بررسی بازی Battleborn |رو در رو جنگ کن

0

«بتل‌بورن» عنوانی است با نقاط مثبت بسیار، اما این نقاط مثبت در کنار یک‌دیگر نتوانسته‌اند محصول کاملی را خلق کنند. تمام جنبه‌های بازی Battleborn پر از ایده هستند، از شخصیت‌ها گرفته تا پیش‌رفت در بازی Battleborn و جلوه‌های بصری. برخی از این ایده‌ها خوب بوده، بعضی‌ها بد و بعضی هم تنها گیج‌کننده‌اند. بازی‌سازها سعی کرده‌اند دست روی تمام ایده‌های ممکن بگذارند و نتیجه این شده که بتل‌بورن ترکیبی است از گیم‌پلی دیوانه‌وار، سیستم ترازگیری پیچیده و طنز کارتونی. بازی Battleborn مدام مخاطب را بین حس‌های متضاد هیجان و پیش‌بینی‌پذیری، تازگی و تکرار و اشتیاق و سردرگمی به این طرف و آن طرف پرت می‌کند. به طور خلاصه می‌توان گفت که بتل‌بورن سرگرم‌کننده اما درهم و برهم است.

بهترین مثال از بحران هویتی بازی Battleborn را می‌توان در فهرست ۲۵-نفره‌ی شخصیت‌های‌اش جست‌وجو کرد. با این که بازی Battleborn از لحاظ فنی یک تیراندازی اول شخص است، اما قهرمان‌های بازی مجهز به انواع و اقسام سلاح‌ها، قابلیت‌ها و نقش‌هایی هستند که ردپایی از تمام سبک‌ها و زیرسبک‌ها را می‌توان در آن‌ها مشاهده کرد. از آن اِلف چوبی کمان به دست بگیرید تا پنگوئنی که یک ربات را هدایت کرده یا کشتی‌گیر مکزیکی مجهز به ارتقاهای رباتیک. به طرز شگفت‌انگیزی، حتا شخصیت‌هایی که در ظاهر بسیار شبیه به یک‌دیگر هستند هم در نهایت چیز خاصی را در اختیار بازی‌باز قرار می‌دهند تا تجربه‌ی بازی با هرکدام به‌یادماندنی و لذت‌بخش باشد، حال این چیز خاص می‌تواند یک قابلیت مخصوص بسیار قدرتمند باشد یا دویدن سریع‌تر.

بررسی بازی Battleborn |نکست فور گیم

بررسی بازی Battleborn |شخصت های جالب بازی

این حجم از تنوع نه تنها شگفت‌انگیز است، بلکه باعث شده تا این بازی به این زودی‌ها خسته‌کننده نشود. در حالی که عنوان‌های دیگر سلاح‌ها و ابزار جدیدی را با پیش‌رفت کردن بازی‌باز در اختیار او قرار می‌دهند، بتل‌بورن در ازای پیش‌رفت کردن بازی‌باز شخصیت‌های جدیدی را به او هدیه می‌دهد. به این ترتیب، شخصیت‌های جدید به طور مرتب با پیش‌رفت بازی‌باز در بازی Battleborn به تیم او اضافه خواهند شد. بنابراین، زمانی که به اندازه‌ی کافی با یکی از شخصیت‌ها بازی Battleborn کرده باشید و دیگر تنوانید ریخت‌اش را هم تحمل کنید، همواره یک یا دو شخصیت جدید برای امتحان کردن در تیم‌تان حضور خواهند داشت. متاسفانه، شخصیت‌ها خیلی سریع‌تر از آنچه که انتظارش را دارید پیش‌رفت کرده و در نتیجه خیلی زود تکراری و خسته‌کننده می‌شوند. از سوی دیگر، امتحان کردن یک شخصیت جدید همواره سردرگمی‌های خاص خود را به دنبال دارد، چون نحوه‌ی اجرای حرکت‌های مخصوص و تاثیرشان در ابتدا چندان واضح نیست. با این حال، اگر از این خان اول با موفقیت عبور کنید، آن شخصیت جدید هم به اصطلاح روی غلتک افتاده و می‌توانید روند عادی پیش‌رفت دادن‌اش را پیش بگیرید.

