نیم نگاه به بازی Hitman | قاعده‌ی یک قتل

0

فرض کنید شما یک قاتل هستید، خوب یا بد بودن از صفات شما نیست و فقط یک صفت درون شما جای داده شده است … فرمان بردار. این بازی Hitman است.

دوست دارید به چه شیوه‌ای فرد مورد نظر را به قتل برساندید؟ با یک گلوله؟ یک لیوان نوشیدنی آغشته شده به سَم؟ یا حتی پرت کردن فرد از یک ساختمان چند طبقه؟ این دقیقاً همان ویژگی‌هایی است که شرکت بازی‌سازی Square Enix در بازی Hitman، در اختیار بازیباز قرار داده است. شما می‌کشید، می‌دزید و نجات می‌دهید، این مشخصات شخصیت اصلی بازی Hitman یعنی Agent 47 است؛ فردی که حتی اسم خود را به یاد نمی‌آورد و تحت خدمت به یک سازمان است.

سبک: سوم شخص اکشن، مخفی کاری

ناشر: Square Enix

سازنده: IO Interactive

پلتفرم ها: PC، XBOX ONE ،PLAY STATION 4

تاریخ انتشار: ۸ دسامبر ۲۰۱۵، مصادف با ۱۷ آذر ۹۴

 

بازی Hitman چگونه معرفی شد؟

همه در انتظار نسخه‌ی جدید از بازی اکشن-مخفی کاری، یعنی Hitman بودند که سرانجام Square Enix در کنفرانس خود در E3 2015 به خواسته‌ی طرفداران خود پاسخ داد. بله Agent 47 امسال نیز قتل‌های زنجیره‌ای خود را انجام خواهد داد. پس خود را آماده کنید برای یک عنوان اکشن مخفی کاری که سال هاست با آن خاطره دارید و هم اکنون قرار است به صورت اپیزودیک منتشر شود.

ُSquare Enix ناشر بازی Hitman - نکست 4 گیم

Square Enix ناشر Hitman

تریلر سینماتیک بازی Hitman که در ابتدای کنفرانس Square Enix در همایش E3 2015  به نمایش در آمد، حاکی از انواع فساد در دنیای اطراف ما است، فسادهایی که مامور ۴۷ برای پایان دادن به آنها خود را آماده می‌کند. در تریلر، مامور ۴۷ در حال تقویت خود است. وی در یک مکان برفی در حال دویدن است.  شاید Agent درحال تلاش برای رسیدن به سرگذشت خود است. شاید می‌خواهد بداند که واقعا کیست و چگونه یک قاتل شده است. همانطور که گفته شد بازی Hitman به صورت اپیزودیک و دیجیتالی عرضه می‌شود که در این صورت نسخه‌ی فیزیکی در کار نیست. آقای Hannes Seifert به عنوان رئیس استودیو در این باره گفته است:

انتشار بازی Hitman به صورت دیجیتالی موجب شده است که ما کاری شجاعانه انجام دهیم. ما به مرور زمان یک جهان زنده و سرشار از قتل و کشتارهای زنجیره‌ای را تشکیل می‌دهیم. انتشار بازی Hitman به صورت دیجیتالی و صد البته اپیزودیک این امکان را برای ما فراهم می‌کند که مکان‌ها، افراد و جزئیات جدیدی را به بازی اضافه کنیم.

با استفاده از لینک روبه‌رو می‌توانید متن کامل خبر را مطالعه کنید. تاریخ انتشار Hitman همراه با جزئیات بازی مشخص شد.

بازی Hitman در کنفرانس E3 - نکست 4 گیم

عنوان جدید Hitman

این بدین معناست که بازی Hitman همانند گذشته شما را به مکان‌های هیجان‌انگیز گوناگون مانند ایتالیا، پاریس و … به گردش خواهد برد؛ گردشی که همراه با خون است. Agent 47  همیشه در حال مسافرت به مکان‌های جدید است و این امر موجب می‌شود شما خون‌های بیشتری از دست بدهید یا بریزید.

