بررسی بازی Assassins Creed: Rogue | تکرار مکررات

0

با توجه به علاقه ی یوبی سافت جهت انشار هر ساله‌ی این سری بازی، باز هم شاهد‌ ACی دیگر با همان گیم پلی و داستان‌های سابق هستیم. بازی Assassins Creed: Rogue از نظر داستانی پل ارتباطی بین AC3 و نسخه‌ی Black Flag می‌باشد، اما از نظر گیم‌پلی کپی بدی از نسخه‌ی پیشین خود است. داستان بازی Assassins Creed: Rogue کمی مورد تغییر قرار گرفته و بازی قصد دارد زندگی یک تمپلار را در این سری به ما نشان دهد.

بازی Assassins Creed: Rogue از نظر تاریخ داستان درست در ادامه‌ی سری پیشین خود قرار دارد. شخصیت اصلی داستان شی پاتریک کومارک نام دارد، او اساسینی تازه‌ کار و جوان است که اعتقاداتش متضاد با دیگر اساسین‌ها است و به همین دلیل طی جریانات بازی به تمپلار‌ها ملحق می‌شود. بر خلاف انتظار همیشگی ما از سری بازی‌های ‌Assassins Creed در این بازی باید با اساسین ها به مبارزه بپردازیم. داستان بازی مصادف با نبرد هفت ساله میان انگلیس و فرانسه انجام می شود.

بررسی بازی Assassins Creed: Rogue |نکست فور گیم

شهر زیبای بازی Assassins Creed: Rogue

رهبر محفل اساسین‌ها که اکیلیز داونپورت نام دارد، ماموریت پیدا کردن یکی از قطعات عدن را به شی واگذار می‌کند، او برای اینکار عازم پایتخت پرتغال، شهر لیسبون می‌شود. پس از مدتی جستجو موفق به پیدا کردن محل قطعه و راه یافتن به آن معبد می‌شود، اما با جدا کردن تکه‌ی عدن از پایه‌اش زلزله‌ی بزرگی رخ می‌دهد و تلفات بسیاری از خود به جای می‌گذارد. جالب است بدانید این زلزله هم‌زمان با رویدادی واقعی در همین تاریخ در لیسبون رخ داده. شی که ازین حادثه جان سالم به در برده اینک خود را مسبب نابودی شهر و کشته شدن مردم بی‌گناه می‌داند، و تصمیم می‌گیرد از محفل اساسین ها جدا شود. برای اینکار به سرعت به فرانتیر رفته و با اکیلیز ملاقات می‌کند.

پس از مشاجره با رهبر اساسین‌ها او که تصمیم قطعی خودرا برای جدایی از محفل گرفته بود، برای جلوگیری یافتن دیگر معابد توسط اساسین‌ها و انجام فجایع این چنینی، به صورت مخفیانهاقدام به ربودن اطلاعات اکیلیز می‌کند.شی برای نابودی اساسین‌ها و مخالفت با اعتقادات افراطی‌شانبه دشمن همیشگی آنها یعنی تمپلار‌‌ها ملحق می‌شود. در جریان جنگ هفت ساله که با جریانات بازی Assassins Creed: Rogue همراه است، تمپلار‌ها در جناح انگلیس و اساسین‌ها در جناح مقابل قرار دارند. شی با پیوستن به تمپلارها به جناح آنها ملحق می‌شود.

بررسی بازی Assassins Creed: Rogue |نکست فور گیم

محیط بازی Assassins Creed: Rogue دچار تغییرات بسیار زیادی شده است|صحنه ای از تریلر سینماتیک بازی

بازی Assassins Creed: Rogue در زمان حال همچون نسخه‌ی قبل از دید محقق آنالیزور دیگری، در ساختمان شرکت آبسترگو به صورت اول شخص روایت می‌شود و نکته‌ی جدید و جذابی از لحاظ گیم‌پلی و داستان ندارد.

در AC3 برای نخستین بار شاهد مبارزات دریایی بودیم که در نسخه‌ی بعد با افزایش ویژگی‌های جدید، این قسمت تبدیل به مکانیزم اصلی بازی Assassins Creed: Rogue شد و با تغییر گیم‌پلی طرفداران بسیاری پیدا کرد. گویا یوبی سافت نمی‌خواهد ازین مبارزات دریایی دست بکشد و در این نسخه باز هم شاهد این نبردها هستیم که شباهت زیادی به نسخه‌یBlack Flag دارد، البته تغییرات جزعی در سلاح و کنترل کشتی رخ داده، از جمله‌ی این تغییرات می‌توان به آسان‌تر و دقیق‌تر شدن کنترل کشتی اشاره کرد.کشتی نسبت به قبل کوچک تر شده و قابلیت حرکت در مناطق کم عرض تر از گذشته را دارد. کشتی دارای قابلیت‌ها و سلاح‌های جدیدی است، یکی از سلاح‌ها روغن قابل اشتعالی است که به وسیله‌ی آن می‌توان کشتی دشمن را به آتش کشید.