می‌توان دلیل این مساله را تا حدودی در نوع اکشنی که بتل‌بورن ارایه می‌دهد جست‌وجو کرد. گیم‌پلی بازی Battleborn سریع و دیوانه‌وار و در عین حال عاری از پیچیدگی‌ها و ظرافت‌هایی است که در دیگر عناوین این سبک می‌بینیم. بازی‌باز در بازی Battleborn بی‌نهایت مهمات در اختیار دارد، می‌تواند بدون خستگی به این طرف و آن طرف بدود، بدون کوچک‌ترین خراشی از بلندترین پرش‌ها فرود بیاید و هنگام دویدن خشاب عوض کند، عناصری که باعث می‌شوند بازی‌بازها بیش‌تر بدوند و شلیک کنند تا این که بایستند و فکر کنند. نتیجه این شده که بیش‌تر زمان بازی دست‌تان روی دکمه‌ی شلیک خواهد بود، هنگامی که حرکت ویژه‌ی‌تان آماده شد آن را اجرا خواهید کرد و گه‌گداری هم گوشه‌ای پناه خواهید گرفت تا سلامتی‌تان را بازیابید.

بررسی بازی Battleborn |نکست فور گیم

ماشین های جنگ هیجان انگیز در بازی Battleborn

این مساله در بخش داستانی هم‌کاری چندنفره کاملاً به چشم می‌آید. این بخش شامل هشت ماموریت بوده که بیش‌تر شبیه مراحل تکه‌تکه‌ی پرندگان خشمگین هستند تا یک بخش داستانی یک‌پارچه. دشمن‌ها هم بیش‌تر اوقات کودن و پیش‌بینی‌پذیر هستند که باعث شده از پای در آوردن‌شان یکی پس از دیگری لذت‌بخش باشد، اما در عین حال ماهیت تکراری و خسته‌کننده‌ی اکشن بازی Battleborn را هم توی سر مخاطب می‌کوبد. مساله‌ی دیگری که کمی توی ذوق می‌زند هم ساختار این هشت مرحله است که تنها محدود به یکی از این سه حالت می‌شود: دفاع از دارایی‌ها، محافظت از ربات یا کشتن غول‌آخر.

با تمام این اوصاف، به خاطر تنوع شخصیت‌ها و هیجان بالای مبارزه‌ها، بتل‌بورن می‌تواند عنوان بسیار لذت‌بخشی باشد. البته گیم‌پلی بازی Battleborn به خودی خود تکراری و سطحی است اما تنش و هرج‌ومرجی که مبارزه‌های چندنفره‌ی بازی ایجاد می‌کنند بسیار لذت‌بخش است. علاوه بر این، همین‌طور که در بازی Battleborn پیش‌رفت می‌کنید شیب قوس سختی بازی بیش‌تر شده که چالش‌هایی لذت‌بخش‌تر را پیش روی‌تان قرار می‌دهند. با این حال در نظر داشته باشید که تجربه‌ی تک‌نفره‌ی بازی چندان لذت‌بخش نیست. بدون هم‌کاری دیگر بازی‌بازها، انجام دادن برخی از اهداف بازی بسیار دشوار و تقریباً غیرممکن خواهد شد. ظاهراً خود سازنده‌ها هم از این موضوع خبر داشته و خوش‌بختانه قابلیت هم‌کاری آفلاین را هم در بازی قرار داده‌اند.

بازی Battleborn علاوه بر هشت ماموریت بخش داستانی، سه حالت چندنفره هم دارد که در این حالت‌ها بازی کمی استراتژیک‌تر خواهد شد. برخلاف بخش داستانی که در آن دشمنان را یکی پس از دیگری قلع و قمع می‌کنید، در بخش چندنفره باید در مقابل قهرمان‌های دیگر مبارزه کنید که وادارتان می‌کند با برنامه‌ریزی بیش‌تری وارد میدان شوید. برای مثال، اگر قهرمان‌تان استاد مبارزه‌های تن‌به‌تن باشد، نمی‌توانید دل را به دریا زده و به قلب دشمن بزنید. باید در موقعیت مناسب قرار گرفته و منتظر فرصتی برای ضربه زدن باشید. همچنین در مبارزه‌های چندنفره نقش شخصیت‌های پشتیبان و درمان‌گرها پررنگ‌تر می‌شود. بارها پیش می‌آید که انتخاب نادرست شخصیت‌ها موجب می‌شود که بازنده‌ی مبارزه از همان ابتدا مشخص باشد. پس بهتر است که در انتخاب تیم‌تان دقت کنید.

