بررسی بازی Assassins Creed 3 | رو به زوال

0

توجه
وبسایت نکست فور گیم در راستای تکمیل آرشیو دسته بررسی از این پس اقدام به نقد و بررسی بازی ها و فرانچایز های مهم خواهد کرد.

سال ۲۰۰۷ که نخستین بازی از سریAssassins Creed منتشر شد باداستان عجیب، گیم پلی خاص و تازه ی خود موفقیت و محبوبیت چشم گیری پیدا کرد، سپس یوبی سافت تولید سری های بعد با شخصیت محبوب اتزیو را آغاز کرد که این شخصیت به سرعت تبدیل به یکی از محبوب ترین شخصیت های بازی شد البته نسخه ی آخرش که با نام Revelations عرصه شد با گیم پلی تکراری و نقاط ضعف بسیارش طرفداران و منتقدان را ناراضی کرد،با نکست فور گیم همراه باشید.

طبق سنت سالانه ی یوبی سافت Assassins Creed3 باز هم ۱ سال پس از سری پیشین پرده برداری شد، بازی Assassins Creed 3 توانست با گرافیک بالا و گیم پلی قوی خود نظر طرفداران این سری بازی را به خود جلب کند. داستان این سری بر خلاف سری های قبل از دوران رنسانس کاملا بیرون آمده و شاهدوقایعی همچون آتش سوزی نیویورک، جنگ جورج واشنگتن با بریتانیا و رویداد هایی که منجر به انقلاب آمریکا شده در قرن ۱۸هستیم، البته موضوع اصلی بازی Assassins Creed 3 که همان جنگ ما با تمپلار هاست همچنان پا برجا مانده.

بررسی بازی Assassins Creed 3 |نکست فور گیم

کاور گیری یکی از قابلیت های جدید بازی Assassins Creed 3 میباشد

دزموند مایلز که شخصیت اصلی این سری در زمان حال است اینک از کما خارج شده و به همراه همراهان همیشگی خودبرای دیدن سرگذشت یکی دیگر از اجدادش به آمریکا می رود.کانر، شخصیت اصلی داستان فرزند پدری تمپلاراست، بازیکن ابتدا نقش پدر کارنر را بازی میکند، او فردی ثروتمند انگلیسی است به دنبال پیدا کردن معبد بزرگ به آمریکا میرود، با جلب اعتماد سرخ پوست ها، با کمک مادر کارنر که زنی سرخ پوست است سر انجام معبد را را پیدا میکند، اما موفق به گذر از دروازه ی آن نمی شود.کارنر در کودکی قبیله اش توسط چالز لیکه دوست پدرش است به آتش کشیده می شود و مادرش را از دست میدهد، از آن پس انگیزه ی انتقام جویی در او بوجود می آید و برای این کار به انجمن اساسین ها پیوسته و تحت تعلیم آنها قرار می گیرد، او برای به قتل رساندن سران تمپلار از جمله پدرش و گرفتن انتقام از چالز لی به بوستون رفته و در آنجا مشغول به تشکیل انجمن برادی از اساسین ها می شود.

از نظر گیم پلی شاهد تغییرات بسیاری هستیم، دوربین حالت سینمایی تری پیدا کرده،طراحی ساختمان ها، کشتی ها و افکت باران بسیار تحسین برانگیز است.حرکت ها و دویدن ها بسیار طبیعی تر شده، بازیکن در نسخه های پیشین میتوانست از هر دیوار و ساختمانی بالا رود اما در بازی Assassins Creed 3 حتی میتواند از درخت ها، کوه ها و سخره ها بالا رفته و روی آن ها راه برود.در بازی شاهد شهرهای بوستون، نیویورک و مناطقی نظیر سواحل شرقی و دریای کارائیب هستیم، که شهرهای نیویورک و بوستون دارای مساحتی ۱٫۵ برابر شهر رم در Brothers Hoodیعنی بزرگ تر از اندازه ی واقعی خود در آن زمان می باشد.

