هر آنچه درباره پلی استیشن وی آر میدانیم

0

توجه
در این مقاله برای راحتی مطالعه برخی از کاربران ابتدائی از واژه”  پلی استیشن وی آر ” به جای “Playstation VR” استفاده شده است

امسال سال واقعیت مجازی است. سالی که اولین نسخه از هدست های واقعیت مجازی عرضه می شوند. تاکنون دو شرکت فیسبوک و HTC دو هدست واقعیت مجازی خود را با نام های Oculus Rift و HTC Vive عرضه کرده اند. اکنون تنها یک هدست دیگر برای عرضه باقی مانده است که همگی آن را می شناسیم. نام آن هدست PlayStation VR یا PSVR می باشد. اطلاعات خوبی از این هدست در سطح اینترنت قرار گرفته است که ما آن ها را برای شما جمعآوری کردیم. با نکست فور گیم همراه باشید.

اصلا پلی استیشن وی آر چیست ؟

خب پلی استیشن وی آر یک هدست واقعیت مجازی است که از کنسول PS4 قدرت گرفته است. استفاده از این هدست بهترین راه برای برقراری ارتباط با بازی را برای شما فراهم می کند.

پلی استیشن وی آر |نکست فور گیم

هر آنچه در مورد پلی استیشن وی آر میدانیم

در این مقاله سعی کردیم تمامی اطلاعات مربوط به این هدست را برای شما فراهم کنیم تا اطلاعات کاملی از خرید خود داشته باشید. اطلاعاتی از قبیل پیش خرید , فروشگاه های عرضه کننده و بازی هایی که برروی آن منتشر می شوند.

تاریخ انتشار پلی استیشن وی آر : کی عرضه می شود ؟

 

ما هنوز اطلاعات دقیقی از روز عرضه این هدست را در دست نداریم. اما احتمال می دهیم که این هدست در ماه اکتبر منتشر شود.شایعات می گویند که تاریخ انتشار این هدست نزدیک به تاریخ انتشار کنسول جدید سونی یعنی PS4K می باشد. اگر PSVR روی PS4K نصب شود بسیار قدرتمند تر عمل خواهد کرد. عوامل بسیاری در این اتفاق قدرت میگیرند. مانند افزایش چشم گیر گرافیک در اجرای بازی ها.

پلی استیشن وی آر |نکست فور گیم

هر آنچه در مورد پلی استیشن وی آر میدانیم

تاریخ عرضه این هدست اکنون مشخص شد. زمان انتشار ۱۳ اکتبر ۲۰۱۶ (۲۲ مهر ۱۳۹۵) می باشد.

قیمت پلی استیشن وی آر : چقدر خرج برمیدارد ؟

با توجه به اینکه تاریخ انتشار این هدست مشخص شده است طبیعتا اطلاعاتی از قیمت آن هم منشتر شده است. قیمت این هدست هم اکنون £۳۴۹٫۹۹ میباشد. اما این قیمت شامل PS Camera نمی شود. چرا PS Camer ؟ زیرا برای اجرای این هدست روی PS4 به این دوربین نیاز است.

پس اگر می خواهید دوربین پلی استیشن را هم داشته باشید می توانید از باندل این دو استفاده کنید. قیمت این باندل £۳۹۹٫۹۹ می باشد.

پیش خرید پلی استیشن وی آر : از کجا خریداری کنیم ؟

هم اکنون فروشگاه های زیادی این هدست را برای پیش خرید قرار داده اند و شما گزینه های بسیاری در پیش روی خود دارید. اما برای خرید نسخه باندل و یا تکی این کنسول ما بهترین فروشگاه ها را برای شما انتخاب کردیم تا خودتان از خرید این هدست اطمینان پیدا کنید.

در حال حاظر قیمت ها به شرح زیر میباشند. با کلیک بر روی هر یک از لینک ها می توانید خرید خود را انجام دهید :

 • Argos

PlayStation VR with PlayStation Camera – £۳۸۹٫۹۷

 • Gameseek

Standalone PlayStation VR – £۳۴۵

 • Zavvi

Standalone PlayStation VR – £۳۴۹٫۹۹

PlayStation VR with PlayStation Camera – £۳۹۹٫۹۹

 • Amazon

Standalone PlayStation VR – £۳۴۹

پلی استیشن وی آر |نکست فور گیم

محتوای جعبه ی پلی استیشن وی آر

بازی های پلی استیشن وی آر : چه عناوینی دارد ؟

درست است , شما نزدیک به ۴۰۰ دلار پول نمی دهید تا هدستی را بخرید که هیچ بازی نداشته باشد. خوشبختانه بازی های زیادی هستند که قابلیت اجرا برروی PSVR را دارند. ما به برخی از آنها اشاره می کنیم.