چهره Agent 47 مانند روال همیشگی تغییر کرده و شما شاهد همان قاتل مرموز با یک قیافه‌ی جدید و بهتر خواهید بود. گرافیک بازی زیاد نسل هشتمی به چشم نمی‌رسد اما برای یک بازی با جزئیات بسیار بالا مناسب خواهد بود. نورپردازی چشم‌نواز است و طراحی چهره‌ی NPCها کمی تو ذوق می‌زنند اما ریختن خون و کشتن آنها در بازی Hitman این تو ذوق‌زدگی را جبران خواهد کرد. در بازی Hitman شاهد انفجارهای بزرگی خواهیم بود. انفجار ساختمان‌ها یا وسایل نقلیه یا حتی منفجر ساختن یک انسان! پس خود را برای یک آتش‌بازی حسابی آماده کنید!

گیم‌پلی بازی Hitman مانند نسخه‌ی قبلی خود Hitman Absolution بازیبازان را به چالش خواهد کشید. در نسخه‌ی قبلی بازی Hitman شما می‌توانستید به هرگونه که می‌خواهید ماموریت را به پایان برسانید. پایانی سرشار از خون یا پایانی مرموز که البته هر چه حرکات شما مرموزتر و مخفیانه‌تر می‌بود، شما امیتاز بیشتری از مرحله کسب می‌کردید.

گیم‌پلی بازی Hitman به همین‌گونه و بسیار ظریف‌تر کار شده است. در گیم پلی منتشر شده از بازی شما باید فردی را به نام Viktor Novikow  به قتل برسانید. این به خودتان بستگی دارد چگونه زندگی را برای وی تمام کنید. با یک تبر، با یک گلوله، با یک سم، با یک تیراندازی از بالای ساختمان، با خفه کردن وی یا… . تنها چیزی که موجب محدود بودن بازی می‌شود ذهن محدود بازیباز است. این بدین معناست مهم نیست کسی را چگونه بکشید، مهم این است که وی را بکشید! به هر حال اکنون وقت درستی برای قضاوت نیست و باید تا انتشار صبر کرد. گیم پلی Hitman را هم اکنون با بهترین کیفیت مشاهده کنید.

مامور 47 در بازی Hitman - نکست 4 گیم

بازهم مامور ۴۷

آقای Christian Elverdam به عنوان مدیر خلاق بازی Hitman در این باره گفته است:

بازی Hitman یک بازی پر هیجانِ فکری است که خلاقیت در آن جایزه دارد. شما قدرت Agent 47 را در کنار هوش و ذکاوتش دارید و باید حداکثر استفاده را از آن بکنید. اینکه یک مرحله را با زور و خون‌ریزی‌های فراوان یا اینکه با کشتارهای برنامه‌ریزی شده به پایان برسانید به خودتان بستگی دارد .

هم اکنون می‌توانید با استفاده از لینک زیر به مشاهده‌ی خبر بپردازید. محتویات به‌روز رسانی Hitman جدید رایگان خواهد بود.

بیایید سیر کامل گیم پلی بازی در چند کلمه بیان کنیم. بکش و مخفی باش! در بخش کشتن شما می‌توانید NPC را به روش‌های مختلف به قتل برسانید؛ ضرب و شتم یا خفه کردن آنها یا با کشتار و هدر دادن گلوله هایتان. حال شما چند نفر را به قتل رسانده‌اید و دیگر NPCها در کمین شما هستند. شما می‌توانید در سایه‌ها حرکت کنید که با پوشیدن لباس دیگر NPCها خود را از مرگ نجات دهید.

حال شما با خود فکر می‌کنید چرا بازی Hitman در نسخه‌ی جدید خود تنها یک نام ساده دارد ؟

Angry Joe در مصاحبه‌ای با مدیر تولید بازی Hitman جدید، آقای Hakan Abrak از ایشان این سوال را پرسیدند و وی در یک جمله جواب قانع‌کننده‌ای داد :

نسخه‌ی جدید این سری را نمی‌توان واقعا یک ریبوت نامید!

سازنده‌ی بازی سوم شخص اکشن، بازی Hitman یعنی IO Interactive خواستار این بود که ببیند چه چیزی موجب این شده که بازی Hitman در این ۱۷ سال آنقدر گیمران را جذب خود کرده است. آنها جواب سوال خود را با نگاه کردن به گذشته به دست آوردند و با بازی جدید از این سری که نام ساده‌ای بر آن نهاده شده است، همه ویژگی‌های محبوب این عنوان را در یک بازی جمع‌آوری کرده‌اند. امیدواریم این عنوان از سری بازی Hitman بتواند مانند نسخه‌های پیشین خود، به موفقیت بزرگی دست یابد.

اشتراک گذاری
خبرنامه

یک نظر دهید