شانزده بازی PlayStation VR که شما را مجاب می‌کند از واقعیت مجازی استفاده کنید

0

حالا که تاریخ رسمی عرضه PS VR مشخص شده، فرصت مناسبی است تا نگاهی به بازی‌های مهم آن بیندازیم. اگرچه هدست‌های واقعیت مجازی دیگری همچون HTC Vive و Oculus Rift نیز قرار است عرضه شوند اما تفاوت‌‌هایی که VR با آن‌ها دارد باعث شده تا بیشتر در معرض توجه قرار بگیرد. البته تا به حال پنجاه بازی برای VR معرفی شده که ما تصمیم داریم نگاهی به برترین‌های آن‌ها بیندازیم. پس با نکست فور گیم  همراه باشید.

۱ . Battlezone

زمین به بردگی گرفته شده است، بشریت تبعید شده و اساسا رو به انقراض است. Rotberg Corp زمین را تحت سلطه خود قرار داده و همه چیز رو به نابودی است. اما خوشبختانه شما تنها امید بشر هستید و به وسیله کبرا که قدرتمندترین خودرو ساخته شده است، باید این وضع را سامان دهید. شما به وسیله کبرا که قابلیت‌های زیادی دارد باید اوضاع را آرام کنید. کبرا قابلیت سوئیچ کردن بین سلاح‌های مختلف را دارد و از طرفی با نگه داشتن اهداف متحرک می‌تواند زودتر در مراحل پیشروی کند. این بازی سرعت بالایی دارد و به معنای واقعی کلمه هیجان‌انگیز است.

۲ . Batman Arkham VR

شانزده بازی PlayStation VR |نکست فور گیم

شانزده بازی PlayStation VR |بازی Batman Arkham VR

اکثر مردم آرزو دارند تا یکبار هم شده جای بتمن باشند و ماجراجویی‌های او را تجربه کنند. حالا این فرصت پیش آمده و با نسخه VR این بازی می‌توانید تا حدودی این تجربه را حس کنید. به کمک این بازی و واقعیت مجازی انگار خود شما بتمن هستید و با دشمنان در حال مبارزه‌اید. باید گفت Batman Arkham VR رویای خیلی‌ها را به واقعیت تبدیل کرده است. به کمک این هدست واقعیت مجازی، شما بجای بتمن ایفای نقش می‌کنید و با تجهیزات مخصوص بتمن دست به ماجراجویی می‌زنید.

۳ . Resident Evil 7

یکی از مهم‌ترین بازی‌هایی که قرار است برای VR عرضه شود، قسمت جدید بازی رزیدنت اویل است. اما متاسفانه این بازی اوایل سال ۲۰۱۷ منتشر می‌شود و این مدت زمانی که باید صبر کنیم، کار را سخت می‌کند. البته برای اینکه خیلی در این مدت اذیت نشویم پیشنهاد می‌کنم دموی این بازی که در فروشگاه پلی‌استیشن قرار دارد را دانلود کرده و بازی کنید. برای اولین‌بار در این قسمت است که شاهد زاویه دوربین اول شخص هستیم. محیط‌های تاریک و ترسناک دوباره به این قسمت برگشته‌اند و تجربه آن با واقعیت مجازی قطعا لذت‌بخش خواهد بود.

۴ . VR Worlds

این بازی در اصل یک پکیج است که خود شامل پنج بازی به شرح زیر می‌شود.