در واقع , سونی اعلام کرده است که زمانی که این هدست عرضه شود , ۵۰ بازی برای آن وجود خواهد داشت. به اظافه ۲۵۰ توسعه دهنده که بازی های جدیدی را پس از عرضه این دستگاه هم برای آن منشتر می کنند. البته تنها دارندگان PSVR نیستند که بازی های جدید را تجربه می کنند. بازی های جدیدی همچنین برای هدست های شرکت فیسبوک و HTC هم منتشر می شوند.

پلی استیشن وی آر |نکست فور گیم

بازی های پلی استیشن وی آر |لقب PSVR World

بهترین بازی هایی که تا کنون برای این هدست ها مشاهده شده اند را می توانید در زیر مشاهده کنید :

 • RIGS MECHANIZED COMBAT LEAGUE :
پلی استیشن وی آر |نکست فور گیم

بازی RIGS در پلی استیشن وی آر

RIGS یکی از بازی هایی است که در پلتفرم های دیگر زیاد جذاب بنظر نمی رسد و بدون واقعیت مجازی احساس می شود که تکه ی بزرگی از آن کنده شده است. اما این بازی یکی از مورد انتظار ترین بازی ها برای هدست PSVR می باشد. این بازی یک شوتر اول شخص در سبک بسکتبال است , که در آن باید با هم تیمی هایتان همکاری کنید و امتیازات بیشتری بگیرید تا به پیروزی برسید. این بازی قرار است تکان دهنده باشد و می تواند با سلیقه ای که شما دارید به خوبی همخوانی داشته باشد.

 • STAR WARS BATTLEFRONT :

با اینکه این بازی برای مردم عنوانی متعادل بود اما اکنون برای PSVR منتشر خواهد شد که خوشبختانه بخشی از آن ساخته شده است. خبر پورت شدن این بازی برای PSVR در GDC 2016 بصورت انحصاری برای PSVR اعلام شد. اگر این بازی هم مانند بازی Star Wars: Trials of Tatooine experience که برای HTC Vive عرضه شد خوب باشد , باید منتظر اخبار جدیدی از نسخه battlrfront باشیم.

 • PSYCHONAUTS IN THE RHOMBUS OF RUIN :

کارکنان نابغه ی شرکت Double Fine یکی از بازی های خود را با نام Psychonauts برای PSVR عرضه می کنند. اما این بازی فقط یک بازی پورت شده بصورت مساقیم نیست. این بازی یکی از بیاد ماندنی ترین عناوین برای کنسول PS2 بوده است. و بنظر می رسد که پوردت کردن آن برای هدست واقعیت مجازی PSVR فکر ایده آلی باشد.

 • ROBINSON: THE JOURNEY :

پارک ژوراسیک را فراموش کنید , زیرا بازی ROBINSON: THE JOURNEY از شما یک قهرمان میسازد, البته نسخه مدرن ROBINSON: THE JOURNEY. اما این بار شما دنیا را همراه با بسیاری از دایناسور ها تجربه می کنید.

این دو بازی را شگفت انگیز و وحشتناک جلوه میدهند , اما در کل بازی تاثیر گذاری خواهد بود. ما امیدواریم انقدر شجاع باشیم تا این بازی را درون دستگاه خود قرار دهیم. ترسناک ترین دایناسور چیست؟ تیرکس!

 • GRAN TURISMO SPORT :

خبر رسیده که این بازی در ماه نوامبر منتشر می شود. اما موضوع شگفت انگیز دیگر این است که این بازی برای هدست PSVR هم عرضه خواهد شد. پس می توانید در زاویه دید اول شخص جایزه های بازی را برای کشور و یا تولید کننده خود تصاحب کنید. بسیاری از دارندگان کنسول PS4 به این بازی علاقه مند هستند و روی آن حساب می کنند.

 • BATTLEZONE :

هیچوقت فکر نمی کردیم که بازی دهه ۸۰ میلادی که برای آتاری بود را برروی PSVR ببینیم. اما بنظر جالب می باشد. مشخصا این بازی با ساخته شدن خود دنیای بازی را مانند تغییر نسل تکان خواهد داد. به این دلیل که این بازی بسیار مورد تحسین قرار گرفته بود. اکنون این بازی را با گرافیک و گیم پلی نسل هشتمی تصور کنید. همانطور که گفتیم بسیار هیجان انگیز و جالب است. این بازی در زاویه دید شوتر اول شخص در تانک ها , نبرد را به رخ می کشد و بنظر می رسد که این بازی هنوز از یادها نرفته است.

 • P.O.L.L.E.N :

این بازی هم اکنون برای هدست های HTC Vive و Oculus Rift در دسترس است. مشخصا این بازی برای افراد ترسو مناسب نیست. شمایید , تنها که در ایستگاه تایتانها درحال جستجو وگشت میباشد. که در بزرگترین قمر زحل قرار دارد.

