بیوگرافی جید ریموند |بانوی فعال دنیای بازی ها

0

 صنعت ساخت بازی‌های رایانه‌ای، صنعتی نوینی است که ظرف مدت کوتاهی با پیشرفت چشم گیر خود جایگاه ویژه‌ای میان اقشار مختلف مردم کسب کرد. بی‌شک افراد بسیاری در این زمینه برای ارتقاء سطح بازی‌ها فعالیت می‌کنند اما به ندرت فردی را در این عرصه می‌توان پیدا کرد که تبدیل به شخصی سرشناس و مشهور شده باشد. جید ریموند از معدود چهره‌های برجسته و تاثیرگذار زن دراین قلمرو محسوب می‌شود که با به جای گذاشتن آثاری به یاد ماندنی از جمله: Assassin’s Creed، Watch dogs، Sims online و Splinter Cellگامی بزرگ در جهت پیشرفت این صنعت برداشته است،با نکست فور گیم همراه باشید.

بیوگرافی جید ریموند |نکست فور گیم

جید ریموند

نام: جید ریموند (Jade Raymond)

تاریخ

تولد: ۲۸ آگوست ۱۹۷۵ (۴۰ سال)

محل تولد: کانادا- مونترال

 صنعت ساخت بازی‌های رایانه‌ای، صنعتی نوینی است که ظرف مدت کوتاهی با پیشرفت چشم گیر خود جایگاه ویژه‌ای میان اقشار مختلف مردم کسب کرد. بی‌شک افراد بسیاری در این زمینه برای ارتقاء سطح بازی‌ها فعالیت می‌کنند اما به ندرت فردی را در این عرصه می‌توان پیدا کرد که تبدیل به شخصی سرشناس و مشهور شده باشد. جید ریموند از معدود چهره‌های برجسته و تاثیرگذار زن دراین قلمرو محسوب می‌شود که با به جای گذاشتن آثاری به یاد ماندنی از جمله: Assassin’s Creed، Watch dogs، Sims online و Splinter Cellگامی بزرگ در جهت پیشرفت این صنعت برداشته است.

جید ریموند در۲۸ آگوست سال ۱۹۷۵ در مونترال کانادا به دنیا آمد، و پس از فارق التحصیلی از کالج خصوصی Morianopolis به علاقه‌اش برای ساخت بازی‌های رایانه‌ای پی برد. به همین منظور به تحصیل در رشته‌ی علوم کامپیوتر در دانشگاه مک گیل‌(Mac Gill) که یکی از چهار داشگاه اصلی مونترال است مشغول شد. پس از اتمام دوره‌ی دانشگاه اولین کار خود را در شرکت سونی به عنوان برنامه‌نویس آغاز کرد، و پس از ایجاد تیم توسعه‌ی بخش آنلاین در آن مشغول به کار شد. بازی Jeopardy از جمله اولین بازی‌هایی بود که او در سمت برنامه نویس منتشر کرد. با پیشرفت روز افزون او، بخش بازی آنلاین این شرکت بسیار مورد توجه گیمر‌ها قرار گرفت و روزانه توسط بیش از سه هزار بازیکن انجام می‌شد.

بیوگرافی جید ریموند |نکست فور گیم

جید ریموند یکی از اصلی ترین مهره های یوبیسافت در ساخت بازی های همچون Splinter Cell و Assassins Creed بود

او با تخصصی که کسب کرده بود برای مقاصد بزرگ‌تر خود سونی را ترک کرد و در شرکت بزرگ EA مشغول به فعالیت شد. اوپس از مدتی تهیه کنندگی بازی Sims آنلاین را بر عهده گرفت. با تبدیل شدن این بازی به محبوب‌ترین بازی آنلاین EA، و با عملکرد بالای خود توانست مهارتش را در بخش مدیریتی نشان دهد. ریموند برای ساخت این بازی به صورت مستقیم نظارت بر پیاده‌سازی کلیه‌ی ویژگی‌های آنلاین بازی را بر عهده داشت.

سر انجام پس از ۷ سال فعالیت در EA، او به زادگاه خود بازگشت و مشغول به فعالیت در استودیوی مونترال یوبی‌ سافت شد. ریموند که برای ساخت یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های یوبی‌سافت یعنی بازی Assassin’s Creed فرا خوانده شده بود، کار خود را به عنوان تهیه‌کننده آغاز کرد. سرانجام بازی در سال ۲۰۰۷ منتشر شد، و با ترکیب سبک خاص و داستان پیچیده و جذاب خود به چنان موفقیت و محبوبیت چشم‌گیری دست یافت که خود ریموند هرگز پیش بینی‌اش را نمی‌کرد.گیمر بنا بر Open World بودن سبک بازی به آسانی می‌توانست به گشت و گذار در بازی و یا انجام ماموریت‌های درون بازی بپردازد.پس از کسب موفقیت تجاری بزرگ این بازی و کسب جوایز متعدد، یوبی‌سافت بهسرعت مقدمات ساخت سری بعد را فراهم کرد و ریموند را در راس تولید بهترین قسمت این مجموعه، یعنی نسخه‌ی دوم در سمت تهیه کننده‌ی اجرایی منصوب کرد.ساخت این بازی نه تنها موجب ارتقاء سطح کاری او شد بلکه انقلابی در صنعت بازی‌های ویدئویی بود و برای یوبی‌سافت موفقیت تجاری بزرگیبه دنبال داشت؛ به طوری که پس از آن نسخه‌های متعددی از این سری بازی را بدون دخالت ریموند تولید کرد.او همچنین در دیگر پروژه‌هایی نظیر ساخت بازی Watch Dogs و Mighty Quest در سمت قبلی خود به فعالیت مشغول شد.