  1. London Heist: شما در این بازی بخشی از یک باند جنایتکار در لندن هستید. در طول بازی باید دست به سرقت بزنید و به سرعت فرار کنید. تنوع اسلحه و گروه‌های جنایتکار مختلف یکی از نکات مثبت بازی است.
  2. VR Luge: به عنوان یک راننده در باند مسابقات غیرحرفه‌ای فعالیت می‌کنید و در میان کوه‌های کالیفرنیا باید مسابقه دهید. تریلی‌های هجده چرخ یکی از خودروهایی است که می‌توانید در بازی آن را کنترل کنید. البته یکی از چالش‌های این بازی این است که مراقب باشید در طول بازی خیلی به خودروها صدمه نزنید.
  3. Into the Deep: اینطور که پیداست در این بازی نقش یک نجات‌دهنده را دارید و باید به اعماق دریا بروید. تماشای زیبایی‌های دریا توسط VR واقعا حیرت‌انگیز است. اما خب همه چیز قرار نیست خوب پیش برود و اتفاقات وحشتناکی رخ می‌دهد و همه چیز بهم می‌ریزد.
  4. Danger Ball: یکی از بازی‌های ورزشی است که کنترل جالبی دارد و باید به وسیله تکان دادن سرتان، توپ را کنترل کرده و در مسیر درست راهنمایی کنید. از طرفی قرار است برای بازی مسابقاتی نیز برگزار شود که قطعا رقابت بین گیمرها ایده جالبی خواهد بود.
  5. Scavenger’s Odyssey: این بازی ماجرایی که تمی علمی تخیلی دارد، شما را در قالب یک شکارچی قرار می‌دهد که باید موجودات بیگانه را در محیط‌های خطرناک شکار کنید. اما هدف اصلی شما شکار این موجودات نیست، باید تلاش کنید تا در بازی به یک شی افسانه‌ای باستانی برسید.

۵ . Headmaster

واقعیت مجازی باعث شده شما در هنگام بازی سر خود را حرکت دهید، پس قطعا ساخت بازی‌ای که گیم‌پلی و اساس بر حرکت سر باشد، قطعا ایده جالبی است. این بازی تا حدودی شبیه پورتال است. داستان از این قرار است که شما در زندان آموزش فوتبال هستید و تا در مسابقات به سطح خاصی نرسید، حق خروج از زندان را ندارید. هنوز تاریخ انتشار دقیقی از این بازی مشخص نشده ولی به نظر می‌رسد که یکی از مهیج‌ترین بازی‌های VR باشد.

۶ . EVE Valkyrie

این بازی، یک عنوان کاملا تکامل یافته است که روی VR یا رایانه‌های شخصی قابل بازی خواهد بود. در بازی نقش یک دزد دریایی فضایی را دارید که در جنگ‌های فضایی شرکت می‌کند. جنگ‌هایی که به سرعت در حال پیشروی در کل جهان هستند. این بازی یکی از هیجان‌انگیزترین بازی‌های VR است؛ بخصوص زمانی‌که در فضایی ۳۶۰ درجه برای مبارزه باید لگد بزنید.

۷ . Rigs

شانزده بازی PlayStation VR |نکست فور گیم

شانزده بازی PlayStation VR |بازی RIGs

یکی دیگر از عناوین ورزشی VR، بازی Rigs است. این بازی مکانیزمی شبیه به بازی بسکتبال دارد. ما راننده یک دستگاه عظیم هستیم که شبیه به هواپیما است. باید در طول بازی به کمک تیرها و لیزرهای این هواپیما، توپ‌ها را از موانع و سکوها رد کنید و به حلقه بزرگ برسانید.

۸ . Rez Infinite

اگر بخاطر داشته باشید،‌ زمان کنسول سگا، یکی از بازی‌هایی که طرفداران زیادی داشت، بازی Rez بود. حال باید گفت که این بازی پس بازسازی‌های صورت گرفته قرار است برای VR عرضه شود. نکته جالب این است که بازسازی این عنوان توسط سازندگان اصلی آن صورت گرفته است. بازی همانند نسخه کلاسیکش است و باید در راه‌آهن تیراندازی کنید و با دشمنان بجنگید.

۹ . Farpoint

باز هم با یک بازی ماجراجویی دیگر طرف هستیم که به سیاره‌های بیگانه ما را می‌برد. وظیفه ما در بازی این است که دانشمندانی را که به نزدیکی سیاره مشتری رفته‌اند را نجات دهیم. اما خب پورتالی به وجود می‌آید و به سیاره‌ای ناشناخته همراه دانشمندان منتقل می‌شویم. طبق گفته سازندگان، گیم‌پلی توسط تفنگ مخصوص هدست VR کنترل می شود.

۱۰ . Final Fantasy XIV: VR Experience

شانزده بازی PlayStation VR |نکست فور گیم

شانزده بازی PlayStation VR |بازی Final Fantasy XIV: VR Experience

متاسفانه قسمت پانزدهم بازی فاینال فانتزی را نمی‌توانید توسط VR تجربه کنید، اما نسخه‌ای مخصوص به این هدست قرار است همراه آن عرضه شود. در این نسخه مخصوص کنترل Prompto را برعهده دارید و باید با هیولاهای درون بازی مبارزه کنید. مکانیک‌های مبارزه بازی با توجه به نمایش‌های منتشر شده در سطح خوبی قرار دارند و احتمالا شاهد یکی از برترین بازی‌های مبارزه‌ای VR خواهیم بود.