شما باید در بازی به گشت و گذار ایستگاه M بپردازید. اما راه سختی در روبروی شما قرار گرفته است زیرا باید تمامی اجزا و پازل های بی پایان بازی را بفهمید تا آن را به پایان برسانید.

 • FINAL FANTASY XIV :

بازی محبوب از فرانچایز Final Fantasy می باشد که در آینده برای هدست واقعیت مجازی PSVR عرضه می شود که کاملا ر کوه ها و منظره های جدیدی می باشد. البته گرافیک هم پیشرفت چشم گیری خواهد داشت.

 • UNTIL DAWN: RUSH OF BLOOD TO THE HEAD :

اگر UNTIL DAWN را بازی کرده باشید می دانید که این بازی کمی ترسناک و نگران کننده است. خب هم اکنون این بازی در نقش یک اسپین آف جدید با نام Until Dawn: Rush of Blood to the Head به PSVR می آید. این بازی یک شوتر می باشد که در کنار داستان وحشتناکش تکامل یافته است. سبک ترس برای هدست واقعیت مجازی PSVR بسیار مناسب می باشد. اما مشکل اینجاست که در PSVR دیگر نمی توانید در پشت دیواری قایم شوید تا از اتفاقات دور بمانید. پس برای تجربه این عنوان ترستان را دور بریزید.

پلی استیشن وی آر |نکست فور گیم

بازی Batman VR برای پلی استیشن وی آر

مشخصات پلی استیشن وی آر : چقدر قدرتمند است؟

می توان گفت که PlayStation VR تقریبا ضعیف ترین هدست در مقایسه با دو هدست دیگر می باشد. هدست های شرکت فیسبوک و HTC هرکدام در هر چشم ۱۰۸۰ x 1200 پیکسل رزولوشن دارند. اما PlayStation VR در هر چشم تنها ۹۶۰ x 1080 پیکسل البته با کیفیت Full Hd را دارد.

به علاوه , PSRV تنها دارای یک میدان دید ۹۰ درجه می باشد که نسبت میدان دید دو هدست دیگر که ۱۰۰ می باشند کمتر و ضعیف تر است.

پلی استیشن وی آر |نکست فور گیم

قدرت پلی استیشن وی آر برای اجرای بازی های قدرتمند بسیار مناسب است اما هنوز پیشرفت ها در حدی نیست که شاهد بازی بزرگی برای این پلتفرمر باشیم

با این حال , این هدست آنقدر هم بد نیست. PSVR بالاترین سرعت را در میان هدست های واقعیت مجازی دیگر دارد که سرعت آن ۱۲۰Hz می باشد. اما برخی معتقدند که تمامی بازی های ان به سرعت ۱۲۰Hz نخواهد رسید که این موضوع باعث تاسف است.

پلی استیشن وی آر : چه چیز هایی داخل جعبه است ؟

زمانی که شما قصد خرید این هدست را دارید , قطعا می خواهید بدانید که چه چیز هایی درون جعبه آن است. برای ۳۵۰$ دلاری که پرداخت می کنید وسایل زیر را دریافت خواهید کرد :

• هدست PlayStation VR

• واحد پردازنده

• هدفون استریو

• کابل HDMI

• کابل USB

• آداپتور AC و سیم برق

• آداپتور متصل کننده PlayStation VR

متاسفانه شما کنترلر مخصوص و دوربین PS4 را همراه با این وسایل دریافت نخواهید کرد. این اجزای ظروری هستند و می توانند تجربه ی کاملی از این هدست را برای شما فراهم کنند.اما خوشبختانه کنترلر های این هدست بسیار ارزان می باشد با توجه به قیمتی که وبسایت eBay روی آن گزاشته است.

پلی استیشن وی آر |نکست فور گیم

محتوای جعبه پلی استیشن وی آر

اگر قصد خرید یکی از هدست های مجازی سه شرکت فیسبوک , HTC و سونی را دارید پیشنهاد ما این است که صبر کنید تا  آخرین هدست از دنیای واقعیت مجازی یعنی هدست سونی عرضه شود. زیرا با توجه به قیمت دو هدست دیگر خریدن هدست کمی نشکل می باشد. اما قیمت PSVR کمی قابل تامل تر است. درست است که این هدست نسبت به دو هدست دیگر قابلیت های کمتری دارد اما این دلیل نمی شود که از آن ها عقب بیافتد. شاید درمرحله اجرا حتی بهتر از دو هدست دیگر هم عمل کند پس نباید زود تصمیم بگیریم و تا تاریخ عرضه آن که ۱۳ اکتبر ۲۰۱۶ می باشد صبر کنیم.

منبع: DigitalSpy

اشتراک گذاری
خبرنامه

یک نظر دهید