بهترین سلاح ها در بازی های PC

1

در این مقاله ما، به بهترین سلاح ها در بازی های PC نگاهی انداخته ایم. پس برای در ادامه برای مطالعه‌ی این مقاله با نکست ۴ گیم همراه باشید.

به هنگام عرضه ی هر عنوان اول شخص شوتری، جمع می شویم از علایقمان به سلاح های موجود در بازی ها می گوییم. این که چطور تیر و کمان را در Far Cry 3  با Crysis 3 مقایسه می کردیم و … کدام بازی بهترین سلاح شبه مگنوم را داشت. همچنین سر و ته سلاح های انرژی و بالستیک را در می آوریم و مکانیک هایشان ررا بررسی می کنیم. همچنین تاثیرشان  بر محیط و افکت ذرات و اینکه چقدر انیمیشن شان توانسته حس و حال را برساند.

مقاله مرتبط:


نگاهی به عملکرد پلتفرم PC در سال ۲۰۱۵

بهترین بازی های پلتفرم PC در سال ۲۰۱۵


حالا به عنوان بزرگداشتی برای این همه ذوق و شوق برای بررسی سلاح ها لیستی تهیه کردیم از بهترین ها. برای این که بهتر دستتان بیاید که سیستم قضاوت چگونه بوده به دو نکته ی زیر توجه داشته باشید :

  1. لذتی که هنوز در استفاده از این اسلحه ها موجود است. مثلا راکت ها را quake  پیشرفت داشته اند اما آیا عادلانه است که ما راکت لانچر Quake را از بهترین سلاح ها موجود بدانیم یا فقط لذت استفاده از را در مقایسه با اهمیت فرهنگی اش قرار داده ایم؟
  2. تمهیدات زیبایی شناختی : انیمیشن تیراندازی، انیمیشن ریلود، انیمیشن مرگ ها، فلش ها، کیفیت بافت، طراحی صدا. و قابل ذکر است که Gravity Gun  در half Life 2 و همچنین Aperture Science Hanheld Portal Device در Portal  و امثالهم را با اینکه به شدت دوست داشتنی اند کنار گذاشته ایم چرا که طبق ضرب المثلی قدیمی بهتر است که سیب را با سیب مقایسه کنیم.
بهترین سلاح ها در بازی های PC | اسلحه ی Stake Gun Painkiller - نکست 4 گیم

بهترین سلاح ها در بازی های PC | اسلحه ی Stake Gun Painkiller

۱۰ –   Stake Gun – Painkiller

ممکن است حالا دیگر هزار و یک مشکل به طراحی مراحل و طراحی دشمنان بازی Painkiller بتوان گرفت و دیگر بازی کردن آن بین شوترهای نسل هشتمی به مهره ای سوخته تبدیل شه باشد اما Stake Gun و انیمیشن های مرگی که برایش در نظر گرفته شده بود حداقل جایی باید در این لیست می داشتند. با این اسلحه هر کدام از دشمنان بازی قابلیت های ژیمناستیک خود را رو می کردند! یک ضربه به یکی از غضروف های غول ها تمامی بدنشان را به حرکت در می آورد و یک ضربه به هیولایی که کنار یک دیوار ایستاده بود او را به تار و پود دیوار تبدیل می کرد. بعضی ضربات هم بلافاصله دشمنان تبدیل به تلی از خون و گوشت می کرد!

سلاحی با قدرت تیراندازی آرام که تولید نور می کرد و دویدن و شلیک کردن با آن حس یک رابین هود روانی را به آدم می داد! البته انیمیشن ریلود کردن هم افتضاح بود. با هر بار ریلود گلندگدن به عقب بر می گشت و با جایگزین شده استیک بعدی انگار صدای قفل شدن دری به گوش می رسید.

بهترین سلاح ها در بازی های PC | اسلحه ی Sticky Bomb Launcher Team Fortress 2 - نکست 4 گیم

بهترین سلاح ها در بازی های PC | اسلحه ی Sticky Bomb Launcher Team Fortress 2

۹ –  Sticky Bomb Launcher – Team Fortress 2

در میان خیل عظیم سلاح های تیم فورترس۲ خیلی سخت می شد یکی را انتخاب کرد اما انتخاب ما، سلاح اصلی دمون من است که بس خلاقانه ساخته شده. محدودیت های خلاقه ای که برای این سلاح در نظر گرفته شده بود هم از جذابیت های آن به شمار می روند : حداقل ۸ بمب فعال، ۹۲ صدم ثانیه فعالیت برای هر بمب. مکانیک شارژی که شدت هر شلیک را مشخص می کرد و ریلود آرام و هر بمب –یک دفعه ای. همه ی اینها باعث می شوند تا در دستان یک گیمر صبور این سلاح به یکی از کشنده ترین ماشین های بازی تبدیل شود.

