۱۰ فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند | از بدترین تا برترین

0

امروز پانزدهمین سالگرد انتشار فیلم آنجلینا جولی یعنی تام رایدر است. اگر بخواهیم با واقعیت ها روبرو شویم , میبینیم که تام رایدر فیلم بهتری نسبت به دیگر فیلم های ساخته شده از روی بازی بوده است. با نکست فور گیم همراه باشد.

از سال ۱۹۹۰ که شرکت ها دریافتند بازی های ویدیویی می توانند یکی از برترین منابع تولید کننده پول برای آنان باشند , تصمیم گرفتند که یک سری تحقیقات برای در آوردن پول بیشتر از این راه داشته باشند. پس به دانشمندان و تحلیلگران خود دستور دادند تا تحقیقات خود را در این زمینه شروع کنند. پس از مدتی دریافتند که ساختن فیلم هایی از روی بازی هم کار جالبی خواهد بود. اما چطور می شود یک بازی ویدیویی با تمام عوامل درون بازی که ساختگی هستند را در یک فیلم با شخصیت های واقعی نشان داد ؟ مشکل اصلی هینجاست. بسیاری از شرکت ها در ساخت این فیلم ها ناموفق بودند و برخی ار آنان هم توانستند تا حدی انتظارات مردم را برآورده کنند. با ما همراه باشید تا اطلاعات این دسته از فیلم ها را مشاهده کنید.

برخی از فیلم ها مانند Resident Evil و Super Mario آنطور که باید , نتوانستند خود را در میان فیلم های دیگر بالا بکشند. اما برخی فیلم ها مانند War Craft که هنوز کیفیت خوب آن منتشر نشده است , امتیازات خوبی را از منتقدان دریافت کرده اند و توانستند خودی در میان دیگر رقبا نشان دهند. دیگر فیلم مورد انتظاری که در ماه دسامبر منتشر می شود , Assassin’s Creed است. بسیاری از طرفداران بازی های ویدیویی به این فیلم امید زیادی دارند.

با درنظر گرفتن عواملی که برای شما نوشتیم‌ , لیستی از ۱۰ فیلم به یاد ماندنی که از روی بازی های ویدیویی می باشند را برایتان آماده کردیم. توجه داشته باشید که این لیست از بدترین ها به برترین ها می باشد.

۱۰- (Super Mario Bros (1993 |لیست ۱۰ فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند

10 فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند |نکست فور گیم

10 فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند |Super Mario Bors

فیلمی به کارگردانی رولند جافه می باشد و داستان دو برادر را تعریف می کند که بصورت ناگهانی وارد دنیای عجیبی می شوند. البته تمامی این ها کاملا ناخواسته بوده. اکنون آن ها دقدقه ای غیر از نجات جان خود از آن دنیا را هم دارند. و آن دقدقه نجات جان یک پرنسس می باشد. بله ماریو و برادرش باید جان یک پرنسس را نجات دهند. شخصیت کاراکتر ماریو ‌, باب هاسکینگز بعد ها توضیح می دهد که این فیلم بدترین کار او بوده است. شاید یکی از دلایل آن هم داستان آبکی آن باشد. بازیگران اصلی این فیلم عبارتند از : باب هاسکینگر (در نقش ماریو ) و جان لگویزامو (درنقش لیگویی یعنی برادر ماریو) می باشند.

۹- (Street Fighter: The Movie (1994|لیست ۱۰ فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند

برای نوجوانان دهه ۹۰ تجربه بازی های استریت فایتر یکی از مهمترین کار های زندگی آنان بود. پس از مدتی فیلمی از آن نیز ساخته شد که دو بازیگر مشهور در آن زمان به بازی در آن فیلم پرداخته بودند. بسیاری از طرفداران برای دیدن این فیلم هیجان زده بودند که تعداد زیادی از آنان را نوجوانان تشکلیل می دادند.

10 فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند |نکست فور گیم

10 فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند |Street Fighter

یکی از دلایلش هم بازی کردن دو بازیگر مشهور به اسم های ژان کلود ون دم و کایلی مینوگ بود. زمانی که این فیلم هنوز منتشر نشده بود مردم آن را شاهکار می دانستند و می گفتند امکان ندارد این فیلم بد باشد. اما زمانی که فیلم متشر شد مردم با یکی از بزرگترین شکست های دنیای سینما مواجه شدند. فیلم سینمایی استریت فایتر اکنون به یک درس عبرتی برای دیگر سازندگان تبدیل شده است.

