بررسی بازی ویلیهارد | ماجراجویی ایرانی

1

در این مقاله ما بازی ویلیهارد را که یک عنوان مستقل ایرانی است معرفی و بررسی کرده ایم تا دوستداران گیم بیشتر بتوانند با محصولات داخلی آشنا شوند. با نکست ۴ گیم همراه شوید.

لوگوی بازی ویلیهارد - نکست 4 گیم

لوگوی بازی ویلیهارد

معرفی نامه‌ی نکست ۴ گیم از بازی ویلیهارد

بازی ویلیهارد (اشیاء پنهان – نسخه کالکترز) به تازگی توسط یک ایرانی طراحی و تولید شده و در فروشگاه های خارجی و ایرانی منتشر شده است. این بازی در سبک ماجراجویی و اشیاء پنهان بوده و در نسخی مجزا برای پلتفرم های مختلف ارائه شده است، پلتفرم های آی ا اس، آندروید، ویندوز فون و ویندوز.

می توان این بازی را از جمله اولین بازی های حجیم با داستانی طولانی دانست که در کشور عزیزمان ایران طراحی و تولید شده است و از ۶ زبان، از جمله زبان شیرین فارسی پشتیبانی می کند. سایر زبان ها، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، کره ای و اسپانیایی هستند.

این بازی دارای سه سطح کیفیت تصویر است که به صورت خودکار و وابسته به رزولوشن دستگاه، تنظیم می شوند. در حین اجرا، نیازی به اتصال اینترنتی ندارد و کاربران می توانند توسط نام های کاربری متفاوت، بازی را به صورت مستقل از یکدیگر پیش ببرند. کاربران می توانند سه سطح سختی دلخواه را انتخاب کنند که وابسته به آن، زمان ارائه راهنمایی خودکار به کاربر تغییر خواهد کرد. این راهنمایی خودکار توسط کلاغی در صحنه فعال می شود که منجر به نمایش متن، مکانی در صحنه و یا یک مسیر خواهد شد.

داستان بازی در مورد ولیعهد جوانی به نام ایوار در سرزمینی زیباست که پس از حمله یک اژدها به سرزمینش، متوجه می شود که اژدها تحت امر دشمن دیرینه آن ها، رونی بوده است و در این حین، رونی، گلی اسرار آمیز را به سرقت برده است. فقدان آن گل باعث ویرانی و افول پادشاهی آن ها خواهد شد و بدین ترتیب ایوار راهی سفری ماجراجویانه می شود تا به مقابله با رونی بپردازد و سرزمینش را نجات دهد.

با توجه به سبک بازی، کاربر می بایست تا اشیایی را در صحنه های داستان و نیز صحنه های اشیاء پنهان بیابد و توسط آن ها دشمنان سر راهش را از میان بردارد. در میانه راه با چالش هایی پازل گونه نیز روبرو خواهد بود. در طول سفر بایستی تا ۳۷ ابزار کاربردی را جمع آوری و استفاده کند و با ۱۲ کاراکتر روبرو خواهد شد. بازی دارای ۲۸ صحنه اصلی، ۱۶ صحنه اشیاء پنهان در مجموع با ۴۸۰ شیء پنهان، ۹ صحنه داستانی و ۲ صحنه پازل است و از موسیقی جالب و جلوه های صوتی نیز بهره می گیرد.

با توجه به سبک بازی، ممکن است که کاربران در یافتن برخی از ابزار و یا چگونگی استفاده از آن ها به مشکل برخورد کنند که در این صورت می توانند از راهنمای معمول این گونه بازی ها بهره بگیرند. این راهنما هم در صفحه پشتیبانی و هم در صفحه اینستاگرام بازی قرار دارد و البته مشاهده آن ها نیازمند اتصال اینترنتی است.

 

لازم به ذکر است که با توجه به وجود خشونت فانتزی در مقابل انسان و نیز حیوان، پیشنهاد می شود تا تنها سنین بالای ۹ سال، این بازی را انتخاب کنند. به امید موفقیت بیشتر برای تمای توسعه دهندگان بازی ایرانی و این که از این بازی لذت وافی را ببرید.

پوستری از بازی ویلیهارد - نکست 4 گیم

پوستری از بازی ویلیهارد

بررسی نکست ۴ گیم ازبازی ویلیهارد

چقدر حاضر هستید به خاطر نجات سرزمین پدری تان مدت ها در سفر و ماجراجویی دوام بیاورید؟ یا حتی در این راه با جانتان بازی کنید؟ ذهن شما چقدر برای معماها و کشف اسرار پنهان کشش دارد؟! این بازی برای کسانی است که بتوانند سختی راه و معما ها را تحمل کنند و آن هارا با حوصله پشت سر بگذارند ، باید خودتان را در پازل ها و راه های متعدد غرق کنید تا شاید آنچیزی که باعث نجات سرزمینتان بود را بازگردانید و باید به این توجه کنید که سرنوشت یک سرزمین پهناور در دستان شماست.