بررسی بازی Assassins Creed 3 |نکست فور گیم

شهر زیبای بازی Assassins Creed 3

سیستم مبارزه تغییر زیادی کرده و مبارزات دشوار تر شده اما به طور کلی مانند سری های قبل است. همچنین شاهد سلاح هایی همچون تفنگ، شمشیر، تپانچه، تیر کمان، طناب (جهت به دار آویختن دشمنان)، تاماهاوک) که سلاحی بومی است و توسط کارنر استفاده می شود) و… هستیم. هدف گیری از حالت دستی خارج و اتومات شده. علاوه بر کشتن دشمنان در طول بازی Assassins Creed 3 درگیر کشتن حیوانات نیز می شویم، که میتوان از فروشگوشت و پوست آنها کسب درآمد کرد. البته کشتن برخی از حیوانات وحشی آسان نیست و ممکن است پیش از شکار به کانر حمله ور شوند.علاوه بر جریانات بازی می توان به ماموریت هایی خارج از بازی از جمله کمک به مردم پرداخت.

در بازی شاهد تغییر فصل ها هستیم که البته این تغییر فقط ظاهری نبوده و در گیم پلی تاثیر میگذارد، برای مثال در مواقع برفی راه رفتن کندتر و میدان دید بازیکن کم تر می شود، البته می توان از آن جهت استتار نیز استفاده کرد.مبارزات دریایی از دیگر قسمت های جدید و جذاب بازیست ، بازیکن در این بخش باید کنترل کشتی و سرعتش را با توجه به وجود سخره ها و موانع دریایی در دست گیرد، و با استفاده از توپ می توان به دشمنان که اکثرا کشتی های بریتانیایی هستند حمله کرد.در این قسمتبازی ویو های جدید و منحصر به فردی رادر اختیار بازیکن قرار گرفته است.

بررسی بازی Assassins Creed 3 |نکست فور گیم

قسمت Multiplayer برای نخستین بار در نسخه ی Brothers Hood منتشر شد و مورد استقبال طرفدارانش قرار گرفت اینک دست خوش تغییراتی چشمگیری شده، از جمله ی این تغییرات می توان به اضافه شدن حالت های تیمی از جمله قابلیت Wolf Pack اشاره کرد، که در این حالت می توان گروهی ۲تا ۴ نفره تشکیل داد و ماموریت ها را قبل زمان معین به پایان رساند، در حالت تیمی نیز می توان بخش هایی از نقشه را تصرف و از آن در برابر دشمنان مهاجم حفاظت کرد.

گرافیک بازی از نظر کیفیت پیشرفت چشمگیری کرده و شاهد جزِئیات بیشتری هستیم، بازی Assassins Creed 3 با موتور Anvil Next که نسبت به نسخه ی قبلی ارتقا یافتهاست ساخته شده. کوه ها،صخره ها،جنگل،مناظر طبیعی و ساختمان ها دارای طراحی قوی تری نسبت به سری های گذشته دارد. البته گرافیک خالی از اشکال نبوده و باگ های بسیاری مشاهده می شود.

بررسی بازی Assassins Creed 3 |نکست فور گیم

کانر کنوی شخصیت اصلی بازی Assassins Creed 3 در زمان کودکی

موسیقی بازی دیگراز ساخته هایJesperkyd نیست و Lorne Balfe ساخت موسیقی متن را بر عهده دارد، تم موسیقی با سری های قبل کاملا متفاوت است و حال و هوای حماسه ای دارد. صداگذاری کاراکتر ها و اجسام از دیگر نقاط قوت این بازیست.، صدا گذاری برخورد اجسام، اسلحه ها، افکت های طبیعی و گویندگان کاراکترهاواقعا قابل تحسین است.بازی Assassins Creed3 با اینکه تغییراتی مثبت داشت اما در مجموع پسرفت کرده بود تا پیشرفت! یوبی سافت با ساخت این بازی رو به زوال قدم برداشت.

میتوانید بررسی بازی Assassin’s Creed: Revelations و بررسی بازی Assassins Creed: BrotherHood  را نیز مطالعه کنید.

تهیه شده در نکست فور گیم

نمره نهایی بازی Assassins Creed 3

8.5 بسیار خوب

نکات منفی: از نقاط ضعف بازی می توان بهداستان پردازی ضعیفی نسبت به دیگر نسخه ها و ضعفشخصیت پردازی کانر اشاره کرد، به گونه ای که بازیکن هیچگاه علت برخی تصمیمات او را درک نمی کند، و این باعث می شود با او حس همذات پنداری نکند.همچنین وجود باگ های آزار دهنده به وفور دیده می شود.

نکات مثبت: طراحی و گرافیک قوی، نبرد های متنوع دریایی، موسیقی و صداگذاری بازی.

  • User Ratings (رای ها 4) 6.3
اشتراک گذاری
خبرنامه

یک نظر دهید