کنسول PS4 Neo: تاریخ انتشار،قیمت و هر آنچه در مورد این کنسول میدانیم

2

کنسول PS4 Neo که در مراسم E3 2016 سونی معرفی شد اطلاعات چندانی درباره ی این کنسول را در اختیار علاقه مندان قرار نداد. درحالی که مایکروسافت نه یکی بلکه دو کنسول جدید از نسل Xbox One را معرفی کرد که نام آن ها Xbox Project Scorpio و Xbox One S میباشد. البته سونی قبل از نمایش هم گفته بود که کنسولی از نسل PS4 را عرضه خواهد. اما با گذشت زمان اطلاعات خوبی را از این کنسول بدست آوردیم. اطلاعاتی مانند نحوه کاراریی یا بازی های که برای آن منتشر میشوند و مهمتر از همه خروجی کیفیت ۴K میباشد. در کل اطلاعات هیجان انگیزی از کنسول جدید PS4 منتشر شده که با هم به بررسی آن میپردازیم. پس با نکست فور گیم همراه باشد.

مقایسه PS4 و کنسول PS4 Neo از نظر کارایی :

کنسول PS4 Neo |نکست فور گیم

کنسول PS4 Neo

کنسول PS4 Neo تغییراتی را نسبت به PS4 معمولی داشته است. تغییرات این کنسول بطور خلاصه عبارتند از :

• گرافیک و عملکرد هنگام بازی با کنسول PS4 Neo پیشرفت چشمگیری خواهد داشت.

• زمای که به بازی خواهید پرداخت , خروجی ۴K شما را به عمق بازی میکشاند. لازم به ذکر است سیستم ۴K کنسول جدید بهتر دیگران است.

• پشتیبانی های دیگری به اظافه ی ۴K ( خروجی ویژه UHD بلوری به احتمال زیاد تایید خواهد شد ).

PS4 Neo vs PS4 |چه مواردی یکسان خواهن بود ؟

 کتابخانه به همان شکل باقی خواهد ماند. هیچ بازی انحصاری برای کنسول PS4 Neo وجود نخواهد داشت. برنامه های پیش فرض کنسول PS4 به همان صورت بر روی کنسول PS4 Neo قرار خواهند گرفت.

• پشتیبانی از دوربین و کنترلر های PS4 هم در کنسول PS4 Neo قرار خواهند داشت.

• هیچ بازی انحصاری چه با DLC یا بدون آن برای کنسول PS4 Neo وجود نخواهد داشت. البته ممکن است یک سری تغییرات دربازی ها وجود داشته باشد. مثلا در یک بازی قابلیت split-screen وجود دارد اما برای کنسول PS4 Neo به تک نفره تبدیل شود. یا برعکس میتواند حتی به ۴ نفره تبدیل شود.

• شبکه PSN هم تغییرات چندانی نخواهد داشت. بازیکنانی که بصورت آنلای با کنسول PS4 معمولی به بازی میپردازند به راحتی میتوانند با دارندگان کنسول های PS4 NEO هم بازی کنند.

• مواردی همچون Save data, Trophy و PSN account به همان صورت باقی خواهد ماند. سازگاری برای ورود به PSN هم تغییری نخواهد کرد. پس میتوان امیدوار بود که مشکلی در بخش اکانت های ترکیبی هم نخواهیم داشت.

• فروشگاه پلی استیشن یا PlayStation Store هم به همان شیوه باقی خواهد ماند فقط تغییراتی را در برخی صفحات شاهد خواهیم بود. تغییراتی هم در نسخه فیزیکی بازی ها خواهیم داشت که شامل تغییر اسم کنسول مرتبط و… میشود.

کنسول PS4 Neo |نکست فور گیم

کنسول PS4 Neo

چه چیز هایی را هنوز درمورد کنسول PS4 Neo نمیدانیم ؟

• آیا درایو UHD Blu-ray را برای پخش فیلم های ۴k برای کنسول PS4 Neo خواهیم دید ؟

• آیا ظاهر فیزیکی فیزیکی کنسول PS4 Neo تغییر خواهد کرد ؟

• پشنیبانی از HDR , این سیستم برای Xbox One S درنظر گرفته شده است.