۸- (Max Payne (2008| لیست ۱۰ فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند

10 فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند  |نکست فور گیم

10 فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند |Max Payne

مارک والبرگ و لوداکریس که هردو رپر های قدیمی هستند , سابقه ی درخشانی در دنیای سینما هم دارند. این دو فیلم های موفقی را بازی کرده و ساخته اند اما مانند هر بازیگر دیگری فیلم های نه چندان جالب هم دارند. وقتی اسم این دو بازیگر را در فیلم مکس پین میشنوید با خود می گویید که این فیلم یکی از برترین فیلم های تاریخ خواهد بود. بازیگران , داستان , جلوه های ویژه و تریلر بنظر عالی میرسیدند. اما زمانی که فیلم به نمایش درآمد مورد توجه علاقه مندان قرار نگرفت و درست مانند فیلم استریت فایتر به شکست دیگری برای شرکت های سازنده تبدیل شدند.

۷- (Hitman (2007| لیست ۱۰ فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند

10 فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند  |نکست فور گیم

10 فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند |Hitman

مامور ۴۷ اساسا رابین هود جدید و مدرن در فیلم ها شناخته می شود. اما در این مورد با یک رابین هود بی رحم و بی کله طرف هستیم ! این رابین هود از ثروتمندان نمیدزدد که به انسان های فقیر کمک کند او فقط بدون شکستن ارتباط چشمی خود آدم های بد را شکار می کند. داستان این فیلم بی نهایت گنگ و مبهم است و بیننده را گیج می کند. البته هنوز در فیلم صحنه های جالبی از قتل و حرکات رزمی وجود دارد که دیدن آن ها خالی از لطف نیست. اما بنظر می رسد سازندگان بیشتر به جلوه های ویژه فیلم تا داستان آن اهمیت می دهند.

۶- (Doom (2005|لیست ۱۰ فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند

10 فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند  |نکست فور گیم

10 فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند |DOOM

در این مدار سیارات دو قلویی وجود دارند که در آن موجوداتی زنده هستند. بیگانگان و درندگان. تا کنون آن ها ارتباطی به جز جنگ با انسان ها نمی خواستند و بنظر میرسد که چیزی به غیر از این را هم در آینده نمی خواهند. در این فیلم دو بازیگر محبوب به نام های کارل اوربان و رزمند پایک می درخشند. این جنگ , جنگ سختی خواهد بود. اما زمانی که تفنگ های لیزری , ابزار آتشین , هواپیما و ” راک ” را با سخن محبوبش که می گوید ”اگر نفس کشید بکشیدش” را داریم دیگر چه می خواهیم؟واقعا؟! چه کسی می تواند در مقابل این تیم ایستادگی کند؟

۵- (Resident Evil (2002|لیست ۱۰ فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند

یکی دیگر از عناوینی که به لیست خود اظافه کردیم فیلم Resident Evil است. این فیلم طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد که بیشترشان از روی بازی ویدیویی این فیلم را شناختند.

10 فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند  |نکست فور گیم

10 فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند |Resident Evil

رزیدنت اویل با حرکات اسلوموشن , جلوه های بصری و تراندازی های پی در پی سبک تیر اندازی خونین را دوباره زنده کرد. اما سری فیلم های Resident Evil به جای اینکه ترسناک باشند اکشن هستند. چیزی دقیقا برعکس نسخه بازی ویدیویی آن. این فیلم توسط تهیه کننده محبوب پل دبلیو. اس. اندرسون ساخته شده است. کسی که مراسم بازی هورایزن را ترتیب داد. سری فیلم های Resident Evil گرچه داستان چندان جذابی ندارند اما تمامی اجزای فیلم طوری چیده شده اند تا شما از دیدن این فیلم لذت ببرید.

