بررسی بازی Assassin’s Creed: Revelations | سرانجام عقاب پیر

0

توجه
وبسایت نکست فور گیم در راستای تکمیل آرشیو دسته بررسی از این پس اقدام به نقد و بررسی بازی ها و فرانچایز های مهم خواهد کرد.

اتزیو را شاید بتوان بهترین شخصیت مجموعه بازی «فرقه قاتلین» نامید. او که شخصیت اصلی قسمت دوم بود، نشان داد که شخصیت با پتانسیلی است. از همین‌رو یوبی‌سافت فرصت را غنیمت شمرد و بجای اینکه کاراکتر جدیدی را طراحی کند قسمت‌های بعدی خود را نیز بر پایه زندگی اتزیو جلو برد. پس از قسمت دوم، شاهد نسخه‌ای تحت عنوان Brotherhood بودیم که با تغییراتی عمده‌ای که داشت طرفداران زیادی را برای خودش دست و پا کرد و توانست به موفقیت‌های دو قسمت قبل خود برسد. پس از گذشت یکسال، شاهد قسمت جدیدی از این مجموعه دوست‌داشتنی به نام Revelations بودیم. این دفعه هم شاهد حضور اتزیو بودیم.با نکست فور گیم همراه باشید.

بررسی بازی Assassin’s Creed: Revelations |نکست فور گیم

سلاح های اتزیو پیشرفت بسیاری کرده بودند |بررسی بازی Assassin’s Creed: Revelations

ولی حضور این شخصیت محبوب با دو سری قبل متفاوت بود. این قسمت پایان ماجراجویی‌هایی وی بود و با اساسینی که سن بیشتری داشت روبه‌رو بودیم. قهرمان ما این دفعه پیر شده بود و برای طرفداران دیدن چنین چیزی سخت بود. جوانی که روزگاری در دوره رنسانس و ایتالیا خوش‌گذرانی می‌کرد و با بی‌تجربگی‌هایش داستان‌های جالبی خلق می‌کرد، این دفعه با مو و ریشی سپید ظاهر شده بود و از مرکز ایتالیا فاصله گرفته و به قسطنطنیه آمده است. اما به غیر از اتزیو شاهد حضور یکی دیگر از قهرمانان این مجموعه یعنی الطائر نیز هستیم. با فلش‌بک‌هایی که در بازی زده می‌شود، ملاقاتی دوباره با اتزیو نیز می‌کنیم.

داستان زندگی اتزیو و الطائر به موازات هم روایت می‌شود و شاهد میان‌سالی این دو شخصیت هستیم. اتزیو برای پیدا کردن چهار کلید باقی‌مانده گنجینه اساسین‌ها راهی قسطنطنیه می‌شود. بازی Assassin’s Creed: Revelations که در قرن ۱۶ رخ می‌دهد، روایت‌گر پادشاهی عثمانی و ظهور اسلام است. در بازی Assassin’s Creed: Revelations شاهد نزاع و درگیری میان شاهزاده احمد و سلیم هستیم که بر سر جانشینی پدرشان با یکدیگر سر جنگ دارند. شاهزاده احمد برای اینکه برنده این میدان شود، از تمپلارها کمک می‌گیرد و در طرف دیگر نیز، شاهزاده سلیم از اتزیو و اساسین‌ها یاری می‌طلبد. به همین شکل جنگ اساسین‌ها و تمپلارها دوباره شکل می‌گیرد. خوشبختانه قرار نیست اتزیو در برابر خیل عظیم تمپلارها تنها مبارزه کند و Yusuf Tazim که رهبر اساسین‌های قسطنطنیه است، اتزیو را کمک می‌کند.اما این درگیری‌ها به همین‌جا ختم نمی‌شود.

بررسی بازی Assassin’s Creed: Revelations |نکست فور گیم

در نسخه جدید شما میتوانستید برخی مبارزات برای فتوحات شهری را کنترل کنید | بررسی بازی Assassin’s Creed: Revelations

فردی به نام Manuel Palaiologos بر آن می‌شود تا امپراطوری مستقل خود را در قسطنطنیه تشکیل دهد. او نیز از تمپلارها کمک می‌گیرد و همین موضوع شرایط را برای اتزیو سخت‌تر می‌کند. پیچش‌های داستانی که همزمان برای اتزیو و الطائر رخ می‌دهد، داستان این قسمت را به یکی از بهترین داستان‌های این مجموعه تبدیل می‌کند.

از سوی دیگر ماجراهای دزموند در زمان حال نیز تکامل بیشتری یافته و همه چیز دست به دست هم می‌دهد تا شاهد یک داستان لذت‌بخش باشیم. گیم‌پلی بازی Assassin’s Creed: Revelations در واقع نسخه تکامل یافته‌تر «انجمن برادری» است. در این قسمت شاهد Hook Blade که به تجهیزات اتزیو اضافه شده است. به وسیله هوک بلید که یک قلاب است، با سرعت بیشتری می‌توانید از موانع بالا بروید و دسترسی به ساختمان‌ها برایتان آسان می‌شود. از طرفی به کمک این قلاب می‌توانید از زیپ‌لاین‌هایی که در سطح شهر قرار دارد استفاده کنید و آسان‌تر جابجا شوید. این دفعه دیگر خبری از اسب نیست و باید فواصل را کمک همین زیپ‌لاین‌ها خلاصه کنید.