۱۱ . Star Wars: Battlefront X-Wing VR

همانند فاینال فانتزی ۱۵ که نمی‌توان نسخه کاملش را روی VR تجربه کرد، باید گفت که Star Wars: Battlefront هم قابلیت اجرا روی این هدست را ندارد. اما نسخه‌ای مخصوص VR برای این بازی تنظیم شده از تجربه آن محروم نباشیم. بازی شما را در دنیای جنگ ستارگان قرار می‌دهد و در طول بازی باید کنترل یک سفینه فضایی را برعهده بگیرید. از طرفی المان‌های کلاسیک این مجموعه در این بازی وجود دارد. همه چیز مهیا است تا تجربه‌ای دوست‌داشتنی از جنگ ستارگان روی VR محقق گردد.

۱۲ . Star Trek: Bridge Crew

شانزده بازی PlayStation VR  |نکست فور گیم

شانزده بازی PlayStation VR |بازی Star Trek Bridge

در این بازی، شما و دوستانتان کنترل یک سفینه فضایی به اسم U.S.S Aegis را عهده‌دار هستید. شما نقش‌هایی مختلف از جمله کاپیتان و مهندس را می‌توانید در بازی ایفا کنید. هر نفر باید یکی از وظایف را انتخاب کند و با کار گروهی باید به هم کمک کنید تا در مبارزات پیشرفت کنید. این بازی شامل مبارزات بزرگی می‌شود که شرط پیروزی آن فقط و فقط همکاری است. این عنوان قطعا برای طرفداران Star Trek خوشایند خواهد بود.

۱۳ . Eagle Flight

این بازی نیز، اثر دیگری از یوبی‌سافت است. شما در این بازی نقش یک عقاب را دارید و باید آن را کنترل کنید. هدف اصلی شما در بازی شکار خرگوش و رساندن آن به لانه است. مکانیزم‌های بکار رفته در بازی واقعا جالب هستند و این بازی می‌تواند به یکی از خاص‌ترین بازی‌های VR تبدیل شود.

۱۴ . Psychonauts in the Rhombus of Ruin

بعد از ده سال، استودیو Double Fine دو قسمت از بازی Psychonaust را در دستور ساختش قرار داده و اینطور که پیداست در سال ۲۰۱۸ عرضه می‌شود. نسخه‌ای از این بازی نیز قرار است برای VR عرضه شود و فاصله میان قسمت قبل و قسمت‌های جدید را پر کند. داستان بازی به موازات قسمت قبل رخ می‌دهد و قطعا طرفداران این بازی مشتاقانه منتظر آن هستند.

۱۵ . Robinson: The Journey

شانزده بازی PlayStation VR |نکست فور گیم

شانزده بازی PlayStation VR |بازی Robinson: The Journey

این بازی فوق‌العاده که توسط کرایتک در حال ساخت است، داستان زندگی یک پسر دوازده ساله را روایت می‌کند که تنها بازمانده کشتی فضایی Esmeralda است. شما در سیاره مرموزی به همراه دوست خود Al که یک ربات است فرود آمده‌اید. اما نکته جالب در مورد این سیاره این است که ساکنان دایناسورها هستند! با توجه به نمایش‌های بازی، مشخص شده که با یکی از منحصربه‌فردترین بازی‌ها طرف هستیم.

۱۶ . Until Dawn: Rush of Blood

همان‌طور که از نام بازی پیداست، این بازی، اسپین-آفی از بازی Until Dawn است که عنوان انحصاری PS4 است. باز هم داستان در حول و محوریت همان خانه نفرین شده می‌گردد و داستانی جدید از آن را شاهد هستیم. سبک بازی تا گونه‌ای شبیه به تیراندازی‌های آرکید است.

شما کدام یک از شانزده بازی PlayStation VR را تجربه خواهید کرد؟

منبع: Digitalspy

اشتراک گذاری
خبرنامه

یک نظر دهید