معرفی بازی موبایل ایرانی بالهای تاریک | ماجراجویی برای نجات از معما

0

ما در این مقاله به معرفی بازی مویایل ایرانی بالهای تاریک پرداخته ایم. در ادامه با وبسایت نکست ۴ گیم همراه شوید تا اطلاعات بسیار  کاملی در باره ی این بازی بدست آورید.

لوگوی بازی بالهای تاریک - نکست 4 گیم

لوگوی بازی بالهای تاریک

نام: بالهای تاریک

سازنده: لکسیپ گیم

پلتفرم: iOS، Android، Windows

امروزه بازیسازان ایرانی در گستره فعالیت خود را در زمینه بازیهای موبایل افزایش داده و هر روز بیشتر از دیروز شاهد پیشرفت هایی در این زمینه هستیم اما با وجود تمامی این پیشرفت ها هنوز شاهد کمبود ها و مشکلات زیادی هستیم که مخاطبان بازیهای ایرانی را به شدت آزار می دهد و به خصوص بازیهای سبک اشاره و کلیک که به نوعی کمترین نوآوری را داشته است و در چند سال اخیر چه در بازیهای کامپیوتری و چه در بازیهای موبایل سبک متدوال بازیسازان ایرانی برای حرکت کردن در مسیر پیشرفت بود ، متاسفانه لکسیپ نیز دربازی بالهای تاریک از همین سبک نه چندان دلچسب در بازی خود بهره گرفته است.

بالهای تاریک اولین حضور مجید قناد در صنعت بازیسازی است

در ابتدا سبک اشاره و کلیک راهی برای پیشرفت بازی ها در ایران تلّقی می شد اما اینکه عنوانهای معروف ایرانی هنوز هم در همین سبک مانده باشند و حتی نوآوری خاصی هم نداشته باشند بسیار دلسرد کننده است ، در معرفی این بازی اشاره به این مشکلات نیز بسیار ضروری است البته لکسیپ در این بازی نسبت به بازی های هم سبک عملکرد موفق تری داشته است و داستان بازی در عین حال جذاب است : در ابتدای بازی یک ویدیو نشان داده می شود که انتظارات مخاطب را از بازی افزایش می دهد ، در حالت اول شخص از بیهوشی بیدار شده و شخص سیاه پوش و ترسناکی که صورت خود را پوشانده است می بیند و با حالت ترس قصد فرار دارد اما دست هایش به صندلی که بر روی آن نشسته بسته است  بعد از رد و بدل شدن چند حرف این ویدیو به پایان می رسد و داستان رسما شروع می شود.

بالهای تاریک داستانی جالب دارد - نکست 4 گیم

بالهای تاریک داستانی جالب دارد

در بحبوحهء ناپدید شدن بازیگران ایرانی یک بازیگر گوشه گیر و کم حاشیه به نام سام حقیقی بدون نگرانی در شهر قدم میزند اما وقتی چند نفر بیشتر در این باره به او می گویند تازه نگرانی های سام بیشتر می شود اما خیلی دیر شده است ، شب بعد از کابوس سام خودش را در حالات دیگری می بیند و اینجاست که بیاد به او کمک کنیم تا شاید از این سردرگمی ها و ترس ها خلاص شود. بگذارید سام بیدار شود تا به راز هایی که در زندگی اش پیش آمده پی ببرد ، سام بعد از بیدار شدن در تخت بیدار می شود اما نه تخت خود بعد از مدتی می فهمید که سام خودش را کجا پیدا خواهد کرد و اگر شما به او کمک کنید میتواند راز زیر بال های تاریک را پیدا کند.

