بررسی بازی Assassins Creed II | تازه وارد

0

توجه
وبسایت نکست فور گیم در راستای تکمیل آرشیو دسته بررسی از این پس اقدام به نقد و بررسی بازی ها و فرانچایز های مهم خواهد کرد.

با عرضه ی اولین نسخه از سری بازی های Assassins Creed بسیاری شیفته ی این بازی شدند چرا که از هر لحاظ این بازی توانست نیاز های گیمر هارا برطرف کند اما این پایان ماجرای کشیش قاتل نبود چرا که بعد از آن یوبیسافت دست به خلق بزرگترین شخصیت بازی های رایانه ای زد و تا به امروز هنوز هم اسم این کاراکتر بخاطر ابهتش جذاب و دل انگیز است.  بازی Assassins Creed II  شروعی مجدد بر تاریخ بازیسازی بود خلق شخصیتی بزرگ در کنار گیم پلی جذاب و از آن مهمتر گرافیکی چشم نواز تلفیق هنری یوبیساقت برای نسل هفت بود که برای همیشه ماندگار شد،بیایید باهم نگاهی به این بازی بیندازیم و شاید خاطره هایمان را زنده کنید،در ادامه با نکست فور گیم همراه باشید.

بررسی بازی Assassins Creed II |نکست فور گیم

باکس آرت بازی Assassins Creed II

نام: Assassins Creed II

تاریخ انتشار : ۱۷ نوامبر ۲۰۰۷

سبک: اکشن ادونچر

پلتفرم های مقصد: PlayStation 3 ,Xbox 360 ,Microsoft Windows ,Mac OS

توسعه دهنده: Ubisoft Montreal

ناشر: Ubisoft

جایزه ها: بهترین بازی اکشن ادونچر سال در مراسم VGX-جایزه Juystick طلایی برایی بهترین بازی اکشن ادونچر سال

آهنگساز: jesper kyd

نویسندگان: Corey May ,Joshua Rubin, Jeffrey Yohalem

تهیه کنندگان: Sebastien Puel, Jamal Rguigui, Vincent Pontbriand

به نظر شما یک بازی در چه حدی میتوان کامل باشد؟دقیقا چه انتظاری از یک بازی کامل دارید؟به شخصه در اولین اولویت داستان مناسب در اولویت دوم گیم پلی و بعد موسیقی و آخرین اولویت گرافیک را برای هر بازی مهم تر از هرچیز دیگری میدانم بازی Assassins Creed II تمامی خواسته های گیمر هارا برطرف کرد از جنگ های صلیبی به زمان فلورانس آمدیم  و در محیط رویایی ونیز و فلورانس پرسه زدیم انتظار چنین کیفیت و چنین زیبایی نهان در بازی را نداشتیم،کل شهر به خصوص در ایام مراسم ویژه تداعی خاطره بودند و نوعی خاطره ساز بازی Assassins Creed II را اصلا نمیوان در زُمره بازی های معمولی گذاشت چرا که این عنوان پای خودرا فراتر از یک بازی گذاشت و وارد بحث با موضوع اثر هنری شد.

یوبیسافت در بازی Assassins Creed II به جرات بهترین اثر خودرا خلق کرده بود موتور گرافیکی بازی Assassins Creed II یکی از بهترین موتور های ساخته شده توسط Ubisoft Montreal یعنی Dunia بود موتور ذکر شده بزرگترین تاثیر را بر روی نورپردازی و تکستچر های قوی میگذارد که سازندگان بازی توانستند به خوبی از امکانات این موتور گرافیکی بهره ببرند و در نورپردازی و سیستم داینامیک که شدیدا به یکدیگر مرتبط هستند آخرین کیفیت ممکن برای یک بازی نسل هفتمی را اجرا کنند،ساختمان های شهر هر کدام با توجه به جهان-باز بودن بازی قابل دسترسی بودند و این دقت بر روی تمامی ساختمان های بازی اجرا شده بود،مهمتر از آن کیفیت تصویر پردازی بازی و طراحی شخصیت ها به خصوص شخصیت اصلی بازی یعنی اتزیو آدیتوره در حد نامعقولی خوب بود در کنار آن چهره پردازی هایی مانند لئوناردو داوینچی که یکی از شخصیت های محبوب اتزیو بود واقعا زیبا کار شده بود و شهر های فلورانس و ونیز و روستاهای اطراف با توجه به محیط گسترده با دقت فراوانی به اتمسفر همان شهر ساخته شده بود برای مثال ونیز شهری زیبا بود واگر شما در شب قصد شنا داشتید نورپردازی چراغ بر روی آب مطمئنا شمارا بهت زده خواهد کرد.

