معرفی بازی موبایل Cut The Rope 2 | آبنبات شگفت‌انگیز

0

در این مقاله‌ی ما به معرفی بازی Cut The Rope 2 پرداخته‌ایم. در ادامه با نکست ۴ گیم همراه باشید تا جزئیات این بازی را بدانید.

 اگر از طرفداران بازی های موبایل باشد حتماً با عنوان Cut The Rope  آشنا هستید. بازیی فکری در عین جذابیت. اولین نسخه از این بازی تحت عنوان Cut The Rope در اکتبر سال ۲۰۱۰ منتشر شد. Cut The Rope با انتشارش طرفدارن بسیاری را برای خود جمع آوری کرد. به طوری که افراد زیاد پیگر وضعیت این بازی بودند. Cut The Rope در طول زمان بروز رسانی می شد و مراحل جدیدی بر آن افزوده می گشت. Cut the Rope: Holiday Gift  نسخه ی بعدی ای  بود که از این عنوان منتشر شد. مناسبت انتشار آن هم تعطیلات کریسمس و سال نوی میلادی عنوان شد. پس از آن Cut the Rope: Experiments در ماه اوت ۲۰۱۱ و Cut the Rope: Time Travel در آوریل ۲۰۱۳ به انتشار رسید. البته اینها تنها یک مقدمه برای بحث اصلی بود. در اینجا بازی مورد نظر ما آخرین نسخه از این سری است.  Cut The Rope 2 در دسامبر ۲۰۱۳ به تازگی منتشر شده و در ادامه می خواهم شما را به حال و هوای این بازی ببرم.

لوگوی بازی Cut The Rope 2 - نکست 4 گیم

لوگوی بازی Cut The Rope 2

نام: Cut The Rope 2

سازنده: ZeptoLab

ناشر:ZeptoLab UK Limited

ژانر: فکری

تاریخ انتشار: ۱۹ دسامبر ۲۰۱۳

پلتفرم: iOS

تذکر: این مطلب با توجه به نسخه‌ی اصلی بازی نوشته شده است

هیچ، هیچ، هیچ و باز هم هیچ. Cut The Rope 2 داستانی ندارد. این بازی که تا کنون برایش هیچ بروز رسانی ای منتشر نشده، دارای ۵ باکس متفاوت است که در هرکدام تعداد ۲۰ لول که ترتیب بر دشواری آنها افزوده می شود قرار داده شده است. در ادامه هرکدام به صورت جداگانه معرفی خواهیم کرد.

Forest: بخش نخست بازی Forest نام دارد. این کلمه در فارسی به معنای جنگل است و همان طوری که از معنایش پیداست بازی در محیط های سر سبز رخ می دهد. این باکس که می توان آن را ساده ترین باکس بازی نامید دارای یکی از بهترین جلوه های بصری در بازی است. محیط در بازی اغلب محیطی ساده است؛ و سیستم بازی نیز مانند کذشته. البته مقداری گیم پلی به طور کلی در بازی نسبت به گذشته روان تر شد که این نکته از نقاط قوت بازی به حساب می آید. در اغلب لول ها در این باکس شما درخت، آفتاب، چوب و از این جور چیز های طبیعی مشاهده می کنید. این باکس مانند تمامی باکس اول ها در عناوین Cut The Rope المان شاخصی ندارد و تنها وجود بادکنک در این باکس و بازی به طور کلی یک المان جدید به حساب می آید. البته چند مورد دیگر هم هست که در آخر برایتان بازگو می کنم.