هر چند بازی برای اکثر گیمر های ایرانی تکراری و خسته کننده است و تنها چیزی که مخاطب بازی را به وجد می آورد داستان بازی است ، داستان بازی که صرفا یک داستان خیالی است باعث می شود مخاطب حتی به خاطر فهمیدن پایان داستان هم که شده حاضر به ادامه دادن است ، میتوان تمام فصل ها را پشت سر گذاشت به پایان رسید اما سختی هایی هم دارد مثلا ممکن است مدت زیادی را صرف گشتن یک اتاق یا یک انبار کنید تا ابزار لازم را برای عبور از جایی که در آن گیر افتاده اید پیدا کنید که البته بیشتر زمان بازی هم به این مورد وابسته است: پیدا کردن ابزار برای گذر از مرحله ها.

چیزی که بیشتر از همه مخاطب را آزرده می کند و در پیش تر نیز به آن اشاره شد ویدیوی اول بازی بود که به عنوان تریلر در آپارات هم پخش شده بود ، به شخصه با دیدن این ویدیو قبل از شروع بازی انتظار زیادی از خود بازی داشتم ولی چه چیزی باعث شده است که سبک بازی کلیک و اشاره باشد؟ این سبک چیزی بیشتر از عکس های پی در پی که باید از آنها ابزار خاصی را پیدا کرد ندارد زیرا که امروزه عکس هایی در شبکه های اجتماعی منتشر می شود که از مخاطب می خواهد ابزار ، میوه ها و یا چهره های خاصی را در عکس بیابد و این بازی ها را میتوان مجموعه ای از این عکس ها در نظر گرفت ، به همین دلیل است که این سبک تقریبا تازگی خود را از دست داده است و در مقایسه با بازیهایی مانند ۴۱۱۴۸ که به عنوان اپیزود منتشر میشود در ردهء پایینی قرار دارد ولی اگر بازی کوتاهتر بود و به جای فصل های بیشتر روی سبک و مراحل آن کار می شد میتوانست با داستانی که دارد بهترین بازی موبایل در ایران باشد.

محیط بازی بالهای تاریک قابل قبول است - نکست 4 گیم

محیط بازی بالهای تاریک قابل قبول است

صدا گذاری بازی با اینکه کار سختی به نظر نمی رسد اما یک از مهم ترین و پایه سازترین ارکان این بازی صداگذاری آن است ، صداگذاری ها بسیار برجسته اند و و تقریبا میتوان گفت کوچکترین نقصی در این مورد وجود ندارد و تقریبا یک ساعت از بازی به صدا پیشه ها اختصاص یافته است و حالت سینمایی دارد و همین ویژگی بالهای تاریک را نسبت به بازیهای هم سبک خود ارجحیت می بخشد و باعث شده به عنوان اولین تجربه مجید قناد در عرصه تهیه کنندگی بازی به نوبهء خود یکی از بهترین بازی های سیستم عامل آندروید مخصوصا در زمینه بازی های سینمایی باشد.

از لحاظ آهنگ پیش زمینه  بازی عملکرد خوبی داشته است و چون آهنگ بازی در صحنه های ثابت این سبک نقش بسیاری دارند ، توانسته اند بازی را تا حدودی از حالت خشکی بیرون بیاورند حتی آهنگ بازی به خوبی با آن همگام می شود. وجود یوزر اختصاصی برای کاربر نیز بسیار ایدهء خوبی است و میتوان امتیازات بازی خوران را در آن مشاهده کرد.

در کل با تمام ایراد هایی که گرفتیم بازی های معمایی بعضا این سبک را بیشتر به خود می پسندند و داستان و صداگذاری جذاب آن بازی خور ها را راضی می کنند در ضمن این سبک ها هم خواهان به خصوص خود را دارند ، هرچند که تکراری هستند و بیشتر انتقاد هم به خاطر همین تکراری بودن آن است ولی در عین حال تمامی کسانی که برای عرضه کردن این بازی تلاش کرده اند سزاوار تقدیر اند و از خواهش ما از بازیسازان ایرانی تلاش بیشتر بر روی سبک های متفاوت تر است.

اشتراک گذاری
خبرنامه

یک نظر دهید