۱۰ موردی که نمی‌خواهیم در نسخه‌ی جدید Assassins Creed ببینیم

1

کمتر گیمری را می‌توان پیدا کرد که حداقل یک بار بازی‌های Assassins Creed را تجربه نکرده باشد. نسخه‌های ابتدایی از ایده‌های نابی برخوردار بود که به سرعت گیمر را سمت خود جذب می‌کرد و AC به سرعت تبدیل بهیکی از پرطرفدارترین سری بازی‌ها شد، به طوری که بازیکن‌ها چشم بسته همه‌ی نسخه‌های را خریداری می‌کردند. اما با اصرار بر تولید هر ساله‌ی بازی به همان شکل گذشته سری AC رو به زوال پیشرفت. اگرچه تفاوت‌های کوچک و بزرگی در داستان و گیم‌پلی دیده می‌شود اما واقعیت آن است که دیگر این تفاوت‌های جزعی مخاطبان را متقاعد نمی‌کند،با نکست فور گیم همراه باشید.

 شخصیت پردازی ضعیف

هر بازی دارای یک شخصیت اصلی است که بازیکن هرچه بیشتر با این کاراکتر ارتباط برقرار کند بازی برایش جذاب‌تر می‌شود. یکی از نقاط قوت بازی‌های Assassins Creed در نسخه‌های اولیه‌اش شخصیت پردازی‌های قدرتمندش بود. در نسخه‌ی اول بازیکن به مشاهده‌ی اساسینی درزمان جنگ صلیبی سوم به نام الطایر می‌پرداخت. شاید گیمردر ابتدا با الطایر به درستی ارتباط برقرار نمی‌کرد اما با پیشروی جریان بازی او با شخصیت مرموز خود گیمر راشیفته‌ی خود می‌کرد. در سری بعد گیمر در شخصیت اتزیو، اشراف زاده‌ای خوش‌گذران و بی‌هدف، ظاهر می‌شود، پدر او که بانکداری پروتمند بود به دخالت در امور ساسیت نیز می‌پرداخت،و اتزیو بدون آنکه از هدف پدرش خبر داشته باشد به دستوراتش عمل می‌کرد، اما از بد حادثه گروهی از تمپلار‌های قدرتمند دست به دسیسه علیه او زدند و پدر و برادران اتزیو را به دار آویختند.

10 موردی که نمی‌خواهیم در نسخه‌ی جدید Assassins Creed ببینیم |نکست فور گیم

تصویری از فیلم AC – 10 موردی که نمیخواهیم در نسخه‌ی جدید Assassins Creed ببینیم

به این ترتیب او تصمیم می‌گیرد انتقام خانواده‌اش را بگیرد. شخصیت‌پردازی اتزیو چنان قوی بود که به سرعت او را تبدیل به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های دنیای بازی کرد. یوبی‌سافت فرصت را غنیمت شمرد و در دو نسخه‌ی بعد ازین کاراکتر استفاده کرد. اما در نسخه‌های پس از سه‌ گانه‌ی اتزیو، با شخصیت‌پردازی‌های ضعیف و عدم احساس هم‌ذات‌پنداری روبه‌رو بودیم.

 باگ‌های آزار دهنده

بازی‌های AC با گرافیک بالایی که دارند معمولا گیمر را در اولین نگاه به خود جذب می‌کنند امامتاسفانه دیدن باگ‌ها، افت فریم‌های عجیب و دیگر اشکالات فنی تقریبا در اکثر نسخه‌های این سری سابقه دارد، گاهی این مشکلات به قدری کوچک اند که نادیده گرفته می‌شوند، گاهی ممکن است اجسامی را مشاهده کنید که به طرز عجیبی قابلیت فرو رفتن در یکدیگر را دارند! مثلا عابری را ببینید که در اسبی فرو رفته یا جعبه‌ای که نیمش در دیوار است. البته با توجه به وسعت محیط بازی دیدن بعضیاختلالات تا حدی عادی است اما در برخی نسخه‌ها این باگ‌ها به طوریست که حتی در روند بازی اختلال ایجاد می‌کند. افت فریم‌ها بعضی اوقات به قدری شدید است که حتی منجر به ناپدید شده چهره‌ی اشخاص می‌شود.

