بیوگرافی مامور ۴۷ | کاراکتری آرام اما خشن

0

در این مقاله قصد داریم تا شما را هرچه بیشتر با یکی از بزرگترین شخصیت‌های دنیای بازی‌ها رایانه‌ای و علل خصوص ژانر مخفی کاری آشنا کنیم. در ادامه برای مطلعه‌ی بیوگرافی مامور ۴۷ به نکست ۴ گیم همراه باشید.

اولین بار مامور ۴۷ در سال ۲۰۰۰ در بازی Hitman: Codename 47 به دنیای گیم معرفی شد. شخصیتی بی‌رحم و با کله‌ای که از ته تراشیده شده است. با این حساب طول عمر این شخصیت در دنیای بازی‌های رایانه‌ای به حدود ۱۵ یا ۱۶ سال می‌رسد. اما بازی در ۵ سپتامبر سال ۱۹۶۴ در کشور رومانی متولد شده است. مامور ۴۷ یک انسان عادی نیست. او یک کلون ژنتیکی است. برای همین به او کد شماره‌ی ۴۷ را داده‌اند. در اصل کد او ۶۴۰۵۰۹-۰۴۰۱۴۷ که به اختصار ۴۷ گفته می‌شود. اما همه‌ی اینها مقدمه‌ای برای شروع بخش‌هایی بود که می‌خواهم در مورد مامور ۴۷ برای شما توضیح دهم.

مامور 47

مامور ۴۷ و سلاح ریزه کاری ها

خلقیات مامور ۴۷ چگونه است؟

آنچه که از اعمال او می‌بینیم نشان دهنده‌ی یک فرد کاملا بی‌رحم و بی‌وجدان است. البته اصلاْ هدف ساختن او هم اعمال شرورانه بوده است. اعمالی مانند ترور، سرقت اشیا و وسایل مهم و کار‌هایی از این قبیل. اما می‌توانیم در نسخه‌ی پنجم سری بازی‌های Hitman چیزی خلاف این را هم ببینیم. مامور ۴۷ برای یک دختر بچه خود را به دردسری بزرگ می‌اندازد ولی در انتها پیروز می‌شود. در واقع نمی‌توان به طور کامل او را یک شخص بی‌رحم دانست. ولی باید به شما بگویم که مامور ۴۷ با دشمنانش و کسانی که هدف ترور‌های او هستند به هیچ وجه شوخی ندارد و آن‌ها را به هر نحوی که بتواند می‌کشد. پس اگر یک روز با او مواجه شدید زیاد او را عصبی نکنید. ولی مامور در عین حال فردی آرام است. او کار‌هایش را با فکر و خون‌سردی انجام می‌دهد و همچنین همیشه به صورتی مودبانه و رسمی سخن می‌گوید. البته او کمی با همکیشانش متفاوت است و کمی احساسات هم دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است.

ظاهر همیشگی مامور ۴۷

ظاهرا همیشگی مامور را هر کسی که مدت کمی هم راجع به او اطلاعات کسب کرده باشد و یا سری بازی‌ها Hitman را تجربه رده باشد باید بشناسد. همه‌ی نا مامور ۴۷ را با کت و شلوار مشکی که زیر آن یک پیراهن سفید پوشیده شده و کراواتی قرمز زده می‌شناسیم. همچنین کفش او هم مشکی است. همچنین یک تروریست و قاتل برای اینکه اثری از انگشت خود بر جایی به جا نگذارد نیازمند یک جفت دستکش هم هست و برای اینکه این دستکش ها با لباس همخوانی داشته باشد آن‌ها را هم مشکی انتخاب کرده است. در طول بازی‌های Hitman چند باری او را با لباسی غیر از چیز‌هایی که گفتم می‌بینیم. مانند مرحله‌ی آخر نسخه‌ی چهارم بازی که مامور ۴۷ کت و شلواری سفید بر تن دارد که البته این لباس را برای دفن کردن او بر تنش پوشانده اند و انتخاب خودش نبوده است. مامور ۴۷ در طول گیم پلی بازی‌های Hitman تغییر لباس می‌دهد و لباس افرادی را که به قتل رسانده می‌پوشد،‌ اما لباس همیشگی او همان کت و شلوار مشکی با پیراهنی سفید و کراواتی قرمز است.