شروع بازی با آزاد کردن دزموند مایلز از زندان توسط ربکا و لوسی و شاون انجام میگیرد این ۳ نفر قصد دارند که از دزموند مایلز محافظت کرده و از توانایی و DNA وی به درستی استفاده کنند و نکات نامعلوم تاریخ را کشف کنند با دسترسی دزموند به دستگان آنیموس دوباره به زمان رنسانس و به شهر فلورانس برمیگردیم و شاهد تولد شخصیت اول بازی هستیم و بعد از آن اتزیوی جوان را در محله های فلورانس میبینیم اولین درگیری بین اشراف زاده های بالاشهری صورت میگیرد و اولین زخم معروف بر روی لب اتزیو قرار میگیرد،بلافاصله سیستم تلاش میکند تا نحوه دویدن،پرش و بالا رفتن از خانه و استفاده از قابلیت هارا به ما بیاموزد،به جد گیم پلی بازی Assassins Creed II جذاب ترین و با بنیه ترین گیم پلی تاریخ بازی هیا رایانه ای میباشد،مبارزات تن به تن با سلاح شمشیر در بازی چنان جذاب و دل انگیز بود که با دیدن یک دشمن ممکن نبود که به آن ها حمله ور نشوید و از روش های ضد حمله و دفاعی اتزیو در مبارزات استفاده کنید،برای مثال شما با سربازان ویژه ای روبرو میشدید که دارای سلاحی مانند نیزه بودند،کشتن این سربازان بدون این سلاح ممکن نبود پس میتوانستید با استفاده از دکمه های ترکیبی جای خالی داده و سپس سلاح را از آن سرباز غول پیکر بگیرید و از آن قشنگ تر به هنگام کشتن سرباز اگر نیزه شما دچار آسیبی مانند شکستن میشد باز هم اتزیو از آن استفاده کرد و هر دو سر نیزه را در بدن سرباز فرو میکرد.

بررسی بازی Assassins Creed II |نکست فور گیم

مبارزات فوق العاده جذاب در بازی Assassins Creed II

یکی از قابلیت هایی که در Assassins Creed I وجود داشت اسب سواری بود که به کل در نسخه دوم حذف شد اما جایگزین آن گزینه ی Fast Tarvel وارد کار شد با این عملکرد که شما از نقاط معین شهر میتوانستید در عرض چند ثانیه نقل مکان کنید که اصلی ترین نیاز این قابلیت Unlock کردن مناطقه کدر بر روی نقشه میباشد.در کنار آن حتی قابلیت اسب سواری در بیرون از شهر نیز قابل استفاده نبود و میتوان از این موضوع به عنوان یکی از نقاط ضعف بازی استفاده کرد.

اتمسفر گیم پلی بازی در حدی زیبا و سرگرم کننده بود که حتی شما میتوانستید با صرف وقت برای پیدا کردن گنج ها نیز خودتان را مشغول کنید،مبارزات تن به تن،پارکور در شهر و ارتقاء صلاح ها چیزی بود که همه را شگفت زده میکرد.

تازه وارد

یکی از عواملی که باعث موفقیت نسخه قبلی و به احتمال زیاد این نسخه می‌شود، داستان بازی است. داستان بازی را یکی از بهترین نویسندگان بازی یعنی آقای کوری می نوشته است. از آثار این نویسنده می‌توان به سه نسخه اصلی مجموعه کیش یک آدم‌کش، شاهزاده ایران: دو سریر، شاهزاده ایران: در قلمرو جنگجویان و بتمن: ریشه‌های آرکهام اشاره کرد.

بررسی بازی Assassins Creed II |نکست فور گیم

بازی Assassins Creed II

داستان کیش یک آدم‌کش ۲ از جایی آغاز می‌شود که دزموند مایلز که به وسیله دستگاه «Animus» توانسته بود به دوران جنگ‌های صلیبی سفر کند و نکات ناگفته آن زمان را کشف کند به همراه دختر جوانی به نام لوسی استیل‌من که دستیار دکتر ویدیک بود، فرار کند. پس از اینکه آن‌ها موفق می‌شوند از دست ماموران امنیتی فرار کنند به محل جدیدی می‌روند که دستگاه «Animus 2» در آن قرار دارد. آن‌ها باز هم سعی دارند که به وسیله این دستگاه به گذشته بروند و در نقش یکی دیگر از اجداد دزموند که اتزیو آئودیتوره دا فیرنزه نام دارد به بخش نامعملوم دیگری از تاریخ دست پیدا کنند. آن‌ها در قرن پانزدهم به فلورانس می‌روند. در آن روز اتزیو تازه به دنیا آمده‌است. بعد از آن بازی به زمانی سفر می‌کند که دیگر اتزیو به مرد جوانی تبدیل شده‌است. خانواده اتزیو یکی از خانواده‌های مهم آن زمان فلورانس هستند که یک راز بزرگ را در خود دارند. پدر اتزیو که جیووانی نام دارد عضو یکی از گروه‌های حشاشین آن زمان است. اما اتفاقی باعث می‌شود که هویت پدر او فاش شود. هنگامی که مشخص می‌شود که جیووانی یکی از حشاشیون‌های معروف بوده‌است، دشمنان او و دو پسر دیگرش را به اعدام محکوم می‌کنند. 