Sandy Dam: این باکس، باکس دوم بازی است. Sandy Dam در لغت به معنای سد شنی یا سد ماسه ای است. حتماً حدس زده اید که جو بازی چگونه طراحی شده و چگونه فضایی در انتظار شماست. محیط بازی یک محیط کم نور است و جذابیت کمتری نسبت به باکس قبلی دارد و باید از سازنده دلیل همچین کاری که چرا اندکی افت در طراحی این باکس ایجاده شده را پرسید. در این بخش اغلب از رنگ کرم و قهوه ای بهره برده شده از لا به لای آن ها نور بسیار زیبایی چشم را نوازش می دهد همانطور که اندکی قبل گفتم محیط کم نور است و نور قشنگی در این لا به لا هنر نمایی می کنداما جلوه های بصری نسبت به باکس اول در سطح پایین تری قرار دارد. المان بادکنک همچانان در این باکس هم هست و المان دیگری که در این باکس به بازی افزوده شده که نوعی قورباغه یا وزغ است که زبان خود را پرتاب کرده و مانع از افتادن آبنبات در بازی می شود و کاربرد بسیار مهمی در این بازی دارد. در آخر این المان را موشکافانه تر برسی خواهیم کرد.

بدون شک یکی از خاص‌ترین‌های بازی‌های موبایل 2 Cut The Rope است - نکست 4 گیم

بدون شک یکی از خاص‌ترین‌های بازی‌های موبایل ۲ Cut The Rope است

Junkyard: باکس سوم بازی Junkyard نام گذاری شده که در لغت به معنای زباله دان است. البته منظور زباله دان های خانگی نیست و حکایت ازمنابع اصلی نگه داری زباله می کند. در این قسمت دشواری مراحل اندکی از بخش های قبل بیشتر است. جلوه های بصری نیز تغییراتی نسبتاً خوب را شامل شده، اما اگر در محیط بازی دقت نکنید هرگز احساس نخواهید کرد که محیط بازی در یک زباله دان اتفاق می افتد. در بعضی مواقع باد های خاکی و شنی می وزد که بسیار جلوه ی قشنگی به بازی می دهد. همچنین دو المان خوب را هم به بازی اضافه می کند که یکی Blue نام دارد اگر روی آن را لمس کنید همانندش در بالایش به وجود می آید و دیگری هم آبنبات ربا است. بله درست خواندید آبنبات ربا. در ادامه این المان هم برسی خواهد شد. گیم پلی این قسمت نیز زیاد از نظر جذابیت با باکس قبلی تفاوت ندارد.

City Park:  بزرگترین نکته در بخش چهارم بازی اسم آن است. City Park به معنای پارک شهر است ولی زیاد به محیط بازی مربوط نیست. البته حتماً دلیلی برای انتخاب این نام برای این باکس وجود داشته است. جلوه ی بصری بازی فوق العاده است. در طول مراحل همواره باران می بارد و زمان اتفاق بازی شب است. شاید به توان گفت این بخش بهترین جلوه ی بصری را داراست. محیط بازی در عین سادگی بسیار خوب است. همچنین آب نیز به بازی اضافه شده و برخی لول ها داخل آب هستید. آبنبات ربا هم در این بخش هست و از اواسط باکس المان جدید به بازی اضافه می شود. این المان وجود چرخ دنده ها در بازی است. شما می توانید آبنبات را به یک کلید قرمز بزنید و آن هم چرخ دنده هایی را حرکت می دهد. گیم پلی بازی کمی سخت است اما غیر قابل انجام نیست. المان فنر نیز در این قسمت به بازی افزوده می شود که این را هم در آخر برسی خواهیم کرد.

Underground: و بالاخره بع آخرین باکس بازی رسیدیم. این باکس نسبتاً دشوار ترین باکس بازی محسوب می شود. البته باز هم می گویم که آنقدر ها هم سخت نیست. جلوه های بصری این باکس بسیار خوب طراحی شده است.  این باکس وجود المان های دیگر را در خود حفظ کرده ولی یک المان جدید در آن دیده می شود. باور کنید نمی دانم اسم این المان را چی بگذارم و تنها به توصیف آن می پردازم. موجودی سیان رنگی است که اگر به قورباغه ی اصلی بازی که سبز رنگ برخورد کند موجب پرتاب آن می شود و بسیاری هم در این باکس کاربرد دارد.

شما بازی Cut The Rope 2 را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

آیا تا کنون این نسخه را تجربه نکرده‌اید؟ پس همین حالا اقدام به دریافت و تجربه‌ی آن کنید.

دانلود بازی از کافه‌بازار

اشتراک گذاری
خبرنامه

یک نظر دهید