تاخیر در عرضه‌ی نسخه‌ی PC

10 موردی که نمی‌خواهیم در نسخه‌ی جدید Assassins Creed ببینیم |نکست فور گیم

آیا لوکیشن نسخه‌ی جدید Assassins Creed در مصر خواهد بود؟

فاصله‌ی بین تولید نسخه‌ی PC و دیگر پلت‌فرم‌ها تا حدی عادی‌ است اما گاهی فاصله‌ی بین انتشار نسخه‌ی کنسول و PC بیش از حد معمول طول می‌کشد و موجب نارضایتی طرفدارانش می‌شود، امیدواریم در سری‌های بعد این فاصله‌ی زمانی تا حد زیادی کاهش یابد.

 نبرد‌های دریایی مکرر

در این نبرد‌ها بازیکن مانند یک دزد دریایی با حمله به کشتی‌های دشمن به چپاول منابع آنها می‌پردازد. سیستم مبارزه به گونه‌ای است که با استفاده از سلاح‌ها و توپ‌های اطراف کشتی، می‌توان دشمن را مورد هدف قرار داده و پس از شکست آن فرمان تصاحب کشتی را صادر کرد.

بازیکنان در AC3 برای نخستین بار با این ویژگی آشنا شدند و با توجه به باز خورد مخاطبین در نسخه‌‌های بعد نیز بیشتر ازین ویژگی استفاده کردند اما با وسعت‌ یافتن این قسمت، کشتی‌رانی تبدیل به مکانیزم اصلی بازی در برخی نسخه‌ها شد و بازی‌ روند کسل ‌کننده‌ای به خود گرفت واساسین تبدیل به دزد دریایی شد.

 یکنواخت شدن گیم پلی

استفاده از المان‌های تکراری از جمله ویژگی‌هایی است که باعث بیزاری بسیاری از گیمر‌ها ازین سری شده. طریقه‌ی مبارزات تقریبا در تمام سری‌ها ثابت است البتهبا افزایش سلاح‌های و Combo killهای متفاوت در برخی نسخه‌هاکمی روند این مبارزات بهبود پیدا کرده، اما واقعیت آن است که با این تغییرات جزعی گیمپلی از یکنواختی خارج نمی‌شود. دشمنان نیز در هر سری تغیییر چشم‌گیری نکرده‌اند و شاید بهتر است دشمنان قوی‌تر و باهوش‌تر شوند.حتی مراحل اصلی بازی هم در تمام نسخه‌ها شباهت زیادی به هم دارند، ماموریت‌ها اغلب به کشتن شخصی خلاصه می‌شود که در محوطه‌ای پر از سرباز باید او را به قتل رساند و سپس از محیط گریخت. دیگر المان‌ها از جمله دویدن، حرکات پارکور، شنا، بالا و پایین رفتن از ساختمان‌ها در طول این سال‌ها تغییر چندانی نکرده.

ضعف در Multiplayer

عرصه‌ی بخش چند نفره برای نخستین بار در نسخه‌ی Brotherhood نظر مثبت طرفداران را جلب کرد، در نسخه‌های بعد هم شاهد این قسمت و اضافه شدن حالات جدید و حملات گروهی به این بخش بودیم اما با توجه به پتانسیل بالایی بازی تغییر قابل ملاحضه‌ای در این بخش نداشت.