بررسی بازی Assassins Creed: Rogue |نکست فور گیم

کالکشن ویژه بازی Assassins Creed: Rogue |نکست فور گیم

کشتی دارای دماغه‌ای فلزی است که در برخورد با کشتی دشمن بسیار کار آمد است. دشمنان نیز قوی‌تر شده و از روش‌های جدیدی برای نابودی بازیکن استفاده می‌کنند، برای مثال در طی حملات دریایی دشمن به عرشه آمده و با نابودی خدمه‌ی کنترل کشتی را در دست می‌گیرند. همچون سری‌ پیشین پس از جنگ با دشمن شما سرنوشت آن کشتی و خدمه‌اش را تعیین می‌کنید. تعامل میان خشکی و دریا به خوبی رعایت شده، شما آزادانه می‌توانید در سواحل و آب‌های آزاد به کشف مناطق مرموز و گشت‌ و گذار در محیط بازی بپردازید که این نکته نمایانگر Open World بودن سبک این بازیست.علاوه بر گیم‌پلی اصلی که داستان بازی را دنبال می‌کند، گیمر می‌تواند به نکات فرعی بسیاری که در خشکی و دریا گنجانده شده بپردازد. بااضافه شدن مناطق یخی در هنگام کشتی رانی به توجه بیشتری نیاز است چون با برخورد به کوه‌های یخی کشتی آسیب می‌بیند اما خبر خوش آنکه این کوه‌های یخی کارایی‌هایی همچون پنهان شدن از دشمن را دارد.

بررسی بازی Assassins Creed: Rogue |نکست فور گیم

نبدر های دریایی در بازی Assassins Creed: Rogue پیشرفت زیادی نسبت به نسخه پیشین بازی داشته اند

بازی Assassins Creed: Rogue در مکان‌های نیویورک، ریور ولی و مناطق شمالی اقیانوس اطلس دنبال می‌شود، و اضافه شدن مناطق یخبندان و پوشیده ازبرف مناظر جدیدی را برای بازیکن به ارمغان می‌آورد. نحوه‌ی دویدن، حرکات پارکور و مبارزات در خارج از دریا مانند نسخه‌های پیشین انجام می‌شود.

دشمنان ما دیگر تمپلار نیستند که به آسانی قابل شناسایی و کشتن باشند، اساسین ها با روش‌های مخفیانه‌ی خود قصد کشتن ما را دارند البته شی که درگذشته اساسین بوده دارای ویژگی‌های دیگر اساسین‌ها همچون Eagle Vision است، که به این وسیله می‌تواند دشمنان را از میان انبوه جمعیت و یاهنگام استتار شناسایی کرده و نابود کند.البته یکی از مزایای تمپلار بودن توانایی استفاده از سلاح‌هایی با تکنولوژی بالاست، از جمله این سلاح ها تفگ بادی است که برای کشتن بی‌صدای اساسین‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد همچنین نارنجک‌های جدید با قابلیت‌های متفاوت به سلاح‌هااضافه شده است. یکی از کاربرد های این سلاح‌ها گیج کردن دشمن با استفاده از گاز‌های سمی‌ است که البته ما در برابر آن مصون هستیم. به طور کلی گیم‌پلی بازی Assassins Creed: Rogue در خشکی و دریا تغییر چندانی نکرده و از سری پیشین کپی‌ برداری شده.

بررسی بازی Assassins Creed: Rogue |نکست فور گیم

بازی Assassins Creed: Rogue

سیستم شکار حیوانات در این سری نیز پا برجاست و بازیکن می‌تواند به شکار حیوانات قطبی همچون خرس و   narwhal (نهنگ های دریایی قطب شمال) پرداخته، و با استفاده از پوست و گوشت آنها تجهیزاتش را ارتقاء داهد.

یکی از نواقص بازی Assassins Creed: Rogue نبود قسمت Multiplayer است، البته گیم‌پلی تغییری چشم‌گیری نکرده‌ که انتظار Multiplayer جیدی داشته باشیم، البته در سری پیشین هم مبارزات دریایی به این قسمت افزوده نشد و انتظار می‌رفت این قابلیت در این سری اضافه شود.

بررسی بازی Assassins Creed: Rogue |نکست فور گیم

شخصیت اصلی بازی Assassins Creed: Rogue

به طور کلی داستان ببازی Assassins Creed: Rogue تفاوت بسیاری کرده اما شخصیت پردازی ضعیف باعث شده که این نقطه‌ی قوت کم‌ رنگ‌تر شود، گیم‌پلی نیز چیزی جز تکرار مکررات نسخه‌ی پیشین نیست و اضافه شدن چند سلاح جزعی و نکات فرعی بازی را از یکنواختی در نیاورده.

نمره نهایی بازی Assassins Creed: Rogue

7 خوب

نکات مثبت:
سلاح‌های جدید و متنوع، بازی از دید یک تمپلار، محیط‌های جدید
نکات منفی:
نبود بخش Multiplayer، وجود باگ‌های آزار‌دهنده‌ُ، گیم‌پلی تکراری، روایت داستان و شخصیت پردازی ضعیف

  • User Ratings (رای ها 8) 8.5
اشتراک گذاری
خبرنامه

یک نظر دهید