در وهله اول باید ببنیم بازی چه میگوید ، پس نگاهی به داستان آن میندازیم و اگر در اولین لحظات بازی به سخنان راوی داستان گوش دهید میفهمید برای چه وارد این ماجرا شده اید. داستان شیرینی کافی را برای دنبال کردن دارد مثلا شما فرض کنید ولیعهد سرزمینی پرقدرت هستید اما امنیت آن به خاطر یک دزدیده شدن گلی افسانه ای که باعث امنیت و شادی میشد از بین رفته است و تنها کسی که میتوان به قدرت و اراده او اعتماد کرد شما هستید ، از طرف پدرتان یعنی پادشاه مامور میشوید تا سرزمینتان را نجات دهید، نقش اصلی این بازی “ایوار” است و مامور انجام چنین ماموریتی شده است و میدانیم که تا گل را پس نگیرد دست بردار نیست.

تصویری از بازی ویلیهارد - نکست 4 گیم

تصویری از بازی ویلیهارد

تنها مشکلی که میتوان به داستان بازی وارد کرد این است که داستانی بودن را بیشتر در اول بازی میبینیم بعد از اینکه کنترل بازی را به دست میگیریم کمتر با داستان آن رو به رو هستیم و بیشتر در حال ماجراجویی ، البته به این معنی نیست که با داستان بازی بعد از شروع از بین میرود ، در جای خود باقی است اما کمتر با آن رو به رو میشویم ، یک کلاغ نیز همیشه همراه ماست و آماده است تا در شرایط سخت کمک کند که راه را از بی راهه تشخیص دهیم که بازی را جالب تر میکند. در کل این که چگونه به هدف خواهید رسید کلیت داستان را برایتان مشخص خواهد کرد.

اما در گیم پلی  استفاده از تصویر هایی که باید چیزهایی ها از آن تشخیص دهید تا به سلاح یا ابزار جدیدی دست یابید فارغ از جو داستانی آن هر از گاهی باعث شگفتی شما میشود و مهارت تیزبینی را در شما تقویت میکند و سلاح های کشف شده شما را در ادامه یاری خواهند داد اما فقط همین نیست ، با پازل های جالبی هم رو به خواهید شد ، در کل اینجا شما باید قدرت ذهن ، تیزبینی ، ماجراجویی را در خود تقویت کنید که اینها برای یک بازی در نوع خودش بسیار نکات مثبتی به شمار می آیند. اما گیم پلی بازی شاید در اولین نگاه با توجه به داستان آن جمگ جویانه به نظر برسد و این در اولین نگاه کمی برای مخاطب نا امید کننده است و در بازی شما در یک گیم پلی نسبتا ساده قرار میگیرید و هر از گاهی با یک عکس طراحی شده به جای خود بازی روبه رو هستید اما کمی بعد به آن عادت میکنید و نکات مثبت بازی میتوانند نظر شمارا تغییر دهند.

گرافیک بازی ویلیهارد بالا نیست - نکست 4 گیم

گرافیک بازی ویلیهارد بالا نیست

آهنگ بازی خوب و کاملا مناسب است اما کاش تنظیم میشد تا در بعضی مواقع مهم باعث ایجاد اختلال در تمرکز نشود ، وجود چنین آهنگی و به خصوص وجود یک راوی در داستان بسیار مهم است ، علاوه بر زبان ها یک راوی با زبان انگلیسی باعث هدایت بهتر بازی و داستان آن میشود ؛ حالا که حرف از زبان ها افتاد باید به این نکته هم اشاره کرد که استفاده از شش زبان زنده دنیا در بازی بسیار ایده خوب و جالبی است که شاید وجود چنین بازی هایی با این امکانات صد در صد از هر لحاظ تاثیر خوبی خواهند داشت.

در کل میتوان گفت برای کسانی که حوصله کافی برای بازی های ماجراجویی و معمایی را دارند این بازی بسیار مناسب است و تاثیرات خوبی را میتواند در زمینه های ذهنی برای مخاطب داشته باشد ، اگر انسانی باشید که هدف برایتان مهم است ، تا آخر پای ارادهء خود بایستید و سرزمین پدریِ ایوار را نجات دهید.

نکات مثبت:

  • کاراکتر های متفاوت(۱۲ تا که نسبت به اندازه بازی مناسب میباشد)
  • استان جالب و استفاده از المان های خیالی به بهترین صورت

نکات منفی:

  • اگر سبک حرکت کردن با کشیدن انگشت بر روی صفحه بود نتیجه بهتری داشت
  • معماها خوب هستند ولی گاها واقعا بی معنی هستند
  • نبود یک اصل اصلی برای رول پلینیگ بازی و نحوه ادامه دادن مراحل
  • با این که کاراکتر ها دارای انیمیشن های خوبی هستند اما فقط برای حضور در بازی تعبیه شده اند و لملا هیچ هیجانی را به همراه ندارد

دانلود از کافه‌بازار

نمره نهایی بازی ویلیهارد

58% متوسط

امید است که روزی بازی های موبایل ایرانی همگی با کیفیت و سطح بالایی تولید و عرضه شوند. بازی ویلیهارد یک عنوان معمولی است

  • User Ratings (رای ها 11) 84 %
اشتراک گذاری
خبرنامه

۱ دیدگاه

یک نظر دهید