شاید از بتوانیم از شلیک های هوایی جذاب این اسلحه بگذریم، نتوانیم آن لحظه ای را نا دیده که یک بمب کار می گذاریم و فرار می کنیم و منتظر می شویم تا دشمن سعی در گرفتن همان منطقه داشته باشد و سپس با کمک رابط کاربری فوق العاده ی بازی، بدون این که ببینیم تعداد زیادی را قلع و قمع کنیم

بهترین سلاح ها در بازی های PC | اسلحه ی Zed Eradication Device (Killing Floor) - نکست 4 گیم

بهترین سلاح ها در بازی های PC | اسلحه ی Zed Eradication Device (Killing Floor)

۸ – Zed Eradication Device – Killing Floor

این چاقوی ارتش سوییسِ دیوانه وار که در تریپ وایر می توانید آن را از آن خود کنید در اصل برای یکی از ماد های تبلیغاتی بازی ساخته شده بود که کنترل زدها را بر عهده می گرفتید. اما جان گیبسن می گوید این مدل را برای ساعاتی طراحی کردند و سپس کناری گذاشتند و پس از آن دوباره به آن رستاخیزی ارزانی داشته اند. در سال ۲۰۱۲ بار دیگر می شد این اسلحه را تجار اسلحه ی داخل بازی خریداری کرد که البته باید ۱۶ قسمت از یک اسلحه ی دیگر را جمع آوری کرده و با تحویل آن، این یکی را خریداری کنید. که البته جمع آوری آن قطعات در یک پایگاه فضایی با جاذبه ی کم و دشمنان بسیار کار خیلی سختی هم هست.

بیراه نگفتیم اگر بگوییم طراحی زد می تواند به راحتی در Unreal Tournament  هم جایی داشته باشد : اسلحه ی ای بیگانه طور که یک موشن ترکر به بخش پلاسمایی آن متصل است و  باعث شلیک های مرگبار می شود. ضربات پلاسمایی این اسسلحه آنقدر غیردقیق هستند که احساس لذت بخشی از تخریب گری را در شما زنده می کنند و لیزر سبزی که این اسلحه با خود دارد این احساس را چندبرابر می کند.

بهترین سلاح ها در بازی های PC | اسلحه ی Particle Cannon (Wolfenstein 2009) - نکست 4 گیم

بهترین سلاح ها در بازی های PC | اسلحه ی Particle Cannon (Wolfenstein 2009)

۷- Particle Cannon – Wolfenstein 2009

باید خیلی راحت باور کنیم که این اسلحه یک توپخانه ی جیبی است! یک جورهایی مایع پراکن است و قدرت آن دنیایی اش کاملا به تم اصلی ولفنشتاین می نشیند و یکی از مثال های بارز وقتی است که در یک بازی تک نفره اسلحه ای با قدرت بی نهایت به دست می آورید. در بخش تکنفره استفاده از آن شما را به پادشاه دنیا بدل می کند!

البته بار بسیار زیادی از لذت استفاده از این اسلحه هم بر می گردد به انیمیشن های مرگی که برای آن طراحی شده و نازی های این بازی به ارضاکنندگی هرچه تمام تر – به نفع شما – به زمین می افتند و خورد و خاک شیر می شوند، بدون این که حتی یک ذره از جایگاه تاریخی رفیع خود سقوط کنند!