بیوگرافی جید ریموند |نکست فور گیم

جید ریموند که در ساخت نسخه اول بازی AC حضور داشت اخیرا اعلام کرده که این سری در حال نزدیک شدن به پرتگاهی سهمگین میباشد….

در آگوست سال ۲۰۰۹ جید ریموند پس از ۱۲ سال فعالیت با توانایی مدیریتی و دانش بسیاری که کسب کرده بود، مونترال را برای رهبری استودیوی یوبی‌سافت تورنتو ترک کرد و بلافاصله برای تحقق بخشیدن به خواسته‌ی خود تیم ماهری تشکیل داد. نتیجه‌ی فعالیت در این استودیو ساخت سریبعدی بازی اسپلینتر سل با نامSplinter Cell: Blacklistدر سبک اکشن- ماجرایی برای کنسول های نسل هفت بود و بار دیگر ریموند توانست مهارت خود را در این زمینه اثبات کند.همچنین با حضور او در استودیوی تورنتو، این شرکت فرانسوی قدرتی بیشتر از قبلدر کانادا پیدا کرد.

سرانجام پس از ۱۰ سال همکاری ریموند از یوبی سافت استعفا داد و باز به شرکت EAپیوست تا مدیریت استودیوی تازه تاسیسMotive در مونترال را بر عهده گیرد. این استودیو علاوه بر کار روی پروژه‌های خود وظیفه‌ی نظارت و کمک به تیم‌هایBioWareوVisceral Games‌ را برای ارتقاء سطح کیفیت بازی‌ها را دارد.ازدیگر فعالیت‌های او در این شرکت می‌توان به کار بر روی بازی‌های Star Wars اشاره کرد.

فعالیت‌های ریموند محدود به ساخت بازی نبود بلکه او به مصاحبه با دیگر بازی‌سازان نیز می‌پرداخت. ریموند در سال ۲۰۰۳ در شبکه‌ی TechTVG4 به صورت پاره ‌وقت در برنامه‌یElectric Playground به مجری‌گری پرداخت و به مصاحبه با دیگر افراد فعال در زمینه‌ی طراحی و ساخت بازی مشغول شد. حضور ریموند در این برنامه‌ی تلوزیونی باعث افزایش شهرت چشم‌گیر او شد.

بیوگرافی جید ریموند |نکست فور گیم

جید ریموند و اِمی هِینگ |هردو در حال کار بر روی نسخه جدید Star Wars میباشند

برخلاف اکثر اشخاص فعال در زمینه‌ی بازی‌سازی، ریمونددارای فن بیانی بالایی در اجرای کنفرانس‌ها و مصاحبه‌هاست و با حضور در مجمع بازی‌ها همچون E3 او را در میان طرفداران بازی‌های رایانه‌ای محبوب کرده. او در یکی از آخرین مصاحبه‌های خود مژده‌ی ساخت بازی در سبک اکشن وOpen Worldهمچون عنوانی مشابه بازی Assassin’s Creed را داد. شرکت EA که تاکنون بازی‌های بسیاری در سبک اکشن- ماجرایی منتشر کرده،هیچ وقت موفق به تولید عناوینی همچون Assassin’s Creed و Batman نشده است. اینک با همکاری با جید ریموند قصد ساخت بازی در این ژانر با داستان جذاب و بخش چند نفره‌ی آنلاین را دارد.

ریموند به واسطه‌ی قدرت اجرایی و مدیریتی خود و با درآمد سالانه‌ی بالغ بر ۵۰۰هزار دلار تبدیل به یکی از چهره‌های سرشناس و قدرتمند در این زمینه شده. با نگاه به کارنامه‌ی کاری او، آثاری که دل بسیاری از گیمر‌ها را به دست آوره و توانایی و خلاقیت او، در انتظار خلق عناوین جدید و بازی‌های فوق‌ العاده‌ای دیگری از جید ریموند در آینده هستیم.

  • تهیه شده در نکست فور گیم
اشتراک گذاری
خبرنامه

یک نظر دهید