بررسی بازی Battleborn |نکست فور گیم

بررسی بازی Battleborn |محیط های جالب در بازی Battleborn

حالت‌های بازی خود بازی‌بازها را به برنامه‌ریزی بیش‌تر تشویق می‌کنند. برای مثال، در حالت بازی «ملت‌داون» (Meltdown) هر دو تیم باید ربات‌های خود را به سمت نقطه‌ی مشخص‌شده فرستاده و هرچه‌قدر ربات‌های بیش‌تری را به آن نقطه بفرستید امتیاز بیش‌تری را به دست خواهید آورد. در این حالت مبارزه که عناصری را از سبک MOBA قرض گرفته، برآورده ساختن هدف‌ها مهم‌تر از بستن همه چیز و همه‌کس به گلوله است. در عمل، این یعنی اکشنی که در عین دیوانه‌وار بودن سرگرم‌کننده و جذاب است. ترکیب این شخصیت‌های منحصربه‌فرد و حالت‌های بازی MOBA-مانند باعث می‌شود تا بخش چندنفره‌ی بتل‌بورن تازه و بانشاط به نظر بیاید.

با این حال بخش چندنفره‌ی بازی هم خالی از عیب و نقص نیست. این عمقی که بخش چندنفره به بازی Battleborn اضافه می‌کند به هیچ عنوان نمی‌تواند هسته‌ی ساده و خسته‌کننده‌ی گیم‌پلی را بپوشاند. حتا بدتر از آن، بتل‌بورن حتا آن‌قدر محتوا ارایه نمی‌کند که بتوان از گیم‌پلی ابتدایی‌اش چشم‌پوشی کرد و آن را یک بازی کامل خواند. هر کدام از سه حالت چندنفره‌ی بازی تنها دارای دو نقشه هستند که کمی ناامیدکننده است. از سوی دیگر اکشن بازی هم سطحی و کم‌محتوا است، به‌خصوص بخش داستانی بسیار کوتاه و نه‌چندان لذت‌بخش‌اش. برخی از جزییات بازی هم روی اعصاب هستند. برای مثال، پس از هر مبارزه تیم‌تان به صورت خودکار از هم پاشیده و به منوی اصلی بازی بازمی‌گردید، که برای یک بازی تیم‌محور کمی عجیب است.

بررسی بازی Battleborn |نکست فور گیم

سیستم ترازگیری بازی Battleborn هم کمی عجیب و غریب است. بازی Battleborn دارای چند شکل پیش‌رفت است، که شامل ترازگیری هر شخصیت، ابزارهایی که در طول زمان در اختیارتان قرار خواهند گرفت و یک رتبه‌ی کلی برای هر بازی‌باز می‌شود. اما مهم‌ترین آن‌ها سیستم ترازگیری درون هر مبارزه است که آن هم از بازی‌های MOBA قرض گرفته شده. به طور خلاصه هر شخصیت دارای یک درخت مهارت ده-طبقه‌ای است. هر طبقه دارای دو ارتقا است که می‌توان تنها یکی از آن‌ها را انتخاب کرد. همان‌طور که بازی‌بازها امتیاز تجربه کسب می‌کنند، مهارت‌های بیش‌تری را از درخت مهارت‌ها به دست می‌آورند. در نهایت در انتهای هر مبارزه، تمام مهارت‌های به‌دست‌آمده در درخت مهارت‌ها از بین رفته و باید در مبارزه‌ی بعدی از نو آغاز کنید.

این سیستم در بخش داستانی خیلی خوب کار می‌کند. این که باید در ابتدای هر مرحله از نو آغاز کنید مشکلی به وجود نمی‌آورد اما پس گرفتن آن‌ها در انتهای هر مرحله حس بسیار خوبی دارد. بسیاری از این ارتقاها تنها به میزان کمی اثربخشی مهارت‌ها را افزایش می‌دهند اما برخی از آن‌ها موجب تغییر شکل بازی بازی‌باز خواهند شد و همه‌ی آن‌ها به نحوی حس پیش‌رفت را در ماموریت‌ها ایجاد می‌کنند. با این حال در مبارزه‌های چندنفره، این سیستم تعادل بازی را برهم می‌زند. هرچه‌قدر بهتر بازی کنید می‌توانید زودتر به مهارت‌ها دسترسی پیدا کرده و قدرتمندتر شوید. این مساله در مبارزه‌هایی که نزدیک هستند مشکلی به وجود نمی‌آورد اما کافی چند اشتباه در همان ابتدای مبارزه انجام دهد تا باقی مبارزه را شاهد له شدن تیم‌تان به دست تیم حریف باشید که لحظه به لحظه قوی‌تر و قوی‌تر می‌شود.