 جذاب نبودن داستان

در دنیای بازی‌های امروزی یک بازی برای جذابیت باید دارای فاکتورهای زیادی باشد، یکی از مهم‌ترین عناصر داستان بازیست که تمام ایده‌های بعدی و گیمپلی اساسی بازی از آن تاثیر می‌گیرد، پس مشخص است که ضعف دراین قسمت به معنای شکست بازیست. در نسخه‌های ابتدایی این نکته‌ی کلیدی از جذابیت و گیرایی بالایی برخردار بود، و در سه‌گانه‌ی اتزیو جذابیت داستان به اوج خود رسید و بازیکن برای انتقام‌جویی از دشمنان اتزیو از هیچ تلاشی مضایقه نمی‌کرد.

10 موردی که نمی‌خواهیم در نسخه‌ی جدید Assassins Creed ببینیم |نکست فور گیم

10 موردی که نمی‌خواهیم در نسخه‌ی جدید Assassins Creed ببینیم |نکست فور گیم

این سری از نظر روایت و محتوای داستان دارای پستی و بلندی‌های بسیاری است، با تولید هر ساله‌یAC این قسمت هم دارای ضعف زیادی شده و گاهی درگیری‌های میان اساسین ها و تمپلارها داستان را تکراری و خسته کنندهمی‌کند. تمام طرفداران AC انتظار دیدن داستانی به جذابیت نسخه‌ی دوم را می‌کشند.

 ضعف در بخش زمان حال

بازی در دو بخش زمانی مدرن و قسمت تاریخی دنبال می‌شود. دزموند مایلز از اعضای اساسین‌های دوران مدرن بود که به وسیله‌ی دستگاه آنیموس به مشاهده‌ی خاطرات اجدادش از جمله الطایر، اتزیو و کارنر می‌پرداخت. او پس از هر بار به پایان رساندن خاطرات اجدادش برخی توانایی‌های آنها را کسب می‌کرد که در مبارزه با تمپلار‌ها و پیدا کردن قطعات عدن موثر بود، اما سر انجام با مرگ دازموند روند مشاهده‌ی اجدادش توسط محققان آنالیزور شرکت آبسترگو به صورت اول شخص سیری یکنواخت دنبال می‌کند و دیگر خبری از داستان جذاب، مبارزات و کشف قطعات عدن نیست.

وسایل نقلیه

10 موردی که نمی‌خواهیم در نسخه‌ی جدید Assassins Creed ببینیم |نکست فور گیم

نسخه‌ی جدید Assassins Creed |قاتل ژاپنی؟

در بازی برای جابه‌جایی در شهر و میان دیگر شهر‌ها معمولا از اسب و کالسکه می‌شد که زمان زیادی صرف این جابه‌جایی میشد البته با افزوده شدن ویژگی Fast travel این روند سرعت بیشتری گرفت. اما با گذشت زمان بازی در این زمینه تغییر چندانی نکرده و شاید با اضافه شدن وسایل نقلیه ی جدید رفت و آمد در شهر شکلی جذاب تر از قبل پیدا کند.

کاراکتر های متعدد

بجز سه گانه‌ی اتزیو تقریبا در هر نسخه شاهد ظهور شخصیتی جدید بودیم. شاید زمان آن رسیده که یوبی‌سافت با انتشار کاراکتری مانند اتزیو و دنبال کردن زندگی او و محدود نکردن بازیکن به دیدن هر کاراکتر در یک بازی آرشیو بازی‌اش را بهبود بخشد.

نسخه‌ی جدید Assassins Creed

نسخه‌ی جدید Assassins Creed

شما چه چیزهایی را نمیخواهید در نسخه‌ی جدید Assassins Creed ببینید؟ نسخه‌ی جدید Assassins Creed میخواهید چه اِلمان هایی را داشته باشد؟

تهیه شده در نکست فور گیم

اشتراک گذاری
خبرنامه

۱ دیدگاه

  1. بابت مفاله ممنون خانم کمندی سری اساسینز کرید بعد از نسخه ۲ و brother hood واقعا جذابیتشو از دست داده و امیدوارم دوباره به روزای اوجش برگرده

یک نظر دهید