بهترین سلاح ها در بازی های PC | اسلحه ی AWP (Counter Strike) - نکست 4 گیم

بهترین سلاح ها در بازی های PC | اسلحه ی AWP (Counter Strike)

۶- AWP – Counter Strike

کانتر استرایک داستان مشخصی ندارد اما یک ویلین بسیار قدرتمند را داراست. AWP داسِ مرگِ شوتر فوق العاده محبوب والو است. این تنها سلاح بازی است که می تواند با یک شلیک شما را از پای در بیاورد. شاید بتوان گفت هیچ سلاحی به مانند این از محبوبیت و جذابیت برخوردار نیست اما این تنها دلیلی نیست که آن را در لیست ما مشاهده می کند. صدای این اسنایپر مانند آخرین میخ بر کفن است و نزدیک یک و نیم ثانیه هم اکو دارد. شاید دوباره هیچ سلاح دیگری هم نباشد که با صدایش چنین تاثیری رو گیمر بگذارد. این اسلحه مثالی از طراحی یک چیز فوق العاده قدرتمند برای بخش چند نفره است که هر بار آن را به دست می گیرید بتوانید قدرتش را احساس کنید و هم زمان هیچ عنصری هم در هماهنگی بازی بهم نریزد.

با همه ی این ها، این اسنایپری نیست که هر کس براحتی بتواند در کار با آن به مرحله ی استادی برسد. دقت بسیار بالای آن باعث می شود تا با یک حرکت کوچک همه چیز از دستتان در برود. از بخواهید یک حرفه ای شوید، باید قدرت انعطاف پذیری بالایی داشته باشید و صبر یکی از نشانه های ان است. شلیک با این اسلحه و استفاده از آن در خارج از زمین های معمول دوتا از سخت ترین مهارت ها بین کانتر بازهاست.

بهترین سلاح ها در بازی های PC | اسلحه ی Fusion Mortar Tribes Ascend - نکست 4 گیم

بهترین سلاح ها در بازی های PC | اسلحه ی Fusion Mortar Tribes Ascend

۵- Fusion Mortar – Tribes: Ascend

استفاده از سلاح های شیطانی فاصله ای بین شانس و مهارت است. در بازی، استفاده از یک سلاح غیرمستقیم به این معنی است که شلیک شما خیلی بیشتر ز آن اسلحه شما شلیک شده طی می کند تا به هدف بنشیند. میان شلیک و برخورد، همان فاصله ی لذت بخش و نامطمئنی را تجربه می کنید که در حال پرتاب های سه امتیازی در بسکتبال.

در بازی های مختلف تعداد زیادی نارنجک انداز و اسلحه های خمپاره شکل هستند اما Fusion Mortar مورد علاقه ی ماست چرا که پشتیبانی کننده ی حرکات سریع ما در بازی است و همین نکته است که باعث می شود مهارت بالایی برای هندل کردن آن کسب کنیم. فقط به یاد داشته باشید آن لحظاتی را که شلیک به هدف برخورد می کند، انگار خود هالک شگفت انگیز درون استخری از رنگ های فضایی پریده باشد!

بهترین سلاح ها در بازی های PC | اسلحه ی Bastard (Metro 2033 / Metro: Last Light) - نکست 4 گیم

بهترین سلاح ها در بازی های PC | اسلحه ی Bastard (Metro 2033 / Metro: Last Light)

۴- Bastard – Metro 2033/ Metro Last Light

اولین نکته ی تحسین برانگیز این اسلحه طراحی آن است. یک خشاب باز که گلوله های ۵٫۴۵ در ۳۹ میلی متری را به صورت افقی مانند ماشین تایپ می بلعد. در بازی ای که گلوله و پول به یک اندازه قیمت دارند، زیرکانه است که با اسلحه ای کار کنید که با هر بار شلیک ا ببینید که حساب بانکی تان هم در حال خالی شدن است.

حتی خارج از دنیای اقتصادی مترو هم باز با طراحی هوشمندانه ای روبروایم. گرفتن این اسلحه در دنیایی آخرالزمانی آنقدر به دل بازی می نشیند که طراحی آن که گویی چندین مرتبه دست به دست و استفاده شده و حالا به دست شما رسیده کاملا مضاف بر علت است. حس اصلی آن وقتی به دست می آید وقتی حداقل یک بار، یکی از دو مترو را بازی کرده باشید.

بهترین سلاح ها در بازی های PC | اسلحه ی HV Penetrator (F.E.A.R.) - نکست 4 گیم

بهترین سلاح ها در بازی های PC | اسلحه ی HV Penetrator (F.E.A.R.)