بررسی بازی Battleborn |نکست فور گیم

بررسی بازی Battleborn |گرافیک فوق العاده و جزئیات

نکته‌ی بعدی شاید مانند سیستم پیش‌رفت بازی و حالت‌های بازی بخش چندنفره مهم نباشد اما شاید بد نباشد به دیالوگ‌های عالی بازی هم اشاره‌ای بکنیم. این دیالوگ‌ها شاید گاهی اوقات بی‌مزه به نظر بیایند اما در بیش‌تر اوقات طنزی در آن‌ها نهفته است که مانند صداگذاری بازی Battleborn برای طرفداران مجموعه‌ی سرزمین‌های مرزی آشنا به نظر خواهد آمد. البته شاید آن‌ها به مذاق همه خوش نیایند اما انصافاً نمی‌توان از نویسندگی خوب این دیالوگ‌های یک‌خطی که هم در بخش داستانی و هم در بخش چندنفره وجود دارند به این سادگی‌ها گذشت. از سوی دیگر میان‌پرده‌های بین مراحل هم با این که داستان خاصی برای تعریف کردن ندارند اما از حیث بصری بسیار چشم‌نواز هستند.

بررسی بازی Battleborn |نکست فور گیم

بررسی بازی Battleborn |محیط های هیجان انگیز بازی Battleborn

گرافیک کارتونی بتل‌بورن شاید به‌یادماندنی‌ترین جنبه‌ی بازی Battleborn باشد. باقی جنبه‌های بازی مانند مجموعه‌ای از ایده‌های نامرتبط بوده که هرکدام سعی دارند توجه شما را به خود جلب کنند اما هیچ‌کدام نمی‌توانند آن‌طور که باید و شاید سطح کیفیت بازی Battleborn را بالاتر ببرند. مبارزه‌ها سریع و هیجان‌انگیز هستند اما به همان اندازه تکراری و سطحی به نظر می‌آیند. سیستم ترازگیری درون مراحل به خوبی در بخش داستانی بازی کار می‌کند اما می‌تواند تعادل بخش چندنفره‌ی بازی را به طرز آزاردهنده‌ای از بین ببرد. فهرست بلندبالای شخصیت‌های متنوع بازی به تازه ماندن بازی کمک به‌سزایی می‌کند اما بازی Battleborn همچنان خالی از محتوا به نظر می‌رسد. علی‌رغم تمام این ابعاد بازی که هیچ‌گاه آن‌طور که باید و شاید کنار یک‌دیگر به خوبی کار نمی‌کنند، بتل‌بورن پر از دلایلی است برای دوست داشته داشتن و به همان اندازه هم دلیل برای گیج شدن به شما می‌دهد. حال این که کدام‌یک در مورد شما قوی‌تر است پرسشی است که شما باید به آن پاسخ دهید.

انلود بک آپ استیم بازی ها در تاپ دانلودها

با توجه به اینکه بازی هایی نظیر به Battleborn کاملا آنلاین هستند، برای بازی کردن و تجربه ی بی نظیر آن ها حتما باید آن ها را خریداری کرد. دیگر زمان آن فرا رسیده که بازی های این چنینی را به صورت کرک و …. بازی کرد چرا که تجربه ی آنلاین به هیچ وجه قابل کرک شدن نیست و همچنین بهترین بخش بازی ها قسمت آنلاین و مولتی پلیر آن هاست . از این رو سایت تاپ دانلودها در ارائه دیتا و بک آپ های بازی های این چنینی پیش قدم بوده و سعی کرده است بک آپ و دیتای تمامی بازی های روز دنیا را به صورت اورجینال با لینک مستقیم قرار دهد . شما میتوانید بک آپ بازی های استیم ، اورجین ، یو پلی ، بتل.نت و …. را با لینک مستقیم از تاپ دانلودها دریافت نمایید . حتما با این مشکل روبرو بوده اید که سرعت دانلود شما در استیم و نرم افزار های مشابه بسیار پایین بوده و برای دانلود بازی های اورجینال خود به دردسرهای مختلف برخورد کرده اید . هم اکنون میتوانید با خیال آسوده آخرین آپدیت بازی ها را با لینک مستقیم و پر سرعت دانلود کنید . تاپ دانلودها این تجربه بی نظیر را برای شما فراهم کرده است .

دانلود بازی Battleborn برای PC + بک آپ استیم

نمره نهایی بازی Battleborn

7 خوب

مثبت:
+ فهرستی بلند از شخصیت‌های متنوع،اکشن هم‌کاری چندنفره‌ی سریع و سرگرم‌کننده،ترکیبی خلاقانه از حالت‌های بازی چندنفره و قابلیت‌های منحصربه‌فرد هر شخصیت،دیالوگ‌های یک‌خطی به‌یادماندنی
منفی:
- شخصیت‌ها به سرعت خسته‌کننده می‌شوند،کمبود محتوا،سیستم ترازگیری گیج‌کننده

  • User Ratings (رای ها 0) 0
اشتراک گذاری
خبرنامه

یک نظر دهید