روز اعدام آن‌ها فرا می‌رسد و اتزیو در حالی شاهد اعدام عزیزانش است که کاری از دستش بر نمی‌آید. پس از اعدام، اتزیو قسم می‌خورد که انتقام خون پدر و برادرانش را از عاملین این اتفاق بگیرد. به همین دلیل اتزیو نیز راه پدرش را در پیش می‌گیرد و به گروه حشاشیون می‌پیوندد و پس از فرار از فلورانس با خواهر و مادرش به ویلای عموی خود یعنی ماریو آدیتوره در مونتریجونی می‌روند.او سپس شروع به انتقام‌گیری از دشمنان مردم و پدرش در ونیز، فلورانس و دیگر شهرهای ایتالیا می‌کند. در آخر متوجه می‌شود که سر دسته‌ی عوامل قتل پدرش مردی است به نام رودریگو بورجیا که در واتیکان به سر می‌برد. اتزیو به آنجا رفته و به کمک سیب عدن که به دست او افتاده با رودریگو درگیر می‌شود سپس او را شکست داده اما نمی‌کشد. سرآخر در آنجا روحی را مشاهده می‌کند که از الهه‌های روم باستان است. او خود را مینروا معرفی کرده و در صحبت‌های خود هشداری دربارهٔ زمین و اتفاقاتی که قرار است برای آن بیفتد می‌دهد. مینروا در صحبت‌های خود به وضوح به دزموند مایلز اشاره می‌کند و نام او را می‌آورد، سپس دزموند به علت لو رفتن جای خود و دوستانش از آنیموس خارج شده و همگی فرار می‌کند و… لازم به ذکر است که در اول بازی لباس لوسی خونی است که می‌شود گفت نشانه درگیری او با ماموران امنیتی آبسترگو بوده است. همچنین دزموند در آخر قابلیت‌های اجداد خود را به دست می‌آورد.

بررسی بازی Assassins Creed II |نکست فور گیم

میتوانید در بازی Assassins Creed II نیروهایی برای خود استخدام کنی

بازی Assassins Creed II

اتزیو آدیتوره در بازی Assassins Creed II

یکی از عواملی که باعث موفقیت نسخه قبلی و به احتمال زیاد این نسخه می‌شود، داستان بازی است. داستان بازی را یکی از بهترین نویسندگان بازی یعنی آقای کوری می نوشته است. از آثار این نویسنده می‌توان به سه نسخه اصلی مجموعه کیش یک آدم‌کش، شاهزاده ایران: دو سریر، شاهزاده ایران: در قلمرو جنگجویان و بتمن: ریشه‌های آرکهام اشاره کرد. داستان کیش یک آدم‌کش ۲ از جایی آغاز می‌شود که دزموند مایلز که به وسیله دستگاه «Animus» توانسته بود به دوران جنگ‌های صلیبی سفر کند و نکات ناگفته آن زمان را کشف کند به همراه دختر جوانی به نام لوسی استیل‌من که دستیار دکتر ویدیک بود، فرار کند. پس از اینکه آن‌ها موفق می‌شوند از دست ماموران امنیتی فرار کنند به محل جدیدی می‌روند که دستگاه «Animus 2» در آن قرار دارد. آن‌ها باز هم سعی دارند که به وسیله این دستگاه به گذشته بروند و در نقش یکی دیگر از اجداد دزموند که اتزیو آئودیتوره دا فیرنزه نام دارد به بخش نامعملوم دیگری از تاریخ دست پیدا کنند. آن‌ها در قرن پانزدهم به فلورانس می‌روند. در آن روز اتزیو تازه به دنیا آمده‌است. بعد از آن بازی به زمانی سفر می‌کند که دیگر اتزیو به مرد جوانی تبدیل شده‌است. خانواده اتزیو یکی از خانواده‌های مهم آن زمان فلورانس هستند که یک راز بزرگ را در خود دارند. پدر اتزیو که جیووانی نام دارد عضو یکی از گروه‌های حشاشین آن زمان است. اما اتفاقی باعث می‌شود که هویت پدر او فاش شود. هنگامی که مشخص می‌شود که جیووانی یکی از حشاشیون‌های معروف بوده‌است، دشمنان او و دو پسر دیگرش را به اعدام محکوم می‌کنند.
روز اعدام آن‌ها فرا می‌رسد و اتزیو در حالی شاهد اعدام عزیزانش است که کاری از دستش بر نمی‌آید. پس از اعدام، اتزیو قسم می‌خورد که انتقام خون پدر و برادرانش را از عاملین این اتفاق بگیرد. به همین دلیل اتزیو نیز راه پدرش را در پیش می‌گیرد و به گروه حشاشیون می‌پیوندد و پس از فرار از فلورانس با خواهر و مادرش به ویلای عموی خود یعنی ماریو آدیتوره در مونتریجونی می‌روند.او سپس شروع به انتقام‌گیری از دشمنان مردم و پدرش در ونیز، فلورانس و دیگر شهرهای ایتالیا می‌کند. در آخر متوجه می‌شود که سر دسته‌ی عوامل قتل پدرش مردی است به نام رودریگو بورجیا که در واتیکان به سر می‌برد. اتزیو به آنجا رفته و به کمک سیب عدن که به دست او افتاده با رودریگو درگیر می‌شود سپس او را شکست داده اما نمی‌کشد. سرآخر در آنجا روحی را مشاهده می‌کند که از الهه‌های روم باستان است. او خود را مینروا معرفی کرده و در صحبت‌های خود هشداری دربارهٔ زمین و اتفاقاتی که قرار است برای آن بیفتد می‌دهد. مینروا در صحبت‌های خود به وضوح به دزموند مایلز اشاره می‌کند و نام او را می‌آورد، سپس دزموند به علت لو رفتن جای خود و دوستانش از آنیموس خارج شده و همگی فرار می‌کند و… لازم به ذکر است که در اول بازی لباس لوسی خونی است که می‌شود گفت نشانه درگیری او با ماموران امنیتی آبسترگو بوده است. همچنین دزموند در آخر قابلیت‌های اجداد خود را به دست می‌آورد.