مامور 47

مامور ۴۷ استایل همیشگی او

اسلحه‌های مامور ۴۷ چیست؟

مامور ۴۷ چند سلاح مخصوص دارد و همچنین از وسایل محیط هم برای انجام مقاصدش استفاده می‌کند. اولین وسیله‌ای که ۴۷ زیاد با آن سر و کار دارد بند فبزی مخصوصش است که با آن دشمنان را خفه می‌کند. این وسیله از کاربردی‌ترین وسایل قتل در بازیست که اگر از آن درست استفاده شود کمتر برای شما و مامور ۴۷ مشکل ایجاد می‌کند. پس از بند فلزی،‌ کلت همیشگیش مهم‌ترین چیزیست که او به دنبال دارد. نام این وسیله Silverballers است. این کلت که به شکل‌های عجیبی هم بروز رسانی می‌شود یار همیشگی ۴۷ است و به او در تمامی ماموریت های کمک می‌کند. البته از از سلاح‌های سرد و گرم محیط مانند کلت‌ها دشمنان و یا چاقو‌های آشپزخانه همان طور که پیش‌تر اشاره کردم استفاده می‌کند.

شغل او چیست و کجا آموزش دیده است؟

مامور ۴۷ در که در رومانی متولد یا بهتر است بگویم ساخته شده است در همان کشور نیز آموزش‌هایی سخت دیده است. وقتی و از حقایق آگاه می‌شود دکتری که او را ساخته می‌کشد و فرار می‌کند. مامور ۴۷ برای ICA کار می‌کند. وظیفه‌ی این ارگان قتل و ترور افراد معروف بزرگ و تاثیر گذار است. ۴۷ نیز تنها فردی نیست که برای آن‌ها کار می‌کند و افراد زیادی در استخدام این ارگان هستند. مدیر برنامه‌های اون زنی به نام دیانا است که در نسخه‌ی آخر با دادن اطلاعات غلط به مامور او را بر این می‌کنند که دیانا را بکشد و او اینکار را می‌کند ولی دیانا در لحظه‌ی آخر حقیقت را برای ۴۷ فاش می‌سازد و آنجاست که ۴۷ علیه ICA می‌شود. البته باید به شما بگویم که دیانا نمی‌میرد و در انتهای بازی Hitman Absolution او را زنده می‌بینید.

مامور 47

مامور ۴۷ و دیگر هیچ

ضد قهرمان یا نظافت‌چی؟

مامور ۴۷ در نگاه اول یک ضد قهرمان است. او که به کشت و ترور افراد بلند پایه و مشهور مشغول است در ابتدا چهره‌ای کثیف به خود می‌گیرد. اما حقیقت این نیست. او بیش‌تر حکم یک نظافت چی را دارد. مامور ۴۷ افرادی را که قدرت بیش از حد و یا ثروت غیر عدی دارند از بین می‌برد. زیرا آن‌ها از این امکانات بیشتر در جریانات منفی بهره  می‌گیرند و خوب است کسی باشد تا آن‌ها را حذف کند. چه کسی هم بهتر از مامور ۴۷ وجود دارد که بتواند این کار بزرگ و پر خطر را انجام دهد.

مامور ۴۷ در نسخه‌ی جدید بازی Hitman

در جریان E3 2015 با دیگر نسخه‌ی جدید بازی Hitman با محوریت همان شخصیت قدیمی معرفی شد. تا کنون چیز‌هایی که از این بازی به نمایش در آمده نوید بازی‌ای بسیار خوب را می‌دهد و صد البته که Hitman جدید برای طرفداران در نسل هشتم حس خاصی دارد. همچنین به تازگی هم تاریخ انشتار بازی Hitman مشخص شد. تاریخ انتشار بازی Hitman مشخص شد. باید صبر کرد و منتظر ماند و دید که اینبار مامور ۴۷ چگونه می‌خواهد با دشمنانش مبارزه کند. پیشنهاد می‌کنم برای اینکه بیشتر با نسخه‌ی جدید بازی آشنا شوید مقاله‌ی نیم نگاه به بازی Hitman | قاعده‌ی یک قتل را مطالعه کنید.

مامور 47

طراحی جواد جعفری هنرمند ایرانی از مامور ۴۷

همچنین چندی پیش یک فیلم با نام Hitman: Agent 47 ساخته شد که نتوانست موفقیت چندانی هم کسب کند. نمرات فیلم جدید Hitman: Agent 47 منتشر شد: شکست دوباره فیلم هیتمن تیتری بود که نکست ۴ گیم به نمرات مربوط به این فیلم اختصاص داد.

در ادامه نظرات خود را در باره‌ی این مقاله و بیوگرافی با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری
خبرنامه

یک نظر دهید