• سونی تایید کرد که ظبط ویدیو از روی بازی امکان پذیز خواهد بود. اما هنوز تایین نکرده است که با چه کیفیتی ظبط خواهد شد.

• افزایش کیفیت در اجرای بازی های PlayStation VR . یا حتی قدرت پردازش آن افزایش میابد یا خیر ؟

• تغییر فضای هارد درایو در کنسول PS4 Neo .

گرافیک در کنسول PS4 Neo – بازی های این کنسول چه تغییری خواهند کرد ؟

تا زمانی که سازندگان اولین ویدیو از پردازش بازی ها در این کنسول را منتشر نکنند , بیان این مساله سخت خواهد بود. اما با توجه به اطلاعاتی که از عکس بالا بدست آوردیم , تغییراتی که در کنسول ایجاد شده اند , کیفیت اجرای بازی ها را تا اندازه چشمگیری افزایش میدهند. شاید برخی به این فکر کنند که با توجه به تغییراتی که برروی کنسول PS4 Neo انجام گرفته است سازندگان بازی ها فرصت بیشتری برای انتشار بازی ها برروی این کنسول نیاز داشته باشند. یا به عبارتی دیگر زمان عرضه بازی نسخه معمولی PS4 با کنسول PS4 Neo متفاوت خواهد بود. اما سونی رسما اعلام کرد که تاریخ انتشار تمامی نسخه ها یکسان میباشد. با توجه به گفته سونی مبنی بر افزایش کیفیت در کنسول PS4 Neo میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

• اجرای بازی ها با حداقل رزولوشن یعنی ۱۰۸۰p.

• افزایش فریم ریت

• ثبات در فریم های بازی

• افزایش کیفیت گرافیک

• افزودنی های گرافیکی بیشتر

کنسول PS4 Neo |نکست فور گیم

جزئیاتی تایید نشده از کنسول PS4 Neo

بازی های کنسول PS4 NEO : چه نرم افزار هایی ارتقا پیدا خواهند کرد ؟

از اکتبر ۲۰۱۶ تمامی بازی هایی که برای PS4 منتشر میشوند با ارتقای مواردی همچون رزولوشن , گرافیک و موارد دیگر که در لیست ارتقای سیستم PS4 NEO میباشند برای کنسول PS4 NEO نیز منتشر خواهند شد. خوشبختانه امسال با انتشار بازی های بزرگی همچون Gran Turismo Sport, Watch Dogs 2, Dishonored 2 خاطره شیرینی را برای پلیر ها به ارمغان می آورد. که احتمال میرود ازی های نامبرده برای ‌PSVR هم منتشر شوند.

همچنین احتمال میرود که سازندگان عناوینی که را که در گذشته منتشر شده بودند را برای PS4 NEO منشتر یا ریمستر کنند. البته این فقط یک توصیه میباشد و ای احنمال نیز جود دارد که هیچ بازی از گذشته برای کنسول PS4 Neo ریمستر یا منتشر نکنند. اما بنظر ایده بسیار جالبی برای جلب رضایت مشتری ها میشود. با این حال Digital Foundry لیستی از ۱۰ بازی که احتمال میرود ریمستر شوند را منتشر کرد. که البته هیچ تاییدیه ندارد و فقط احتمالات میباشد.

مقایسه کنسول PS4 NEO با Xbo One S :

کنسول Xbo One S که مدل اسلیم کنسول معمولی Xbox One میباشد {در اینجا میتوانید معرفی کنسول Xbo One S و اطلاعات مربوط به آن را مشاهده کنید } به نوعی مانند PS4 که به کنسول PS4 Neo ارتقا پیدا کرده است. در واقع این دو کنسول به نوعی از یکدیگر الهام گرفته اند.