با این که پدر اتزیو یعنی جووانی آدیتوره یکی از بزرگترین قاتلان شهر بود اما پسر کوچک وی یعنی اتزیو هرگز قاطی این ماجرا نشده بود اما بعد از قتل عام خانواده اتزیو(به جز خواهر و مادرش) اتزیو نامه ای را زا سوی پدرش خواند که وی برای ادامه ی راه پدرش برگزیده شده بود و در همان ابتدای بازی برتن کردن لباس قاتلان بر روی بدن اتزیو هم غرور آفرین ترین صحنه ی بازی های ویدئویی و هم غم انگیز ترین آنان بود چرا که اتزیو باید انتقام پدرش را از بزرگترین سیاستمردان و حتی وکیل شخصی خانواده اش نیز میگرفت.داستان بازی حالت خودمانی بسیار زیبایی داشت شما با شخصیت اتزیو آمیخته میشوید او شخصیتی جدی و در عین حال شوخ طبع میباشد که با دوستان خود مهربان و با دشمنانش به طرز بسیار عجیبی بی رحمانه رفتار میکرد تمامی این ها بهترین تلفیق یوبیسافت از یک شخصیت در دنیای گیم بود.در طول بازی شما همواره نگران هستید که خطری از سوی دشمنان اتزیو را تهدید نکند پس بنابراین علاوه بر گیم پلی درگیر داستان بازی نیز خواهید بود،اتزیو در تمامی کار های خود اولین اولویت خودرا حفظ جان مادر و خواهرش از هرگونه خطر احتمالی میداند اما بعد از آن دیگر چیزی برایش مهم نیست چرا که مهم ترین سرمایه وی یعنی جوانی اش در راه پدرش از دست رفت و او تبدیل به تازه واردی به منطق شد که انتقام را تنها راه آرامش میدانست.

بررسی بازی Assassins Creed II |نکست فور گیم

Villa در بازی Assassins Creed II

موسیقی بازی Assassins Creed II واقعا با روح و روان شما بازی میکند،Jesper Kyd شاهکاری تکرار نشدنی ارائه کرده است شاهکاری که باز هم با گذشت ۸ سال از انتشار آن میتوان با گوش دادن به ترک های Ezio’s Familly و Dreams of Venice کلا به فضای بازی رفت و حس و حال تجربه ی بازی را دوباره زنده کرد،به جرات میتوانم بگویم قوی ترین موسیقی دنیای بازی های رایانه ای را در Assassins Creed II شاهد بودیم.

موسیقی بازی Assassins Creed II شاهکار است

Assassins Creed II تلفیقی بود از بهترین ها در یک مجموعه موسیقی متن زیبا و معنی دار با داستانی پیچیده و گرافیکی فوق العاده میتوانست شمارا هر لحظه دوباره مجذوب این بازی کند.

نمره نهایی بازی Assassins Creed II

90% عالی

مطمئنا چندین سال پیش حتی برای یکبار هم که شده بازی Assassins Creed II را تجربه کرده اید اما برای زنده کردن خاطرات خود دوباره به سوی زندگی اتزیو بروید

  • User Ratings (رای ها 9) 74 %
اشتراک گذاری
خبرنامه

یک نظر دهید