تکنولوژی جدید MobileFusion : تبدیل موبایل به اسکنر سه بعدی

0

بخش تحقیقاتی مایکروسافت، بر روی تکنولوژی جدید MobileFusion کار میکند که با استفاده از آن، دارندگان تلفن های هوشمند میتوانند با دوربین معمولی گوشی خود، عکس های سه بعدی با کیفیت بالا بگیرند و گوشی خود را به یک اسکنر سه بعدی تبدیل کنند. با نکست فور گیم همراه باشید.

با استفاده از تکنولوژی جدید MobileFusion‌، کاربران خواهند توانست با حرکت دادن گوشی خود حول چیزی که میخواهند تصویر سه بعدی آن را داشته باشند، یک تصویر سه بعدی از آن شیء بگیرند و بعدا در صورت تمایل میتوانند حتی از آن تصویر، پرینت سه بعدی بگیرند. تکنولوژی جدید MobileFusion نیاز به هیچ امکانات سخت افزاری دیگری ندارد و میتواند حتی در حالت آفلاین نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

یک ایرانی هم بر روی تکنولوژی جدید MobileFusion کار میکند.

آقای «شهرام ایزدی»، یکی از محققانی که بر روی پروژه MobileFusion کار میکند و اصالت ایرانی نیز دارد، در این باره میگوید: «فکر میکنم مهمترین برتری که تکنولوژی جدید MobileFusion دارد، آن است که برای لنزها و دوربین هایی ساخته شده که تقریبا برای همه در دسترس است. منظورم همان دوربین های عکس برداری تلفن های همراه میباشد.»

نحوه عمل تکنولوژی جدید MobileFusion اینگونه است که دوربین تصاویر متعددی از یک شی میگیرد و سپس با استفاده از الگوریتمی مخصوص، آن ها را طوری پیش هم جمع میکند که تصویر حاصل یک تصویر سه بعدی واقعی میشود که میتوان حتی از آن یک پرینت سه بعدی گرفت. محققان این پروژه میگویند این تکنولوژی بیشتر به درد سفر و ماجراجویی میخورد و مردم خواهند توانست با استفاده از این تکنولوژی، به جای تصویر برداری دو بعدی، خاطرات و لحظات خوششان را در قالب یک تصویر سه بعدی ثبت کنند.

مایکروسافت اولین کمپانی نیست که بر روی تصویر برداری سه بعدی کار میکند. برنامه های مختلفی برای اینکار ساخته شده اند که عملکردی مشابه تکنولوژی جدید MobileFusion دارند، اما از آنجا که مایکروسافت وارد زمینه ای نمیشود که احتمال شکست خوردن وجود داشته باشد، احتمالا چیزی که مایکروسافت میسازد، یک سر و گردن بالاتر از دیگر اپلیکیشن ها خواهد بود. شرکت «HP» از جمله شرکت هایی است که در زمینه تکنولوژی پرینت و اسکن سه بعدی حرف های زیادی برای گفتن دارد. مطمئنا مایکروسافت میداند که قرار است وارد رقابت با غول هایی مثل «HP’s Sprout» شود. HP’s Sprout یک دستگاه سخت افزاری میباشد که مخصوص اسکن سه بعدی ساخته شده و رقابت نرم افزار با سخت افزار کمی ناممکن به نظر میرسد.

تکنولوژی جدید MobileFusion احتمالا برای سیستم عامل های موبایل ویندوز فون، iOS و اندروید منتشر خواهد شد، اما مایکروسافت میگوید فعلا برنامه برای عرضه آن ندارد و فعلا برای مردم عادی در دسترس نخواهد بود. اما محققان این پروژه میگویند که هدف نهایی و اصلی این پروژه انتشار MobileFusion برای کل مردم عادی است.

منبع: Techspot

اشتراک گذاری
خبرنامه

یک نظر دهید