مقایسه کنسول PS4 Neo با کنسول Xbox Project Scorpio :

ارتقای Xbox One به Project Scorpio درست مانند ارتقای PS4 به کنسول PS4 Neo میباشد. تغییراتی که در نسخه جدید Xbox بوجود آمده شباهت های زیادی به Project Scorpio دارد. مانند ارتقای نرم افزار , کیفیت , برخی قطعات و البته سازگار با تمامی نرم افزار های نسخه گذشته خود.

اما چگونه این دو را از نظر تئوری بررسی کنیم ؟! بنظر میرسد در جنگ کیفیت ها کنسول PS4 Neo برنده شود. پشتیبانی از بحث ۴k و عوامل دیگر در سازگار بودن با نمایشگر ها فعلا PS4 Neo را بهتر جلوه میدهد.

همانطور که سخت افزار PS4 نسبت به Xbox One قویتر بود , جلوه ی قدرتمنتری به این کنسول داد. بنظر میرسد سونی سخت افزار خود را قویتر کرده است تا یک بار دیگر بر Xbox One چیره شود.

قیمت کنسول PS4 Neo , روز انتشار و اطلاعات پیش خرید :

کنسول PS4 Neo |نکست فور گیم

کنسول PS4 Neo

سونی هنوز قیمت اصلی کنسول PS4 Neo را مشخص نکرده است. اما گفته است که با توجه به ارتقای سیستم و برخی تنظیمات گران تر از نسخه معمولی خود خواهد بود. PS4 معمولی با قیمت ۳۵۰$ دلار عرضه شد, و هم اکنون به قیمت ۲۸۰-۳۰۰$ به فروش میرسد. سونی کنسول جدید خود را زمانی برای پسش خرید قرار خواهد داد که اطلاعات کاملی از آن را برای مردم منتشر کند.

با توجه به توضیحات سونی , این کنسول تا پایان امسال یعنی سال ۲۰۱۶ عرضه خواهد شد. احتمال میرود این دستگاه در ماه اکتبر منتشر شود. اگر همچین اتفاقی بیافتد , بنظر پیش فروش خوبی را خواهد داشت. البته با توجه به تاریخ انتشار واقعیت مجازی سونی که PSVR نام دارد هم در ماه اکتبر در روز ۱۳ عرضه میشود. همجنین سونی گفته است که از روند پیشرفت و توسعه این کنسول راض میباشد و احتمال دیرکرد در عرضه این کنسول نیز وجود دارد.

به کاربران عزیز وبسایت نکست فور گیم این اطمینان را میدهیم که اگر اخبار جدیدی درمورد این کنسول منتشر شد آنان را در جریان خواهیم گذاشت.

منبع: eurogamer.net

اشتراک گذاری
خبرنامه

2 دیدگاه

 1. سلام خدمت مسئولان سایت.ببخشید که مزاحم شدم چند تا سوال داشتم من الان ۸ ماه سربازم.به گیمری هم به شدت علاقه مندم یه کامپیوتر دارم به درد نخور بازی های جدید رو نمیکشه میخوام یه کنسول ps4 neo بخرم از طرفی هم چند تا بازی میخوام صد درصد بخرم بازی ها هم اینا هستن mafia 3 dishonored 2 watch dogs2 بتلفیلد ۱ sniper elite 4 سوالم اینجاست اگه من این کنسول جدید نئو رو بخرم این بازیا هم که گفتم واسه ps4 معمولی میاد اگه این کنسول جدید رو بخرم این بازیا واسه ps4 neo هم منتشر میشن یا نه لطفا کمکم کنید

  • دانیال ساعدی در

   سلام..خدا قوت
   بله میشه..PS4 neo تمام قابلیت ها و بازی های PS4رو داره فقط با این تفاوت که امکان اجرای بازی های ۴K توی نئو ممکن هست.
   در کنار اون سخت افزار کنسول و سیستم واقعیتومجازی نیز ازتقا و پیشرفت کرده

یک نظر دهید