تمامی آنچه که باید در مورد ایکس باکس وان اس بدانیم |آنباکسینگ کنسول Xbox One S

0

ویدئوی آنباکسینگ کنسول ایکس باکس وان اس به شاخص مطلب اضافه شد

شایعات حقیقت دارند،و ایکس باکس وان اسلیم در راه است. ایکس باکس وان اس جامع ترین ایکس باکسی خواهد بود که تاکنون ساخته شده; این کنسول چهل درصد کوچکتر از سخت افزار ایکس باکس کنونی میباشد همراه با پشتیبانی از کیفیت تصویر ۴k و خروجی تصویر HDR، داشتن دو ترابایت حافظه داخلی و سخت افزارهای کوچک و پرقدرت تر از مدلی که در سال ۲۰۱۳ عرضه شد.

مشخصات ایکس باکس وان اس و مقایسه آن با ایکس باکس وان موجود در بازار

طراحی مجدد تعدادی از سخت افزارها در مواردی همچون :

 1. ۴۰% کوچکتر از قبل همراه با پوششی سفید رنگ
 2. پشتیبانی از تصاویر HDR در گیم و ویدئوها،پشتیبانی از ۴K در پخش بلوری ،اپلیکشین ها و فیلم ها ،ارتقاء ۴K برای تصاویر در گیم ها
 3. کنترلر وایرلسی جدید ایکس باکس همراه با طراحی جدید و امکان اتصال از طریق ارتباطات بلوتوث
 4. کنسول قادر از با استفاده از پایه های عمودی به صورت ایستاده قرار بگیرد
 5. دکمه ی روشن کردن در جلوی کنسول بجای حالت لمسی به شکل دکمه فیزیکی درآمده است.
 6. دکمه ی جفت شونده دستگاه و همچینین یکی از سه پورت USB به جلوی دستگاه منتقل شدند.
 7. ارائه دو ترابایت حافظه
 8. مجهز به یک IR Blaster در جلوی دستگاه ، کوچکتر از IR Blaster در کینکت ، امکان خاموش و روشن کردن دستگاه های دیگر مانند تلویزیون و یا ستاپ باکس بدون نیاز به کنترل معمولی
تمامی آنچه که باید در مورد ایکس باکس وان اس بدانیم |نکست فور گیم

طراحی جدید ایکس باکس وان اس بسیار زیبا به نظر میرسد

چه استاندارد هایی را ایکس باکس وان ارائه میدهد که در ایکس باکس وان اس موجود نیست

 1. پورت مربوط به اتصال کینکت، دیگر در ایکس باکس وان اس موجود نیست،ولی سازگاری آن هنوز اجازه دسترسی کاربرها را با استفاده از آداپتورهای جدا  را میدهد.
 2. تمام قدرت های سخت افزاری جدا و خارج از کنسول هم اکنون همگی در داخل کنسول جای گرفته اند.

چه شباهت هایی بین ایکس باکس وان و ایکس باکس وان اس وجود دارد :

 1. تمام بازی های منتشر شده تاکنون برای ایکس باکس وان ، اپلیکیشین ها ، و  امکان اجرای بازی های ایکس باکس ۳۶۰ همگی در ایکس باکس وان اس امکان تجربه و بازی کردنشون هست.
 2. تمام لوازم جانبی منتشر شده از جمله کینکت اینبار نه به صورت خارجی بلکه همگی در داخل کنسول ایکس باکس وان اس قرار دارند.
 3. ورودی HDMI  که اجازه اتصال ستاپ باکس را میدهد هنوز موجود است.
 4. از نظر سخت افزاری ،قدرت پردازش دستگاه افزایش پیدا کرده ولی در  قدرت اجرای بازی ها چندان تغییری ایجاد نمیکند .در عوض نکته هیجان انگیز آن پشتیبانی از تصاویر HDR  و تصاویر ۴K میباشد بجای تصاویر استاندارد HD.

