بررسی بازی Assassins Creed: BrotherHood |پیمان خونین

0

توجه
وبسایت نکست فور گیم در راستای تکمیل آرشیو دسته بررسی از این پس اقدام به نقد و بررسی بازی ها و فرانچایز های مهم خواهد کرد.

سری سوم از بازی‌های  Assassin’s Creedپس از گذشت یک سال از عرضه  نسخه‌ی قبلی توسط شرکت یوبی‌سافت در سبک اکشن- ماجرایی برای پلتفرم‌هایPS3,Xbox 360,PC و Mac OS X عرضه شد،که با گرافیک و گیم‌پلی قوی خود توانست محبوبیت بسیاری در میان دوست‌داران سری بازی‌های Assassin’s Creed پیدا کند.

بررسی بازی Assassins Creed: BrotherHood |نکست فور گیم

باکس آرت بازی

بازی Assassins Creed: BrotherHood

سازنده: Ubisoft Montreal

ناشر: Ubisoft

تاریخ انتشار: نوامبر سال ۲۰۱۰

پلتفرم‌های مقصد: PS3,Xbox 360,PC و Mac OS X

سبک: اکشن ماجرایی – مخفی‌کاری

انتقام‌جویی در رم

در Assassin’s Creed 2 جوان کم تجربه‌ای را دیدیم که خواهان گرفتن انتقام خانواده‌ی خود از رودریگو بورجیا بود.داستان بازی Assassins Creed: BrotherHood درست به موازاتنسخه‌ی قبل ازخود یعنی جایی شروع می‌شود که اتزیو پس از جنگیدن با رودریگوبورجیابه همراه عمویش ماریو، به مونتریجیونی بازمی‌گردند. فردای آن روز شهر توسط چزاره بورجیاکه پسر رودریگو است مورد حمله قرار می‌گیرد. در جریان حمله، ماریو کشته و معشوقه‌ی اتزیو نیز دستگیر و سیب عدن ربوده می‌شود.اتزیو به همراه خواهر و مادر خود جان سالم به در می‌برند. وی برای گرفتن انتقام عمویش و پس گیری سیب عدنبه رم رفته و شروع به تشکیل انجمن برادری می‌کند. داستان بازی Assassins Creed: BrotherHood نسبتا قوی کار شده و آن کشش را دارد. همین‌طور شخصیت پردازی خوب کاراکترها باعث شده تا حس انتقام از چزاره در شما زنده شود و با اتزیو در این راه دشوار هم‌قدم شوید. پیچش‌های داستانی و همینطور حضور شخصیت‌های تاریخی، همچون قسمت دوم، رنگ و بوی خاصی به داستان داده است و شاید داستان این سری را بتوان یکی از بهترین داستان‌های مجموعه Assassin’s Creed دانست. پایان‌بندی خوب آن و حتی پایان ناتمامش شما را منتظر قسمت بعدی نگه می‌دارد. البته مانند دو قسمت پیشین تمامی حوادث در زمان گذشته رخ نمی‌دهند و شما همچنان با دزموند مایلز نیز بازی می‌کنید و شاهد اتفاقاتی در دنیای حال نیز هستید.

بررسی بازی Assassins Creed: BrotherHood |نکست فور گیم

هرگز یارانتان شمارا در طول بازی Assassins Creed: BrotherHood رها نمی کنند

انجمن برادری

بخش تک نفره‌ی بازی Assassins Creed: BrotherHood دارای بیش از ۱۵ ساعت گیم‌پلی است کهکلیه‌ی اتفاقاتش در شهر رم رخ می‌دهد. وسعت این شهر نسبت به شهرهای دیگر در قسمت‌های قبلی بسیار وسیع است؛ به گونه‌ای که تقریبا سه برابر شهر فلورانس در نسخه‌ی قبل است. خوشبختانه برای جابجایی در شهر می‌توان از اسب استفاده کرد که یکی از قابلیت‌های جدید و منحصر به فرد این بازی است. البته شهر دارای تونل‌هایی نیز هست که با پیشرفت در آن‌هاو آزاد کردن مناطق مورد نظر می‌توان از قابلیت Fast Travel نیز استفاده کرد و زمان کمتری را برای جابجایی تحمل کنید.

گیم‌پلی بازی Assassins Creed: BrotherHood در مقایسه با دو نسخه قبل تغییر چندانی نکرده است.اما برخی ویژگی‌های جدید به آن اضافه شده است. سلاح‌های جدیدی از جمله تیروکمان، دارت سمی، چتر نجات، تفنگ در بازی Assassins Creed: BrotherHood گنجانده شده‌اند که هر کدام به نوبه خود تنوع خاصی به گیم‌پلی می‌دهند و باعث جذابیت آن می‌شوند..قابلیت combo kill به سرعت بخشیدن مبارزات با دشمنان کمک شایانی می‌کند و باعث رخ دادن صحنه‌های بی‌نظیری می‌شود. البته این به معنای آسان شدن مبارزات نیست بلکه دشمنان عقب نمانده و در برابر کمبوها عکس‌العمل نشان می‌دهند. مبارزات نیز دارای سرعت بیشتری شده و نیاز به دقت و تامل بیشتری دارند. ولی در مجموع اضافه شدن این سیستم مبارزات بسیار شیرین‌تر کرده و حالت طبیعی‌تری به خود گرفته‌اند.

