سازنده ی بازی The Witcher 3 در نیمه ی اول امسال چقدر درآمد داشته است؟

0

سازنده ی بازی The Witcher 3 یعنی استدیوی CD Projekt RED اطلاعات مالی مربوط به نیم سال اول امسال میلادی خود را منتشر کرده است. و همانطور که انتظار داشتیم بازی The Witcher 3: Wild Hunt یکی از اصلی ترین منابع درآمد این استدیو بوده است. برای کسب اطلاعات بیشتر با نکست فور گیم همراه باشید.

به طور کلی، این استدیوی لهستانی توانسته است ۳۱۹ میلیون زلوتی درآمد داشته باشد که تقریبا ۸۲٫۷ میلیون دلار می شود. سازنده ی بازی The Witcher 3 توانسته است سود ۱۳۵ میلیون زلوتی، یا به عبارتی ۳۵ میلیون دلاری را نصیب خود کند. این اعداد و ارقام نسبت به مدت مشابه سال قبل به طور قابل ملاحضه ای پایین هستند، که در آن جا استدیوی CD Projekt RED توانسته بود ۵۱۲٫۷ میلیون زلوتی (۱۳۳ میلیون دلار) درآمد و سود ۲۳۶٫۳ میلیون زلوتی (۶۱٫۲ میلیون دلاری) کسب کند. که البته این مقدار سود وابستگی بسیاری به عرضه ی گسترده ی بازی The Witcher 3 داشته است.

سازنده ی بازی The Witcher 3

این مقدار فروش امسال نیز بسیار مرتبط به ادامه ی فروش بازی The Witcher 3 و محتواهای دانلودی اش است. فروش خود بازی بسیار بالا بوده است اما استدیوی سازنده ی بازی The Witcher 3 اشاره ای به میزان دقیق فروش نکرده است. به علاوه، بسته ی گسترش دهنده ی Blood and Wine این بازی در شش ماه پایانی منتشر ششده است. استدیوی CD Project RED گفته است که بسته ی الحاقی Blood and Wine بازی The Witcher 3 بخش بزرگی از فروش ما در این بازه ی زمانی را تشکیل داده است. البته این استدیو اشاره ای به مقدار دقیق تعداد فروش ها نداشته است.

بسته ی گسترش دهنده ی اول بازی The Witcher 3 که Hearts of Stone نام داشت در ماه اکتبر سال گذشته ی میلادی عرضه شد. بنابراین فروش این بسته ی الحاقی در این جدول فروش لحاظ نشده است.

شاخه ی GOG استدیوی CD Projekt RED نیز یک شش ماه پر و پیمان داشته است و ۶۹ میلیون زلوتی (۱۷٫۹ میلیون دلار) درآمد داشته است. این خود نوعی رکورد محسوب می شود که مدیون ارائه و فروش خوب بسته ی گسترش دهنده ی Blood and Wine و فروش خوب خود بازی است.

در چارت زیر شما می توانید به صورت شفاف ملاحضه کنید که استدیوی سازنده ی بازی The Witcher 3 از آغاز فروش اولین نسخه ی بازی The Witcher چه مقدار سودی را نصیب خود کرده است:

سازنده ی بازی The Witcher 3

یکی دیگر از بازی های استدیوی CD Projekt RED بازی کارتی Gwent: The Witcher Card game می باشد. بتای این بازی در ماه اکتبر آغاز خواهد شد و عرضه ی بازی نیز در اواخر امسال میلادی اتفاق خواهد افتاد. این بازی همانند دیگر بازی های این سبک رایگان است اما دارای پرداخت های درون بازی برای پیشرفت سریع خواهد بود.

یکی دیگر از افق ها نیز عرضه ی نسخه ی GOTY بازی The Witcher 3 می باشد که امروز عرضه خواهد شد. این نسخه شامل خود بازی و تمام مختواهای دانلودی بازی است. استدیوی سازنده ی بازی The Witcher 3 همچنین در حال کار بر روی بازی Cyberpunk 2077 می باشد اما ما انتظار ملاقات با این بازی را به این زودی ها نداریم و این بازی قرار است در بازه ایبین سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ عرضه شود. جالب اینجاست که قرار است بازی دیگری در سبک AAA RPG نیز در همین بازی زمانی منتشر شود که هنوز معرفی نگشته است.

بازی The Witcher 3: Wild Hunt آخرین نسخه از این سری بود که گرالت در آن نقش اول را داشت و در نسخه ی چهارم این بازی که احتمالا هم به این زودی ها منتشر نمی شود، ما بار دیگر شاهد گرالت نخواهیم بود. آقای مارکان ایوینسکی از استدیوی CD Projekt RED در طی مصاحبه ای که قبلا داشته است گفته بود که دنیای بازی The Witcher آن قدر وسیع و پخته است که فرصت های داستان سرایی بسیاری دارد.

او گفت که: “ما به طور مشخص یک فرانچیز را محدود به شخصیت نمی کنیم و به تجربه می اندیشیم. دنیای بازی The Witcher بسیار بزرگ است و برای بازگو کردن این داستان ها بسیار عالی است اما ما نمیدانیم که کی (بازی The Witcher 4) عرضه خواهد شد.”

این ها نشان از یک فرصت تجاری عالی برای نسخه ای دیگر از بازی The Witcher هستندو نسخه ی سوم این بازی به تنهای توانسته است ۱۰ میلیون کپی بفروش برساند و کل فرانچایز نیز توانسته به فروش ۲۰ میلیون واحدی برسد.

نظر شما درباره ی این استدیوی خلاق و بازی The Witcher چیست؟

منبع: GameSpot

 

اشتراک گذاری
خبرنامه

یک نظر دهید