اخبار بازی Watch Dogs 2 |حس خوب هکر بودن

0

سرانجام پس از شایعات متعدد و حرف و حدیث‌های بسیار، شرکت یوبی‌سافت طی یک مراسم زنده، بازی Watch Dogs 2 را رسما معرفی کرد.با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم به اخبار بازی Watch Dogs 2 که تا به حال منتشر شده است.

نگاهی اجمالی به اخبار بازی Watch Dogs 2

این‌بار کنترل فردی به نام مارکوس هالوی را بر عهده داریم. مارکوس یک جوان دو رگه آفریقایی – آمریکایی است که دچار یک مشکل شده است. او قربانی یک الگوریتم پیشبینی به نام ctOS 2.0شده و به عنوان مجرم جرمی که مرتکب نشده، شناخته می‌شود. از طرفی شهر سان‌فرانسیسکو، آخرین شهری است که تکنولوژی ctOS 2.0 را دارد و مارکوس برای نجات خود باید به آنجا برود.  شهر سان‌فرانسیکو به مراتب از شیکاگوی قسمت اول بزرگ‌تر است و نقشه این قسمت جزئیات بیشتری را به خودش اختصاص داده است. مناطق مختلف شهر با طراحی مثال زدنی آماده شده‌اند و هرگوشه نوع مختلفی از زندگی مردم را ملاحظه می‌کنید. از طرفی نوع ساختمان و قشرهای مردمی نیز متفاوت است. برای مثال محله‌ای مانند دره سیلیکون بیشتر محل زندگی افرادی مانند معمارها و کارشناس‌ها است و دفاتر اداری زیادی در آن می‌بینید. یا اگر به مرکز شهر بروید با آسمان‌خراش‌های بزرگی روبه‌رو می‌شوید. جزئیات به کار رفته در نقشه این قسمت بسیار بهتر است و در Watch Dogs 2 شاهد زندگی پویاتری هستیم. در این نقشه پهناوری که در اختیار شماست، می‌توانید دست به اکتشاف بزنید و تا می‌توانید پارکور انجام دهید. بله پارکور! شخصیت اصلی داستان ما، توانایی انجام حرکات پارکور را دارد و یادآور بازی Assassin’s Creed است. مارکوس می‌تواند با سرعت زیادی از موانع عبور کند و از روی آن‌ها بپرد. تمامی این حرکات نیز توسط موشن کپچر در استودیو اختصاصی یوبی‌سافت آماده شده و صحنه‌های فوق‌العاده‌ای را پدید آورده است.

نگاهی اجمالی به اخبار بازی Watch Dogs 2 |نکست فور گیم
نگاهی اجمالی به اخبار بازی Watch Dogs 2 |نکست فور گیم

یکی مشکلاتی که در قسمت اول خیلی به چشم می‌آمد؛ سیستم رانندگی بود. اینطور که پیداست طراحی این بخش برای قسمت دوم از ابتدا انجام شده و در این قسمت شاهد سیستم رانندگی به مراتب بهتری هستیم. دیگر آن مشکلات عجیبی که در این بخش به چشم می‌خوردند در تریلر گیم‌پلی بازی دیده نمی‌شد.تنوع وسایل نقلیه در بازی خوب و قابل قبول است و وسایل نقلیه زیادی در بازی به چشم می‌خورد. البته تریلرهای قسمت اول هم خیلی امیدبخش بودند اما محصول نهایی امیدهایمان را ناامید کرد.

نگاهی اجمالی به اخبار بازی Watch Dogs 2 |نکست فور گیم
نگاهی اجمالی به اخبار بازی Watch Dogs 2 |نکست فور گیم

در قسمت دوم، به عنوان بازیکن فعالیت‌های بیشتری می‌توانید انجام دهید و دیگر مانند قسمت اول خیلی محدود نیستید. شما می‌توانید ماشین‌ها، پهبادها، جرثقیل‌ها، ربات‌های نگهبان و… را هک و کنترل کنید. شما حتی می‌توانید برای خود پهباد تهیه کنید و توسط آن دشمنان را گمراه کنید. حتی می‌توانید با کنترل ماشین‌های کنترلی پیشروی در مراحل را برای خود آسان‌تر کنید. هک کردن این‌بار خیلی راحت‌تر و البته کارآمدتر شده. خیلی از مراحل و مبارزات را می‌توانید به کمک هک کردن پیش ببرید. مثلا می‌توانید ماشینی را هک کنید و به سمت نیروهای دشمن بفرستید تا از روی آن‌ها رد شود! یا حتی می‌توانید لیفتراکی را هک کنید تا ماشین‌های پلیس را بلند کرده و به سوی دیگری ببرد. تقریبا همه چیز تحت کنترل شماست و به سادگی می‌توانید هرکاری بکنید.

