معرفی بازی موبایل آفتابه ۲ | بازی با کلمات از روی عکسهای عجیب و غریب

0

اولین بار که بازی آفتابه منتشر شد کمتر کسی بود که مجذوب بازی نشود و از آن لذت نبرد ، آفتابه که به نوعی در سبک بازی با کلمات ساخته شده بود در سبک خود و در میان بازی های فکری از عجیب ترین بازی ها به حساب می آمد و به دلیل داشتن معما های طنز عملکرد بسیار موفقی داشت و هم اکنون انتشار نسخه جدید این بازی با نام آفتابه ۲ به عنوان قدم بعدی سازنده بازخورد های متفاوتی را تا به امروز داشته است. به طوری برخی این نسخه را پیشرفتی برای آفتابه تلّقی می کنند و برخی دیگر این نسخه دوم را صرفا یک اشتباه در نظر می گیرند.

همراه ما باشید تا بازی آفتابه ۲ را برای شما معرفی کنیم

آفتابه ۲ اینبار به دو بخش آنلاین و آفلاین تقسیم می شود که این تقسیم شدن و وجود یک بخش آنلاین تنها نقطه قوت این نسخه از بازی محسوب می شود. در بخش آفلاین بازی تغییر خاصی به چشم نمی خورد ، تنها چیزی که می توان مشاده کرد پس رفت در روند و تعداد مراحل آن است و تعداد مراحل نسبت به نسخه اول بازی کمتر است که البته یکی از بزرگترین نقاط ضعف آفتابه ۲ محسوب می شود به طوری که اگر توان افزایش مراحل برای سازنده وجود نداشت می توانست به جای انتشار نسخه دوم آپگریدی برای نسخه اول بازی منتشر شود و برای ایجاد لذت آنلاین در بازی مفید تر بود از طرفی دیگر کیفیت سوالات نیز افت چشمگیری داشته است و آن افکار خلاقانه قبلی تبدیل به روشی برای رفع تکلیف شده است مثلا در یکی از مراحل که پشت یک ماشین وانت مقداری فرش وجود داشت به جای پاسخ خلاقانه ای مانند : ((فرش ماشینی)) از یک پاسخ بی ربط (ماشین آشغالی) به عنوان جواب درست استفاده شده است یا در دیگر موارد که امکان وجود معما ها و پاسخ های بسیار هوشمندانه ای بود اندکی کم لطفی شده است.

بخش آنلاین بازی آفتابه ۲ همانطور که گفته شد تنها نقطه قوت بازی آفتابه ۲ می باشد و به برای یک بازی فکری ، ایده بسیار مناسبی برای پیشرفت می باشد. در قسمت آنلاین بازی آفتابه ۲ سوالات جالبی به چشم می خورند و روند هر دور آن به این صورت است که با پرداخت سکه و مقداری انتظار به طور تصادفی با یک رقیب رو به رو می شوید ولی هیچ گونه حالت صمیمانه ای با طرف مقابل خود ندارید و هم زمان به در مدت زمانی مشخص  و محدود به سوالاتی پاسخ می دهید که البته طبق یک تست شخصی ، معمولا سختی سوالات به حدی است که هیچ کدام از طرفین موفق به پاسخ دادن به یک سوال هم نمی شوند به هر حال در زمانی که به شما داده می شود هر قدر که سوالات بیشتری را پاسخ بدهید سوالات بیشتری برای شما نمایش داده می شوند و می توانید با رقیب خود به رکورد زنی بپردازید. بخش آنلاین یک ایده بسیار مناسب است اما اگر روی همان نسخه اول بازی آفتابه ۲ پیاده می شد و وقت بیشتری برای گسترش آن صرف می شد بسیار بهتر می بود.

بخش آفلاین و روند مراحل همچنان راکد مانده اند و بخش آنلاین نیز در بخش سوالا همین حالت را دارد و در حالت کلی بازی آفتابه ۲ هیچ گونی پیشرفتی نداشته است و انتظار مخاطبان از آفتابه ۲ بیشتر از آن چیزی است که اکنون مشاهده می شود اما امیدواریم در به روز رسانی ها و یا نسخه های بعدی شاهد شرایطی بهتر از این باشیم.

نظر شما در مورد بازی آفتابه ۲ چیست؟آیا به خوبی نسخه اول میباشد؟

تهیه شده در نکست فور گیم

دانلود بازی آفتابه ۲ از کافه بازار

اشتراک گذاری
خبرنامه

یک نظر دهید