فیل اسپنسر در طول مراسم E3 2016 در مورد ایکس باکس وان اس چنین گفت:

من نمیخوام کسی فکر کنه که انتشار ایکس باکس وان اس قدرت اجرای بازی های ایکس باکس وان رو بالا میبره.به همین دلیل میگیم پخش تصاویر با کیفیت HDR و این چیزی هستش که خیلی واضح داریم میگیم.علاوه براین ، ایکس باکس وان های معمولی هم باید بتونن همون بازی ها رو اجرا کنند.

به طور خلاصه ، خارج از بحث پشتیبانی کیفیت تصویر HDR ، تمام بازی هایی که در ایکس باکس وان اس اجرا میشوند به همون شکل در ایکس باکس وان نیز اجرا خواهند شد.پس انتظار نداشته باشید که توسعه دهندگان چیزی مجزا تولید کنند همانند سبک NEO کههمراهباارتقاءکیفیتتصویربه۴k برای بازی های PS4  منتشر شد .

تمامی آنچه که باید در مورد ایکس باکس وان اس بدانیم |نکست فور گیم

ایکس باکس وان اس چهل درصد کوچکتر از Xbox One میباشد

بازی HDR چیست ؟

تلویزیون های مجهز به HDR یا مجهز به محدوده دینامیکی بالا ، رنگ های مختلف را با طیف و کیفیت بالاتر نمایش میدهند، به طوری که مشتری ها با نزدیک شدن به تصویر کیفیت رنگ ها رو در این تصاویر واقعی تر از تصاویر تلویزیون های بدون HDR تشخیص  میدهند.توجه به این نکته حائزاهمیت است که شما تنها نیاز به یه تلویزیون ندارید ، HDR در واقع یه امکان فوق العاده است در رابطه با نمایش تصاویر.به همین دلیل شما با اجرای بازی ها بدون HDR ، تجربه واقعی از ایکس باکس وان اس رو حس نخواهید کرد.

بازی هایی که هم اکنون با این کیفیت پشتیبانی میشوند شامل Gears of War 4 ، Forza Horizon 3 و Scalebound میباشد.HDR تصاویر ویدئویی ۴K را هم پشتیبانی میکند ولی مجددا باید گفت که فقط اون منابعی که در طیف کارکردش تعریف شده.منابع ویدیئویی اصلی پخش HDR هم اکنون ویدئوهایی با نام بلوری UHDمیباشد، که سایت هایی مانند AMAZONE و NETFLIX در حال وارد کردن ویدئوهایی با این کیفیت در محصولاتشان میباشند.بنابراین بازی هایی که این کیفیت تصویر رو پشتیبانی میکنند چقدر عالی به نظر میرسند؟شرکت Digital Foundry نگاهی علمی به اطلاعات بدست آمده کرده و این میتونه امیدوار کننده باشه، با توجه به گفته های آنها ” کیفیت گرافیکی تصاویر در پیکسل هایی از تصویر افزایش محسوسی دارد” یعنی حتی اگر تصاویر ساختاری ۴K نداشته باشند در آن در حد تصاویر ۴K نمایش داده میشوند.

با اینکه ایکس باکس وان اس بازی هایی با کیفیت۴k را پشتیبانی نمیکند اما میتواند کیفیت تصاویر بازی های HD را در حد ۴K افزایش دهد، این امکان در اجرای دیسک های بلوری تا پخش تصاویری آنلاین ویدئوهای سایت های AMAZONE و NETFLIX وجود دارد.با پخش کننده ی Ultra HD Blu-ray players فقط کافی هستش وارد بازار بشید، ایکس باکس وان اس راه های مقرون به صرفه رو با قرار گرفتن در پایین تلویزیون در اختیار شما قرار خواهد داد.

تمامی آنچه که باید در مورد ایکس باکس وان اس بدانیم |نکست فور گیم

امکانات کنترلر ایکس باکس وان اس به مراتب بیشتر از Xbox One میباشد

کنسول با شکلی جدید و کنترل ساده شده ارائه شد و اگر شما تغییرات در بدنه و هدفون ها رو هم حساب کنید ، در نتیجه با یک ارتقاء محسوس رو به رو خواهید بود.اولین نکته ای که قابل توجه است بافت زبر و سخت زیر کنترل است و همچینین thumbstick هایی با پوششی مقاوم تر که باعث افزایش طول عمر کنترل میشود.برد کنترل نیز نسبت به قبل دو برابر شده است.