آزادی عمل در قسمت دوم بیشتر به چشم می‌آید و دستتان باز است تا مراحل طبق سلیقه خود پیش ببرید. شما می‌توانید یک مرحله را با استفاده از شوکر و یا هک کردن اجسام، مخفیانه پیش ببرید و هیچ دشمنی را از بین نبرید. یا حتی می‌توانید دست به اسلحه شوید و میدان نبرد بزرگی راه بیندازید. بخش تیراندازی نیز با توجه به تریلر منتشر شده از بازی به نظر می‌رسد بهتر شده باشد. سیستم کاور گیری یا همان پناه گرفتن نیز خوب کار شده و با توجه به پیشرفت گرافیکی بازی، شاهد انیمیشن بهتری در این رابطه هستیم. مبارزات تن به تن در بازی نیز پیشرفت خوبی داشته است. می‌توانید به آرامی پشت سر دشمنان بروید و آن‌ها را خفه کنید یا به سرعت جلوی آن‌ها ظاهر شوید و با آن‌ها تن به تن مبارزه کنید. بیشتر بار مبارزات تن به تن را سلاح سرد مخصوص مارکوس به دوش می‌کشد. این سلاح سرد یک گوی فلزی است که بر سر طنابی متصل است و می‌توانید با چند ضرب سریع دشمنان خود را از پای در آورید.

نگاهی اجمالی به اخبار بازی Watch Dogs 2 |نکست فور گیم
نگاهی اجمالی به اخبار بازی Watch Dogs 2 |نکست فور گیم

از دیگر قابلیت‌های بازی، بخش آنلاین است. شما می‌توانید به همراه دوستان خود مراحل بازی را به‌صورت Co-Op به اتمام برسانید و با همکاری خود صحنه‌‌های جالبی را هک کنید.

گرافیک بازی نیز پیشرفت قابل توجهی داشته است. طراحی چهره‌ها بسیار واقعی‌تر شده و بافت‌های به کار رفته در طراحی چهره‌ها طبیعی‌تر از گذشته است. جزئیات به کار رفته در محیط اطراف فوق‌العاده است و محیط بسیار زنده‌ای را شاهد هستیم.

نگاهی اجمالی به اخبار بازی Watch Dogs 2 |نکست فور گیم
نگاهی اجمالی به اخبار بازی Watch Dogs 2 |نکست فور گیم

تا چند روز دیگر نیز نمایشگاه E3 شروع می‌شود و قطعا اطلاعات بیشتری در اختیارمان قرار خواهد گرفت. اگر بخواهیم نگاهی صرف به دو تریلر منتشر شده از این بازی بیندازیم باید گفت، با عنوان به مراتب بهتری نسبت به نسخه اول طرف هستیم. قابلیت پارکوری که مارکوس دارد نیز گیم‌پلی را بسیار دوست‌داشتنی‌ترکرده است. سیستم هک کردن نیز بسیار روان شده و محدودیت‌های کمتری دارید. از مردم عادی گرفته تا اتومبیل‌ها و لوازم الکتریکی همه قابلیت هک شدن دارند و همین هک کردن تنوع زیادی به بازی می‌دهد. می‌توانید به‌طور همزمان موبایل مردم در سطح شهر را از کار بیندازید و با خیال آسوده خرابکاری خود را انجام دهید. حتی اگر بین نیروهای پلیس گیر افتاده‌اید و نمی‌خواهید با آن‌ها درگیر شوید می‌توانید با هک کردن بیسیم‌های آن‌ها و تولید پالس الکتریکی حواسشان را پرت کنید و سریعا با ماشین فرار کنید. در هنگام رانندگی نیز این توانایی را دارید تا ماشین‌ها را هک کنید و صحنه‌های فوق‌العاده‌ای را خلق کنید. همه چیز تحت اختیار شماست و آزادانه می‌توانید در بازی دست به اکتشاف بزنید. مراحل فرعی زیادی نیز در بازی وجود دارند که به تکراری نشدن مراحل بازی کمک شایانی کرده‌اند. این مراحل شامل هک کردن تا کنترل پهباد می‌شود. تنها نکته‌ای که باعث نگرانی می‌شود این است که نمایش‌های قسمت اول بازی نیز دوست‌داشتنی بودند و خیلی امیدوارمان کردند اما نسخه نهایی بازی بسیار ضعیف بود.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، Watch Dogs 2 در تاریخ ۲۵ آبان برای کنسول‌های نسل هشتم و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

اخبار بازی Watch Dogs 2 به روز خواهد شد.

تهیه شده در نکست فور گیم

اشتراک گذاری
خبرنامه

یک نظر دهید