سیستم عامل ویندوز ۱۰ بر روی بیش از ۷۵ میلیون دستگاه نصب شده است

0

مایکروسافت اعلام کرده است که سیستم عامل ویندوز ۱۰ تا کنون بر روی بیش از ۷۵ میلیون دستگاه نصب شده است. با نکست فور گیم همراه باشید.

طبق اطلاعاتی که مایکروسافت امروز منتشر کرده است، سیستم عامل ویندوز ۱۰ تا به امروز بر روی بیش از ۷۵ میلیون دستگاه در ۱۹۲ کشور نصب شده است. این آمار شگفت انگیز را «یوسف مهدی»، معاون رئیس بخش فروش مایکروسافت در یک سری از توییت ها منتشر کرده است. آقای مهدی همچنین نوشته که بیش از ۹۰ هزار تبلت و رایانه شخصی، که پیش از سال ۲۰۰۷ ساخته شده اند نیز، به سیستم عامل ویندوز ۱۰ ارتقا یافته اند.

اما علت موفقیت سیستم عامل ویندوز ۱۰ چه بوده است؟

این آمار نشان از محبوبیت سیستم عامل ویندوز ۱۰ در بین کاربران و همینطور موفقیت گسترده این سیستم عامل میدهد. احتمالا یکی از دلایل موفقیت مایکروسافت در زمینه سیستم عامل ویندوز ۱۰ ، ویژگی منحصر به فرد این سیستم عامل است که به کاربران دارای سیستم عامل های ویندوز ۷ و ویندوز ۸ اجازه میدهد تا بدون پاک شدن اطلاعات، از سیستم عامل خود به ویندوز ۱۰ کوچ کنند و البته دلیل اصلی موفقیت این است که ارتقای ویندوز ۷ و ویندوز ۸ به ویندوز ۱۰ رایگان میباشد. نکته دیگری که وجود دارد، آن است که حتی اگر نسخه ویندوز ۷ یا ویندوز ۸ شما، به صورت غیر قانونی کپی شده یا دزدی میباشد، همچنان امکان ارتقا به ویندوز ۱۰ وجود دارد و همین امر مطمئنا تاثیر به سزایی در بالایی آمار نصب شدن های سیستم عامل ویندوز ۱۰ دارد.

از برنامه های اصلی مایکروسافت برای سیستم عامل ویندوز ۱۰‌،بخش گیمینگ آن است که توجه زیادی به آن خواهد شد. از جمله این موارد میتوان به بخش ایکس باکس این سیستم عامل اشاره کرد که به بازیکنان اجازه خواهد داد تا بازی های ایکس باکس وان خود را بر روی رایانه خود استریم کنند. همچنین مایکروسافت در نظر دارد با اجرای برخی متدها، از اجرای بازی های کپی شده به صورت غیر قانونی بر روی سیستم عامل ویندوز ۱۰ جلوگیری به عمل آورد.

منبع: VG247

اشتراک گذاری
خبرنامه

یک نظر دهید