برای نخستین بار در این سریاست که قابلیت Multiplayer به بازی Assassins Creed: BrotherHood اضافه شده است. این قسمت دارای کاراکترهای گوناگونی است که هر کدام از کاراکترها دارای سلاح‌ها و ویژگی‌های خاص خود هستند و می‌توان با کشتن دشمنان XP بدست آورد و با استفاده ازXPهای کسب شده می‌توانید اسلحه و قابلیت‌های گوناگونی را به شخصیتتان اضافه کنید. همین‌طور توانایی‌هایی را در زمان حمله می‌توان استفاده کرد که پس از مدتی باز قابل استفاده هستند. بخش چند نفره این بازی شاید خیلی فوق‌العاده نبود ولی به جرات می‌توان گفت نمود بارز پیشرفت بود. ماموریت‌ها و مبارزاتی که در بخش چند‌نفره ترتیب داده شده‌اند همگی لذت‌بخش هستند و طرفداران این مجموعه قطعا از تجربه آن لذت می‌برند.

همانطور که در نسخه‌ی قبل می‌توانستیمساختمان مونتریجیونی را ارتقا دهیم؛ در این نسخه نیز می‌توان با ارتقای ساختمان‌های شهر رم کسب درآمد کرد. البته برای اینکه بتوانید به تمامی ساختمان‌های قابل خریداری دسترسی پیدا کنید باید تلاش زیادی کنید.

بررسی بازی Assassins Creed: BrotherHood |نکست فور گیم

استفاده از سلاح دشمنان در بازی Assassins Creed: BrotherHood

ایده ناب تشکیل انجمنی از اساسین‌ها در این قسمت باعث شد تا این خیلی زود طرفدار پیدا کند و از این ایده به عنوان یکی از طرح‌های موفق شرکت یوبی‌سافت یاد می‌شود.تشکیل گروهی از Assassinها ویژگی‌های جذابی به بازی بخشیده بود.در این بخش گیمر می‌تواند با آزاد کردن افرادی که توسط افراد چزاره گرفتار شده‌اند، گروهی از اساسین‌ها را تشکیل دهید. با آموزش دادن به این افراد می‌توان آن‌ها را تا درجه‌ی Master Assassin ارتقا دهید. هرکدام از افراد مهارت‌های خاصی دارند که با توجه به مهارتشان می‌توان آن‌ها را به ماموریت‌هایی برای کسب مهارت به دیگر کشورهای اروپا فرستاد. موفقیت دیگر اساسین‌ها برای شما درآمد به ارمغان می‌آورد و هرچه آن‌ها حرفه‌ای تر شوند، در مبارزات بیشتر به کار شما می‌آیند. گیمر می‌تواند در مواجه با تعداد زیادی از دشمنان از این افراد برای تیر باران کردن دشمن یا جنگ تن به تن استفاده کند. وجود چنین قابلیتی حس و حال تازه‌ای نسبت به سری قبل به بازی بخشیده و بازی Assassins Creed: BrotherHood را از یکنواختی بیرون می‌آورد.

صداگذاری نیز مانند قسمت‌های قبلی این مجموعه بسیار فوق‌العاده کار شده است. از صدای شخصیت‌ها گرفته تا صدای سلاح‌ها و محیط اطراف. صداپیشگان تمام قدرت خود را به نظرم صرف این بازی کرده‌اند و حس را به مخاطب منتقل می‌کنند. صداهای محیطی نیز بسیار با کیفیت و خوب کار شده‌اند. موسیقی بازی Assassins Creed: BrotherHood همچون سری قبلی شاهکاری ازJasper kydاست که شنیدن آن حتی خارج از بازی نیز توصیه می‌شود. گرافیک بازی Assassins Creed: BrotherHood نسبت به نسخه ی قبل تغییر چندانی نکرده است اما برخی بافت‌ها و سایه‌ها زنی‌ها پیشرفت داشته‌اند و همین‌امر باعث شده تا این بازی از نظر بصری نسبت به دو نسخه قبلی خیلی بهتر جلوه کند.

بررسی بازی Assassins Creed: BrotherHood |نکست فور گیم

مبارزه با اسب در بازی Assassins Creed: BrotherHood

با اینکه تنها یک سال از ساخت نسخه‌ی دوم گذشت و Brotherhood عرضه شد؛ اما شخصیت پردازی،گیم‌پلی و داستان‌نویسی فوق العاده‌ی این بازی باعث شد که این بازی بسیار محبوب و موفق شود. این بازی نشان داد که با چند تغییر و اضافه کردن چند مکانیک به عنوان می‌توان آن را تا مدت‌ها در ذهن علاقه‌مندان حفظ کرد. AC Brotherhood با توجه به تغییرات و پیشرفت‌هایی که داشت در لیست برترین اساسین‌ها جا گرفت و هنوز که هنوز است در میان این همه بازی منتشر شده از سری اساسینز کرید هنوز هم از این بازی به خوبی و نیکی یاد می‌شود.

نکات مثبت: اضافه شدن قابلیت اسب سواری – ایجاد انجمن برادری و کمک گرفتن از دیگر اساسین‌ها – وسعت شهر رم – گرافیک بهبود یافته – استفاده از توپ جنگی – اضافه شدن مکانیک‌های جدید به مبارزات

نکات منفی: برخی ضعف‌های کوچک در بخش گرافیک – وجود باگ در برخی مبازرات

نمره نهایی بازی Assassins Creed brotherhood

90% عالی

Assassins Creed Brotherhood میتواند تجربه ای ناب در نقش یک قاتل را برای شما ایفا کند

  • User Ratings (رای ها 11) 68 %
اشتراک گذاری
خبرنامه

یک نظر دهید