بررسی بازی Assassin’s Creed: Revelations |نکست فور گیم

Yusuf یکی از یاران اصلی اتزیو بود| بررسی بازی Assassin’s Creed: Revelations

از دیگر قابلیت‌های اضافه شده به بازی، استفاده همزمان از تفنگ در طول مبارزات است. دیگر لازم نیست برای شلیک کردن در گوشه‌ای پناه بگیرید و از لیست سلاح‌ها تفنگ را انتخاب کنید. در این بازی با فشردن یک دکمه می‌توانید سریعا شلیک کنید که این خود باعث سرعت بخشیدن به مبارزات و همینطور ایجاد تنوع شده است. سیستم دیگری که این بازی اضافه شده است، سیستم ساخت بمب است. در بازی Assassin’s Creed: Revelations شاهد سه دسته بمب گمراه‌کننده، تاکتیکی و مرگبار هستیم. علاوه بر آن وجود مین‌هایی که می‌توان سر راه دشمنان قرار داد نیز دستتان باز گذشته تا تنوع زیادی به گیم‌پلی بدهید. دید عقابی یا همان Eagle Vision در این قسمت بهبود یافته و دارای قابلیتی به نام Eagle Sense شده است. به کمک این قابلیت می‌توان مردم عادی را تقریبا اسکن کرد و متوجه شد که آیا دشمن هستند یا خیر.

از طرفی به کمک آن می‌توانید رد دشمنان را نیز پیدا کنید. در قسمت قبل برای آزادسازی قسمت‌هایی از نقشه باید فرمانده آن نقطه را به قتل می‌رساندید و با روشن کردن آتش بر فراز برج آن منطقه، آنجا را آزاد می‌کردید. آن قابلیت به همان شکل قبلی خود باقی مانده است و حالا تفاوت اندکی نیز کرده است. در این قسمت ممکن تمپلارها گاهی به مناطق تحت تصرف شما حمله کنند و کار را برای شما و دیگر اساسین‌ها سخت کنند. برای دفاع از مناطق نیز باید با انتخاب هر یک از دشمنان یک اساسین به سمت او بفرستید از خجالت او در بیاید. در مجموع سیستم گیم‌پلی چه در بخشی که کنترل اتزیو را برعهده دارید و چه در بخشی که کنترل الطائر را بر عهده دارید بسیار خوب و کارآمد است. بخش چند نفره نیز به مانند قبل وجود دارد و تنها نکات منفی قسمت قبل از آن حذف شده است.

شاهد هیچ‌گونه نوآوری خاصی در بخش چند نفره Revelations نیستیم و حتی در برخی بخش‌ها نقشه‌ها بسیار کوچک‌تر نیز شده‌اند. از این‌ها که بگذریم به بخش فنی و گرافیک بازی Assassin’s Creed: Revelations می‌رسیم. همانند دو قسمت قبلی، این قسمت نیز با موتور Anvil ساخته شده است. اما شاهد بهبود گرافیک در این قسمت هستیم. مخصوصا بخش اول بازی که در محیطی برفی است گرافیک و طراحی چشم‌نوازی دارد. با ورود به قسطنطنیه شاهد زیبایی‌های بازی Assassin’s Creed: Revelations می‌شویم. معماری اروپایی با رگه‌های اسلامی ظاهری فوق‌العاده به شهر بخشیده‌اند. یوبی‌سافت هم که در طراحی مناطق تاریخی کم نمی‌گذارد در این اثر نیز درخشیده است.

بررسی بازی Assassin’s Creed: Revelations |نکست فور گیم

بازار ترکیه یکی از مکان های تاریخی معروف بازی بود |بررسی بازی Assassin’s Creed: Revelations

طراحی شخصیت‌های فرعی و خود اتزیو با جزئیات و قابل است. افکت‌های آب و آتش نیز خیلی بهتر شده‌اند. اما وجود باگ‌های اندکی ارزش‌های این بخش را کم کرده است. هوش مصنوعی شخصیت‌های فرعی و گاها دشمنان، در برخی مراحل شما را اذیت می‌کند و نمی‌گذارد آن‌طور که باید از بازی لذت ببرید. طبق معمول Jesper Kyd وظیفه ساخت موسیقی بازی را عهده‌دار بوده و با ساخت قطعه‌های دلنوازش هر شنونده‌ای را جذب می‌کند. صداگذاری نیز خوب انجام شده ولی جالب است بدانید مردم قسطنطنیه انگلیسی حرف می‌زنند آن هم با لهجه ایتالیایی. در صورتی که زبان عامه مردم در آن دوره عربی و ترکی بوده و سازندگان می‌توانستند با گنجاندن چند دیالوگ عربی و ترکی وضع را بهتر از این کنند. بازی Assassin’s Creed: Revelations یک پایان عالی برای سه‌گانه اتزیو بود و داستان او را به خوبی به سرانجام رساند. این قسمت عنوانی در خور سرانجام عقاب پیر بود.

نمره نهایی بازی AC:revelation

8 بسیار خوب

نکات مثبت: داستان و پایان‌بندی مناسب برای ماجراهای اتزیو، تغییرات مثبت در گیم‌پلی، موسیقی فوق‌العاده

نکات منفی: باگ‌های عجیب، هوش مصنوعی در برخی بخش‌های عذاب‌آور است

  • User Ratings (رای ها 5) 7.8
اشتراک گذاری
خبرنامه

یک نظر دهید