بیشترین چیزی که جلب توجه میکند این است که کنترل به همون شکلی که از طریق وایرلس با ایکس باکس وان به شکل بی سیم ارتباط دارد میتواند از طریق ارتباطات بلوتوث به کامپیوتر های خانگی متصل شود و این جزوی از برنامه ای است که شرکت ماکروسافت برای حرکت به سمت ویندوز ۱۰ ایجاد کرده است و بعضی از بازی ها مانند Gears of War 4 را قادر خواهید بودادامه بازی را از یک سیستم به سیستم دیگر منتقل کنید و ادامه دهید.

با اینکه ایکس باکس وان اس همراه با کنترلر های جدید به عنوان کنترل های استاندارد آمده با اینحال برای دارندگان ایکس باکس وان معمولی با قیمت ۵۹٫۹۹ دلار در دسترس خواهد بود.

چگونه ازطریق آداپتورهای کینکت در ایکس باکس وان اس استفاده کنیم؟

در طراحی مجدد جهت کوچکتر کردن دستگاه در ایکس باکس وان اس ، پورت ورودی کینکت حذف شده است ولی همچنان آدامپتورهای مربوط به کینکت پشتیبانی میشود که یک پورت قابل حمل usb میباشد و به صورت رایگان در اختیار کاربران ایکس باکس قرار میگیرد.

برای دریافت یکی از آنها باید شماره سریال های ماکروسافت مربوط به سه دستگاه اصلی –کنسول ایکس باکس وان ، دستگاه کینکت و کنسول ایکس باکس وان اس خودتان رو داشته باشید  از طریق بخش پشتیبانی وب سایت ماکروسافت.

کنسول ایکس باکس وان اس در قیاس با پروژه کنسول اسکورپیو ایکس باکس چگونه است؟

با وجود اینکه علاوه بر ۴k از تصاویر HDR نیز پشتیبانی میکند ، ولی در مقایسه با ایکس باکس وان معمولی هیچ افزایش قدرتی نخواهد داشت بنابراین از آن به عنوان طراحی مجدد جهت کوچکتر کردن کنسول قبل از رفتنبه نسل بعدیعنی پروژه ایکسباکس اسکورپیوو پلی استیشین ۴K  مطرح میشود به مانندکنسولهای نسل قبل که اواسط نسل انجام شد.

تمامی آنچه که باید در مورد ایکس باکس وان اس بدانیم |نکست فور گیم

لحظه معرفی ایکس باکس وان اس در مراسم E3 2016

بازی ها و لوازم جانبی هایی که در آینده خواهد آمد همگی قابل پشتیبانی برای ایکس باکس وان اس خواهد بود – و هیچ برنامه انحصاری برای کنسول پروژه ایکس باکس اسکورپیو وجود نخواهد داشت. بنابر این هر نرم افزار یا سخت افزاری که خریداری میکنید بر روی سخت افزار جدیدی که در اواخر سال ۲۰۱۶ خواهد آمد قابل اجرا خواهد بود.

قیمت و تاریخ انتشار  ایکس باکس وان اس

ایکس باکس وان اس در سه مدل موجود خواهد بود ، که هریک از آنها در اوایل ماه اوت در عرضه خواهد شد:

 1. نسخه دو ترابایتی ( شامل پایه عمودی جهت ایستاده قرار دادن کنسول) با قیمت ۳۹۹$  که در اول ماه آگوست عرضه میشود.
 2. نسخه یک ترابایتی با قیمت ۳۴۹ دلار ( پایه عمودی به صورت جداگانه با قیمت ۲۰ دلار فروخته میشود).
 3. نسخه پانصد گیگابایتی با قیمت  ۲۹۹ دلار (پایه عمودی بهصورت جداگانه باقیمت ۲۰ دلارفروخته میشود).

تهیه شده در نکست فور گیم

میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر تحلیل کنفرانس مایکروسافت در E3 2016 را مطالعه کرده و ویدئوی رونمایی از کنسول Xbox One S در مراسم E3 2016 را مشاهده نمائید.

اشتراک گذاری
خبرنامه

یک نظر دهید