۳-  HV Pentrator – F.E.A.R

این اسلحه را می توان پسر عموی اتوماتیک Stake Gun در نظر گرفت. نیزه پرتاب کنی است که همه چیز را به محیط منگنه می کند از جمله دشمنان را. با هر شلیک به هر جای دشمن، می تواند آن ها را به نزدیک ترین شی بدوزد. شاید این اسلحه تنها چیزی باشد که بتواند ترس شما از آلما را در اتمسفر وحشت انگیز بازی کمتر کند. حداقل احساس قدرتی با این اسلحه به دست خواهید آورد. باید هم با داشتن چنین مسلسل قدرتمندی چنین احساسی داشته باشید اما ما گمان نمی کنیم چیزی از ترس کمتر شده باشد؛ شده؟

بهترین سلاح ها در بازی های PC | اسلحه ی Railgun (Quake III) - نکست 4 گیم

بهترین سلاح ها در بازی های PC | اسلحه ی Railgun (Quake III)

۲- Railgun – Quake III

با این اسلحه، کویک تجربه ای از بازی اول شخص تیراندازی رادر خالص ترین فرم اش ارائه می دهد. اگر انیمیشن های درب و داغان و طراحی ساده ی آن را بنا بر اقتضای زمانه کناری بگذاریم، اسلحه ای در اختیار داریم که احساس یک حرفه ای را به ما منتقل می کند. اسلحه ای با شلیک مستقیم با سرعت بی نهایت که اکثریت مواقع قدرت تخریب ۱۰۰% ی دارد. فقط باید بدانید چطور آن را به دست بگیرید.

اگر خارج از محتوای کویک بخواهیم آن را بررسی کنیم با یکی اسنایپر بدون دوربینِ غیردقیق طرفیم اما بهتر از که آن را از دنیای بازی بیرون نکشیم و به لذت بردن ازش ادامه بدهیم. چرا که طراحی آن برای بازی مناسب سرعت بالای دویدن و حرکات گیمر است. حتی فشارها و پرش هایی هم که برای آن در نظر گرفته شده ممکن است خارج از بازی اسلحه را به لاشه ای بی مصرف تبدیل کنند. بیایید آن را درون بازی نگه داریم.

بهترین سلاح ها در بازی های PC | اسلحه ی Flak Cannon (Unreal Tournament) - نکست 4 گیم

بهترین سلاح ها در بازی های PC | اسلحه ی Flak Cannon (Unreal Tournament)

۱- Flak Cannon – Unreal Tournament

کله گننده، بدون مخزنِ آتش و بدنه ای زرد رنگ؛ این اسلحه شبیه ابزار تخریب علمی تخیلی است. قدرت شلیک بسیار بالایی دارد و با هربار دست گرفتن اش حس قدرت دو چندانی می دهد. با هر شلیک پیستونی را می بینید که پوکه را داخل مخزن می گذارد و و گلوله ای هرمی شکل ایجاد می کند که اندازه ی یک مینی پیتزا است و یک اسمایلی فیس هم رویش مشاهده می شود.

Flak Cannon کاربردی و ابسورد است، و باحال ترین سلاحی است که تا بحال تجربه کرده ایم. به قول یکی از دوستان با هربار فشار چپ کلیک، انگار یک شوریکن به یک کیک زده باشید. پولیگان های اسلحه آنقدر بزرگ هستند که بتوانید ببینیدشان. گلوله ی خارج شده را وقتی در هوا می بینید آن گرما و قدرت و برازندگی اش را تماما حس می کنید و  حسی از غافلگیری و قدرت را بهمراه دارد. استفاده از اسلحه ای با این قدرت در فاصله ی کوتاه هم لذتی دیگر همراه خود دارد.

همچنین فلک کنون، برترین سلاح فرعی ما را هم همراه خود دارد که با کلیک دوم موس می توانید از شبه شاتگانش استفاده کنید. سلاحی که برای فاصله ی کم بهترین گزینه است و وقتی در زمین بالاتری نسبت به دشمن قرار گرفته باشید از کارامد ترین گزینه هاست. و حالا فکر کنید که دو نفر با همین اسلحه چگونه می توانند با همدیگر دوئل کنند! یک تنیس دیوانه وار با توپ های آتشینی که رد و بدل می شوند.

نظر شما در مقاله‌ی بهترین سلاح ها در بازی های PC چیست؟

ما در این مقاله بهترین سلاح ها را انتخاب کرده‌ایم. حالا اگر شما اسلحه‌ای در نظر دارید که در فهرست ما نیست، نام آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.


ما را در تلگرام دنبال کنید


اشتراک گذاری
خبرنامه

۱ دیدگاه

یک نظر دهید