۴- (Mortal Kombat (1995| لیست ۱۰ فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند

10 فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند  |نکست فور گیم

10 فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند |Mortal Kombat

شما به سادگی می توانید این فیلم را در یک کپسول زمان قرار داده و برای نسل آینده تان قرار دهید. زمانی که موقعیت مناسبش پیش آمد فیلم را بع آنان نشان داده و بگویید که این توصیف ساده از دهه ۹۰ میباشد. این فیلم همه چیز تمام است ! تکنیک های جنگیدن , مردی در لباس آتشین , صحته های هیجان انگیز و… که باعث می شود ما این فیلم را در مکانی بالاتر از دیگر فیلم ها قرار دهیم. حتما تمامی گیمر های جهان حداقل یک نسخه از بازی محبوب مورتال کومبات را بازی کرده اند. این بازی در سبک مبارزه ای و خشن عرضه شده و آخزین نسخه آن هم Mortal Kombat XL میباشد. فیلمی که از روی بازی درست شده بنظر فیلم زیبایی می آید و ارزش صرف وقت را را دارد.

۳- (Silent Hill (2006 |لیست ۱۰ فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند

10 فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند  |نکست فور گیم

10 فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند |Silent Hill

سایلنت هیل, داستانی مخوف , محیطی وحشت آور و… این ها کلماتی بودند که ما در ذهن خود برای این بازی تجسم میکردیم. سایلنت هیل یک بازی ویدیویی بسیار پرطرفدار است که بسیاری از مردم خواستار ساخته شدن فیلم آن نیز بودند. سر انجام فیلم این بازی هم به نویسندگی راجر اوری ساخته شد. چه چیزی می تواند ترسناک تر از دختر رنگ پریده ای در پشت یک پنجره که در یک خانه مخوف قرار دارد باشد؟ خوشبختانه سایلنت هیل توانست نسبت به باقی رقبا در رتبه های بالاتری قرار بگید و نشان داد که همه پروژه های بازی ویدیویی به شکست موکول نمی شوند.

۲- (Prince of Persia: The Sands of Time (2010|لیست ۱۰ فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند

10 فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند  |نکست فور گیم

10 فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند |Prince of Persian:san of Time

همه ی ما اسم سری بازی های شاهزاده ایرانی را شنیدیم. این سری با موفقیت های خوبی طرف بوده چه در زمینه فیلم , و چه در زمینه ی بازی های ویدیویی.داستان این فیلم بسیار زیبا روایت می شود بطوری که اصلا از دیدن این فیلم خسته نمی شوید. شاهزاده ایرانی در سفر خود به یک بانوی مصری بر میخورد که وسیله ای مشکوک را به همراه دارد , و از آن وسیله محافظت می شد اما او برایش مهم نبود. از اینجا بود که داستان او شروع می شود و در چالش بزرگی قرار می گیرد. این فیلم مورد توجه علاقه مندان قرار گرفت و توانست امتیاز نسبتا خوب ۶٫۶ را از سوی وبسایت IMDB دریافت کند.

۱- (Lara Croft: Tomb Raider (2001| لیست ۱۰ فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند

فیلمی بسیار زیبا بازی آنجلینا جولی. این تاثیر بسیار زیادی در موفقیت وی در دنیای سینما داشت. البته پتانسیل زیادی در او وجود اما با بازی کردن در نقش لارا کرافت او بسیار مورد توجه مردم قرار گرفت. توم ریدر یکی از پرطرفدارترین بازی های ویدیویی در جهان است که توسط اسکوئر انیکس منتشر شده است. سری بازی های توم ریدر بر روی تمامی ۴ نسل پلی استیشن منتشر شده اند. داستان زیبا , جلوه های بصری خوب و بازی آنجلینا جولی همه و همه دست به دست هم دادند تا یکی از برترین فیلم هایی که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند را تولید کنند. در کل این فیلم ارزش صرف وقت شما را دارد.

10 فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند |نکست فور گیم

10 فیلم برتر که از روی بازی های ویدیویی ساخته شده اند |Lara croft: Tomb Raider

کاربران عزیز نکست فور گیم چه نظری درباره این فیلم ها دارند؟ آیا توم ریدر لایق رتبه اول بود؟ آن دسته از دوستانی که فیلم های بهتری را تماشا کردند می توانند در بخش نظرات ما را هم مطلع سازند.

منبع: Digitalspy

اشتراک گذاری
خبرنامه

یک نظر دهید